Blogas naujienu vertimas

2011 Vasario 15 d. 17:26

Kadangi paskutiniu metu daug aršių diskusijų tarp fanų sukelia tai, kaip yra išverstos naujienos, tai norėtųsi tiesiog paklausti, vardan ko taip yra daroma? Ar čia moderatorių simpatijos / antipatijos žaidžia? O gal norima dar labiau sukiršinti fanus, kad dar daugiau vieni ant kitų spjaudytų? Dažniausiai citatos imamos iš konteksto, o kartais net ir originalo prasmės neatitinka. O ką jau bekalbėti apie tokius teiginius: "Nepaisant to, jog praėjusį penktadienį Jereze (Ispanija) vykusių bandymų metu Michaeliui Schumacheriui pavyko greičiausiai nuvažiuoti vieną trasos ratą, W02 („Mercedes“ bolidas – red. past.) kol kas negali prilygti varžovų, „Red Bull“ bei „Ferrari“ technikai.". WTF?

2011 Vasario 15 d. 20:03

neskubek kurti temos, parink geresnes citatas ir daugiau. Bet minti pritariu tau, pastoviai cia tame saite kasnors uzkliuna, saliski isvertimai, o ir patys vertejai labai ryskiai saliski savo favoritams. Tyla tai tik irodymas. :)

2011 Vasario 16 d. 09:02

Dėl šališkumų pritariu jums. Pamenu kaip komentavau apie Alonsą ir Hamį kažką. Tada vietoj Alonsas antakis parašiau. Gavau baną. O tuo tarpu toks jekyll ar dar kai kurie, kad ir kokiais žodžiais, nei bano, nei įspėjimo.

2011 Vasario 16 d. 10:00

MSchumi>>> O kas prase, skatino spjaudyti ant kitu? Perskaitei naujiena ir viskas. Kam veltis i diskusijas, kuriose tam tikri zmones (komentatoriai) tik ir siekia ginco bei pasityciojimo is tam tikru zmoniu. Naujiena, tai informacija, ne priemone zmones sukirsinti. Jei tu manai kitaip, tada bet kuria naujiena galima priimti kaip priemone zmonems sukirsinti. Noretum, kad to nebutu? Tokiu atveju reiktu is vis nerasyti apie tokius zmones kaip Schumacheris, Hamiltonas, Alonso, Vettelis ir t.t. Taip pat reiktu vengti naujienu apie Ferrari, McLaren, Mercedes. Galima rasyti tik apie Sauber, Lotus, Toro Rosso ir visi bus ramus. Juk i naujiena apie neramumus Bahreine irgi galima paziureti kaip i priemone, kuria stengiamasi pabloginti zmoniu poziuri i musulmonus, islama ir t.t.
Beje, kuo tau nepatiko pamineta pastraipa? Nes kazkas mano, jog Mercedes bolidas nera toks pajegus kaip Red Bull ir Ferrari?

2011 Vasario 16 d. 10:45

La Form > pas parašei "Nes kazkas mano". naujienoj tokia nuomonė net netoleruotina

2011 Vasario 16 d. 11:03

we-1>>> komentaras nera naujiena.

2011 Vasario 16 d. 11:51

La Form> Nezinau kaip atsakys savo pozicija temos autorius, bet tu interpretuoji nukreipdamas esme. Sakai "naujiena, tai informacija, ne priemone zmones sukirsinti", bet ar pasidomejai kaip tai verciama pateikiama, nuo ko viskas prasideda? Paimkim pvz komentatiu varancio ant kito ir trecio asmens. Kas juos sustabdys? reikia ir laiko adminam apziuret komentarus, reikai ir noro. Svarbiausia adminam reikia nesaliskumo naujienoms. Jei esi saliskas verciant naujienas, esi saliskas ir komentatoriams, o dar priklauso ir nuo asmenybes kas cia daro tvarka pagal save...

2011 Vasario 17 d. 03:19

MSšumi > pilnai pritariu tavo įžvalgoms, tik norėjau pataaisyt, kad ne visos naujienos verčiamos blogai, o tik tos kur neigiamai apie šumį kalba. Tu pasinaudok Liamo patarimu ir surink daugiau informacijos. Tikrai pamatysi, kad tos naujienos, kur "šumakeris pirmas treniruotėse", "šumakeris kovos dėl pergalių", "šumakerio tikslas čempionas", "Merkedes bolidas žymaii geresnis nei pernaai" - tokių naujienų vertimas nesukėlė abejonės nei vienam fanui.
Tad tikrai, tas naujienas kur apie šumakerį neigiamai reikėtų versti kitaip. Reikėtų kažkaip liežuviuku pavirpinti palei šumakerio išeinamąją...
Aš kaip tik laiko turiu daugiau - galiu padėti šiuose komplikuotuose vertimuose. Tarkim tavo pateikta citata gelėtų išversta skambėti taip:
"Nepaisant to, jog praėjusį penktadien, Mersedes bolidui ir šumakeriui per visą pasaulį labiusiai netinkamame Jereze (Ispanija) vykusių Mersedes komandai netikėtų ir dėl to nesėtų tinkamai pasiruošti bandymų metu, sunkiausiomis trasos sąlygomis važiavusiam Michaeliui Schumacheriui pavyko greičiausiai nuvažiuoti vieną trasos ratą, nepaisant to, kad kaip tik tuo etu visi bolidai vienu metu kaip susitarę išvažiaavo į apšilimo ratą ir kaip trukdė šumakeriui ne tik kiekviename posūkyje, bet net ir tiesiosiose, o Troro Roso bolidas vos neprivertė šumakerio palikti trasos, tačiau dėl JO didžiojo talento JIS sugebėjo suvaldyti bolidą taip kaip niekas kitas negali, W02 („Mercedes“ bolidas – red. past.) kol kas, labai trumpą laiką, negali prilygti varžovų, „Red Bull“ bei „Ferrari“ technikai, nes šumakeris dėl labai užimto grafiko vykdant labdaringą veiklą visame pasaulyje gelbstint badaujančius ir vėžiu sergančius vaikus dar nespėjo inžinieriams pateikti savo patarimų kuria linkme judėti, ko ir trūksta W02 bolidui

kaip toks vertimas? Tiktų?.

2011 Vasario 17 d. 06:46

1_p čia gerai pafantazavai, bet man visiškai nepatikt toks straipsnis. O jeigu apie Alonsą taip būtų?
Darykit ką norit dėl to vertimo, nes vistiek kol čia paskelbia, dažniausiai jau būna perskaityta.

2011 Vasario 17 d. 10:26

Na !_P kaip visada megsta sutirstinti spalvas ir labai siaurai viska mato. Naujienas dabar jau skaitau uzsieniniuose saituose, tai palyginus, tikrai vertimai buna su siek tiek sito psl autoriu lengvomis interpretacijomis, jog sukelti konflikta. Ir tas taikytina ne tik naujienose apie shumi siaip jau.

2011 Vasario 17 d. 10:33

tomukai29 > ale ir netrūksta laiko naujienas užsienio saituose pasiskaičius čia ateit komentuot....

2011 Vasario 17 d. 11:31

Laiko visada galima atrast, o ir pats ka tik pareiskiai, jog turi labai daug laiko :D

2011 Vasario 17 d. 12:13

Taip, dar paprašykite, kad puslapio administratoriai visus banerius ar pop-up'us išimtų. Viskas paprasta - kuo daugiau kontroversiškų aspektų straipsnio pavadinime ar pačiame straipsnyje, tuo didesnė diskusija ir tuo pačiu daugiau paspaudimų ir pajamų iš reklamos. Tiesiog dalyvaujate visame šitame versliuke.

2011 Vasario 17 d. 13:34

tarp minkstu sienu laiko neskaiciuoja :D

2011 Vasario 17 d. 18:44

Nepatinka neskaityk. Va taip.

2011 Vasario 18 d. 14:17

1_Protingas> humoro jausmu nesiskundi :) teisybes yra, kad toks vertimas nemazai kam patiktu...

2011 Vasario 18 d. 16:04

Na nebent tau ir patiktų. Na dar kitoms sutrikusioms asmenybems :)

2011 Vasario 18 d. 16:23

1_P komentaro citata: "Reikėtų kažkaip liežuviuku pavirpinti palei šumakerio išeinamąją...
Aš kaip tik laiko turiu daugiau - galiu padėti...>" Nužudė :D:D
Važiuok į Barceloną 1_P šumis kaip tik ten, ten galėsi liežuvėliu palei išeinamąją virpinti, kiek širdis geidžia, o dar ir laiko turi... ;)

2011 Vasario 18 d. 17:28

A nėr ką virpinti dabar - dabar ten užkietėję - nieko neišeina!

2011 Vasario 18 d. 21:32

Liezuvis uzkietejo? Nu tu duodi vaizdu :D

2011 Vasario 19 d. 11:16

A tu matai, jau ir bandei? Tai jei matai problemą, pasiūlyk schumiui kokiu laisvinamųjų, gal padėsi žmogui biški, o tu galėsi pasidarbuoti tada...

2011 Vasario 22 d. 14:09

shumacheristai perkeltiniu prasmiu nelabai supranta tai i porno fantazijas nuklysta, va kur meile be atsako nuveda...

2011 Vasario 22 d. 14:40

Is savo patirties kalbi? Prasom, gal dar gali kuo pasidalinti, ziurek, gal ir koki drauga susirasi :)

2011 Vasario 22 d. 16:18

nu tai čia visada aišku buvo, kad kiekvieno šumacheristo svajonė pasimylėti su šumiu. Tik pamini tai toks jaudulys kyla vargšams.. :)

2011 Vasario 22 d. 21:38

xlinelisx> kaip pirstu i aki :) na bet kai protelio truksta, tai net nepamena ka rase pries keleta dienu. Net ir nickas nebepadeda jau :D

2011 Vasario 22 d. 21:50

Naujienos čia rašomos, neverčiamos. Verčiame citatas, visa kita yra rašoma remiantis šaltiniais. Tai viena.

Antra, patenkintų pateikiama informacija niekada nebus 100%. Vieno lenktynininko fanams užklius vienas, kito - kita, tad gal nesivadovaukime subjektyviais rodikliais, nes tokios diskusijos gali tęstis iki begalybės.

Stengiamės būti nešališki, objektyvūs, tačiau tikrai nesame iš tų, kurie vengia įkasti, kai tikrai verta. Kandame visiems :)

Kadangi tema tikrai nusivažiavo į lankas žemiau juosmens, ją uždarau, o diskusijas į temą galima pratęsti pastabų F-1.LT temoje.

TOP naujienos