BMW patvirtino pasitraukianti iš „Formulės-1“ (papildyta) (82)

BMW patvirtino pasitraukianti iš „Formulės-1“ (papildyta)
logo 2009 Liepos 29 d. 11:09, BMW AG
Vokietijos automobilių gamintoja BMW patvirtino pasibaigus šių metų čempionatui pasitrauksianti iš tolimesnio dalyvavimo „Formulės-1“ pirmenybėse.
Orientuosis į tvarumą ir ekologinę darną
Sprendimą korporacija priėmė vakar vykusio valdybos posėdžio metu. Teigiama, kad tokį žingsnį lėmė besikeičiant kompanijos strategija, orientuojantis į tvarumą ir ekologinę darną. „Formulė-1“, panašu, su šiomis vertybėmis ne itin gerai dera.
„Be abejo, mums buvo sunku priimti tokį sprendimą. Tačiau, atsižvelgiant į mūsų kompanijos strategijos pokyčius, tai tvirtas žingsnis“, - šiandien pareiškė BMW valdybos pirmininkas dr. Norbertas Reithoferis.
„Aukščiausios kokybės (automobilių kategorijos prasme – red. past.) sąvokai vis daugiau įtakos turės tvarumas ir ekologinė darna. Tai sritis, kurioje norime išlaikyti lyderio pozicijas. Laikydamiesi savo strategijos „Number ONE“, mes nuolat peržiūrime visus savo projektus bei iniciatyvas, nagrinėdami jų prasmingumą ateityje bei tvarumą. Todėl „Formulės-1“ kampanijos svarbumas mums sumažėjo.“
„Mario Theissenas vadovavo mūsų autosporto projektams nuo 1999-ųjų. Per šį laikotarpį pasiekėme daug laimėjimų, įskaitant ir šiek tiek „Formulės-1“ lenktynėse. Už tai norėčiau nuoširdžiai padėkoti Mario Theissenui ir jo komandai.“
Sieks geriausių rezultatų likusiose „Formulės-1“lenktynėse
BMW valdomai „BMW Sauber“ komandai bei kitai kompanijos autosporto veiklai vadovaujantis Mario Theissenas pažymėjo, kad likusiose šio sezono „Formulės-1“ lenktynėse ekipa dar stengsis pasiekti kuo geresnių rezultatų.
„Be abejo, mes – darbuotojai Hinwile ir Miunchene – norėtume ir toliau tęsti šią ambicingą kampaniją bei įrodyti, kad šis sezonas tebuvo laikina nesėkmė po trejų sėkmingų metų. Tačiau, korporacijos požiūriu, suprantu, kodėl buvo priimtas šis sprendimas“, - kalbėjo vokietis.
„Dabar visą dėmesį skirsime likusioms lenktynėms ir pademonstruosime savo kovinę dvasią bei pasieksime gerų rezultatų, atsisveikindami su lenktyniavimu „Formulėje-1.“
Šiemet pasiekti rezultatai neatitiko lūkesčių
Už plėtrą atsakingas BMW valdybos narys dr. Klausas Draegeris leido suprasti, kad „Formulės-1“ komandos rezultatai neatitiko lūkesčių.
„Mums pakako vos trejų metu tam, kad įsitvirtintume tarp geriausių komandų. Deja, mums šiam sezone mums nepavyko pateisinti lūkesčių“, - teigė specialistas.
„Nepaisant to, dešimties metų patirtis „Formulėje-1“ turėjo didžiulę įtaką mūsų inžinieriams. Dalyvavimas lenktynėse sudarė sąlygas sukurti daugybę technologinių inovacijų, o taip pat ir išsiugdyti konkuravimo dvasią, motyvuojančią mus tobulinant masiškai gaminamus automobilius.“
Kas laukia komandos, kol kas neaišku
BMW priklausančios „Formulės-1“ komandos bei jos darbuotojų likimas kol kas nėra aiškus. Miunchene dirbantis personalas greičiausiai bus panaudotas įprastų automobilių kūrime ir gamyboje, o kas laukia bazės Hinwile, Šveicarijoje, nėra žinoma. Tai reiškia, kad kompanija kol kas neapsisprendė, ar visiškai uždaryti ekipą, ar mėginti ją parduoti.
„Kadangi šį sprendimą priėmėme tik vakar, šiuo metu negalime suteikti tikslios informacijos“, - pareiškė K. Draegeris.
„Mes kursime ir nagrinėsime įvairius scenarijus bei padarysime viską, kad rastume sprendimą mūsų darbuotojams Hinwile bei su „Formulės-1“ projektu susijusiems personalo nariams Miunchene. Mes suvokiame mūsų pečius slegiančia atsakomybę ir informuosime personalą, kai tik galėsime ką nors aiškiai pasakyti.“
Dalyvaus kitose autosporto šakose
Apie pasitraukimą iš „Formulės-1“ pranešusi BMW toliau dalyvaus kėbulinių automobilių čempionatuose bei prisidės prie jauniesiems talentams skirtos „Formulės-BMW“ organizavimo. Bavarai taip pat rungsis Amerikos „Le Mans“ serijoje (ALMS), ištvermės varžybose bei kitose artimų serijiniams automobilių lenktynėse. Kompanijos motociklų padalinys tęs dalyvavimą pasaulio „Superbike“ pirmenybėse.
„BMW Sauber“ komandą valdanti BMW tapo antra per pastaruosius 12 mėnesių sportą palikusia automobilių gamintoja. Praėjusių metų gruodį netikėtai pasitraukė „Honda“, tačiau jos ekipa gyvuoja iki šiol ir yra žinoma „Brawn“ vardu.
BMW savo komandą įkūrė 2005 m. viduryje įsigytos „Sauber“ pagrindu. Savo vardu automobilių gamintojas pradėjo lenktyniauti 2006 m., kai čempionate ėmė važiuoti „BMW Sauber“ ekipos bolidai. Praėjusiais metais bavarai pelnė pirmąją pergalę, o šiemet vylėsi kovoti dėl čempionų vardų, tačiau šiuo metu pirmenybėse tarp komandų žengia tik aštuntoje vietoje.

Komentarai (82)
vasileuskas
| 07/30 09:43 Atsakyti
tikekimes, kad tai bus kaip ir su BRAWN..atsiras kita pajegi komanda
DariusMinardi
| 07/30 08:45 Atsakyti
Tikekimes jog P.Sauberis ras nauja investuotoja, kad ir kaip blogai biutu Sauber ekipai as ja palaikysiu visada
goGOgo
| 07/30 08:43 Atsakyti
taigi tagi, neabejotinai del visko kalti pinigelia:) gaila man tik haitfieldo ir kubiko..idomu kur jie desis:SS
Strato
| 07/29 22:56 Atsakyti
Ragas.
AF1
| 07/29 22:17 Atsakyti
Nuno> tikslai, tikslais, bet akivaizdu, kad return on investment yra itin nepalankus :)
infinity_F1
| 07/29 22:16 Atsakyti
na šiemet tai blankiausia komanda. Apskritai aš net pamiršau, kad toia važiuoja. Eterio nulis, komentaru iš komentatoriu nulis. jau nepamenu kada paskutini karta buvo paminėtas Kubica. nepaisant prastu metu sauni komanda buvo, gaila...gal ir bereikalo traukiasi.
Varadero
| 07/29 20:10 Atsakyti
nunai> butent, naiviai galvoji. Renault vadovas daugybe sykiu kartojo, kad F-1 komanda koncernui yra tol naudinga kol su nedidelemis sanaudomis kovoja del cempiono titulu. Jei komanda nustoja pretenduoti i cempionus F-1 projektui atia.
rai
| 07/29 20:06 Atsakyti
Ko nerašot, juk Michaelis grįžta!!!
Nuno
| 07/29 20:01 Atsakyti
McLaren nera gamykline komanda. nesapnuokit
Čipas
| 07/29 19:47 Atsakyti
na toyto ir mersai lieka laukiam reno sprendimo
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas