C. Carey‘us nustebęs kai kurių lenktynių organizatorių pozicija (6)

C. Carey‘us nustebęs kai kurių lenktynių organizatorių pozicija
logo Vasario 09 d. 16:36, FIA

Praėjusią savaitę „Formulės-1“ lenktynių organizatorių asociacija FOPA išleido pareiškimą, kuriame susirūpino nepakankamu „Liberty Media“ darbo skaidrumu, tradicinių GP etapų keitimu naujais bei lenktynių transliacijų pervedimu į mokamus TV kanalus. Tačiau „Formulės-1“ vykdomasis direktorius Chase Carey‘us pavadino šią kritiką keista ir pareiškė, kad ji nepaveiks tolimesnių „Liberty“ planų.

Chase Carey‘us: „Iš esmės, jei surinksime viename kambaryje 21 žmogų, kas nors iš jų tikrai pradės skųstis. Atvirai kalbant, susitikimas su organizatoriais išėjo labai pozityvus. Man atrodo, kad dauguma lenktynių organizatorių mus palaiko ir yra labai patenkinti mūsų darbu. Jei kas nors iš dalyvavusiųjų buvo kuo nors nepatenkintas, tai toks yra gyvenimas. Tai nepaveiks mūsų darbo, juolab, kad mus palaiko dauguma FOPA narių. Jie mano, kad lyginant su situacija, kuri buvo prieš keletą metų, dabar sportas tapo kur kas geresnis ir juda teisinga kryptimi. Mes turime didelį šalių sąrašą, kurias mes norėtumėme įtraukti į F-1 kalendorių, bet negalime joms surasti vietos. Mes judėsime į priekį ir darysime tai, ką darome...

Susitikime su organizatoriais aš kalbėjau apie visas minėtas problemas, bet iš tikrųjų niekas iš jų neiškėlė šių klausimų – juos paprasčiausiai paminėjo FOPA pareiškime, padarytame spaudai ir tai yra labai keista. Mano galva, labiausiai keista yra todėl, kad šį pareiškimą išleido mūsų susitikimo išvakarėse. Tuomet jau buvo paskirta data, kai mes turėjome pakalbėti apie mūsų iniciatyvas, o jie, tiksliau – keletas žmonių išleido pareiškimą apie tai, kad reikia kai ką apsvarstyti. Tai ir yra keisčiausia.

Žinoma, kad mums reikalinga auditorijos aprėptis ir daugelyje šalių mes išplėtėme lenktynių nušvietimą per televiziją. Sporto pasaulis seniai pasistūmėjo į mokamo turinio pusę - pavyzdžiui, Europoje futbolas praktiškai pilnai perėjo į mokamas platformas, o skaitmeninės technologijos įgauna vis didesnį pagreitį. Iš esmės mes peržiūrėjome darbo su auditorija būdus – jei jūs šiandien norite pritraukti jaunimą, tai tai reikia daryti ne televizoriaus pagalba, o per įrenginį, kurį jaunas žmogus laiko savo rankose. Mano galva, televizijos ir video pasaulis  keičiasi ir mes norime dirbti su mokamomis transliacijomis skaitmeninėmis technologijomis. Tai įeina į mūsų planus.

Suprantama, mes nesiruošiame keisti esamų lenktynių naujomis. Iš tiesų, kai mes prieš dvejus metus pradėjome vadovauti „Formulei-1“, mes pratęsėme kontraktus su visais, išskyrus Malaiziją. Tai buvo bendras sprendimas, tokia yra realybė. Kartu mes turime ilgalaikius kontraktus ir, man atrodo, svarbu pridėti čempionatui naują energingą impulsą.

Vietnamo GP – naujos lenktynės ir jos turėtų būti puikios. Man atrodo, kad tai įdomu žiūrovams ir mes matėme, kad šiuo etapu džiaugiasi visame pasaulyje. Mes norime patekti į kai kurias rinkas, kuriose mūsų nėra, bet yra galimybių. Kai kuriose rinkose mes esame, bet ne tiek daug, kiek norėtumėme. Jei kalbėsime apie JAV, tai ten mes esame tik Teksase, bet manome, kad šioje šalyje yra  kur kas daugiau galimybių toliau vystytis.

Žinoma, mes vertiname esamus partnerius, su daugeliu jų mes turime ilgalaikius kontraktus ir esu įsitikinęs, kad su daugeliu iš jų mes dirbsime ir ateityje. Bet jei atsiras šansas pridėti į kalendorių kažką ypatingo, mes būtinai tuo pasinaudosime.

Kai dėl trasų, su kuriomis sutartys užsibaigia, aš jau ne kartą sakiau, kad mes su jais kalbėsime, kai tam ateis laikas. Sprendžiant iš visko, „Formulėje-1“ labai mėgsta pakalbėti – iš pradžių kalbos, o tik po to – veiksmai. Visa tai yra sudėtingi kontraktai ir mes juos nagrinėjame kiekvieną atskirai – pažiūrėsime, prie ko tai prives. Yra keletas problemų, kurias reikėtų išspręsti ir yra kiti norintieji patekti į kalendorių, bet mes neturime daug laisvų vietų.

Nenoriu gilintis į smulkmenas, bet šiame etape – tai privatūs pokalbiai tarp mūsų ir organizatorių, nors, pavyzdžiui, Silverstoune prieš keletą metų viską išviešino. Bet mes iki šiol manome, kad derybų procesas turėtų būti konfidencialus tiek jų, tiek ir kitų mūsų partnerių atveju“.

Komentarai (6)


RBR
| Vasario 11 d. 08:29
Nemokamas transliacijas greiciausia teks pamirsti jau. Bet ziureti lenktynes per telefona, tai kvailesnio pasiulymo negalejo sugalvoti. Jau ziurint per mazesni televizoriu ir tai jokio efekto nebelieka. Per dideli ekrana dar kazkas, nes veiksmo nulis praktiskai. Sunki ateitis Liberty laukia
kast1f
| Vasario 10 d. 10:23
Miciau,
Kad per Viasat Motor rodys nereiškia kad tu tai matysi :)
Pas mane TV Play (former Viasat) televizija, turiu Viasat Motor kanalą, tačiau kai prasidėdavo F-1 transliacija - black screen :) Nes Lietuvoje neturime teisės to žiūrėti. :)
Micius
| Vasario 09 d. 22:19
Micius
| Vasario 09 d. 22:18
Čia pagal tai vėl rodys per Viasat Motor ? Mezon TV vėl reikės leisti :D
Micius
| Vasario 09 d. 22:11
Tai vėl nerodys niekas šiemet ?
dede seimas
| Vasario 09 d. 17:12
apie koki populiarinima jie sneka, jei net ne visos valstybese isvis yra prieinama ta transliacija? O moket 10eur uz tai, kad sekmadieni prie teliko pasedet 2 valandas tai aciu nereikia geriau isvaziuosiu prie juros grynu oru pakvepuot ar zmonai geliu nupirksiu tai bent ramybe bus namie sekmadieni :)
×

F-1.lt pulsas