C. Horneris prisiminė, kaip iš „Red Bull“ atleido G. Steinerį

C. Horneris prisiminė, kaip iš „Red Bull“ atleido G. Steinerį
logo 2023 Kovo 27 d. 18:41, Red Bull/Getty Images

Christianas Horneris dešimtame dešimtmetyje pats dalyvavo lenktynėse ir pats pasiekė kai kurios pažangos, tačiau nuo 25 metų perėjo į vadybą ir pradėjo vadovauti šeimyninei komandai „Arden“. Projektas buvo gana sėkmingas ir 2000-tųjų pradžioje britas pradėjo dairytis į „Formulę-1“.

Jis bandė susitarti dėl „Jordan“ komandos išpirkimo, bet nesugebėjo suderinti visų sąlygų su komandos savininku Eddie Jordanu. Ir štai horizonte pasirodė Dietrichas Mateschitzas, kuris ruošėsi pradėti naują projektą „Formulėje-1“ išpirktos „Jaguar“ komandos bazėje.

Kartu su šia komanda „Red Bull“ kaip palikimą gavo ir jos vadovą Guentherį Steinerį, kuris pirmą laiką dirbo „Red Bull“ sudėtyje ir buvo atsakingas už techninio štabo darbą. Tačiau Horneris atleido Steinerį ir pakeitė jį Adrianu Newey. Kaip visa tai vyko, C. Horneris neseniai pasakojo „iNews“.

„Aš ieškojau galimybės „Arden“ atvesti į „Formulę-1“, - britas prisiminė labai senus įvykius. - Bernie Ecclestone'as palaikė mano planus ir paskatino mane derėtis su „Jordan“.

2004 metų vasarą Helmutas Marko pakvietė mane į Zalcburgą pirmam susitikimui su Mateschitzu. Greitai tapo aišku, kad su E. Jordanu nieko neišeina, o „Red Bull“ tuo metu jau buvo nupirkusi „Jaguar“. Metų pabaigoje Dietrichas vėl pakvietė mane – dabar jau tam, kad pasiūlytų jo komandos vadovo postą.

Guentheris jau tuo metu garsėjo kaip žmogus „su charakteriu“, kokiu lieka ir dabar. Bet jis tiksliai netiko technikos direktoriaus pareigoms.

Aš supratau, kad komandai reikia tokio inžinieriaus, kuris sugebėtų žmones vesti paskui save. Man iš karto buvo aišku, kad reikia kviestis A. Newey“.

Steineris buvo pervestas į naują „Red Bull“ projektą NASCAR čempionate, ten jis susipažino su Gene Haasu. Visa kita – jau gerai žinoma istorija.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983