C. Klienas: tikiu, kad S. Vettelis išsaugojo greitį (1)

C. Klienas: tikiu, kad S. Vettelis išsaugojo greitį
logo Rugpjūčio 17 d. 11:12, Aston Martin F1

Sebastianas Vettelis ir Mickas Schumacheris priklauso skirtingoms „Formulės-1“ lenktynininkų kartoms iš Vokietijos, bet jie turi ir kai ką bendro: šiais metais abiejų jų sportinėje karjeroje prasidėjo kitas skirsnis. Keturiskart pasaulio čempionas pakeitė komandą, o Michaelio Schumacherio sūnus debiutavo „Formulėje-1“.

Bendrą jie turi ir tai, kad pirmoji šio sezono dalis abiem susiklostė labai nelygiai. Beje, abu jie lenkia savo komandų partnerius, o tai automobilių sporte yra gana svarbus rodiklis. Vettelis turėjo gana ryškių momentų, pavyzdžiui, po 5-tos vietos Monake sekė antros vietos podiumas Baku. Sebastianas antras finišavo ir Vengrijoje, bet iškart buvo diskvalifikuotas už tai, kad jo komanda pažeidė techninį reglamentą.

Kvalifikacijų rezultatas su ekipos draugu Lance'o Strollu po 11-kos etapų yra 7:4 Vettelio naudai, jis lenkia Kanados sportininką ir pagal uždirbtus taškus. Jei ne klaidos, be kurių sezono pradžioje vokietis neapsėjo, jis užimtų ne 12-tą vietą, o kur kas aukštesnę poziciją. Tačiau Sebastianas patvirtino, kad iki šio sugeba rodyti aukštus rezultatus, net prie automobilio, kuris smarkiai nusileidžia „top“ komandų technikai, vairo.

„Sebastianas šiais metais turėjo tiek sėkmių, tiek ir nesėkmių. Ir kai būdavo galimybės parodyti gerus rezultatus, jis tuo pasinaudodavo, - mano buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas Christianas Klienas. - „Aston Martin“ sudėtyje jam pakankamai komfortiška – jaučiama, kad jam labai svarbu pasirodyti sėkmingai. Kai aplinkybės susiklosto sėkmingai, jam viskas išeina.

Gal būt taip būna ne kiekvieną savaitgalį. Be to, kai jis kovoja kažkur peletono viduryje, tai nėra taip pastebima. Galima puikiai važiuoti lenktynėse, bet finišuoti tik dešimtam. O kai kovoji pirmose eilėse, visada pritrauki visų dėmesį.

Bet svarbiausia, kad lenktynės Sebastianui vėl teikia malonumą ir „Aston Martin“ tuo džiaugiasi. Nėra abejonių, kad greičio jis neprarado. Gali būti, kad viename greitajame rate jis nusileidžia Charlesui Leclercui, Lando Norrisui ir Maxui Verstappenui, bet jaučiasi, kad Vettelis yra labai patyręs ir protingas lenktynininkas.“

Kalbėdamas apie 22 metų Micką Schumacherį, C. Klienas pabrėžė: „Apskritai, jo reikalai klostosi neblogai, nes jis lenkia komandos partnerį, su kuriuo jį ir reikėtų lyginti. Kai sportininkas kovoja peletono gale, tai net naudinga mokymosi procese, bet jei įstrigsi ten per ilgai, tai gali neigiamai atsiliepti motyvacijai. Antrojoje sezono dalyje norėtųsi iš Micko žingsnio į priekį. Bet kai „Haas“ vadovas Guentheris Steineris kritikuoja Micką už tai, kad jo klaidos komandai labai brangiai kainuoja, tai nėra teisinga. Jis ne specialiai patenka į avarijas. Ko norėti iš lenktynininko, jei bolidas dirba ne taip, kaip turėtų. Tenka iš jo spausti absoliučiai viską ir kai vairuojate „ant ribos“, tai kartais tenka ją peržengti. Nieko nuostabaus, kad tai vyksta debiutiniame sportininko sezone. Kvaila, kad „Haas“, turėdama labai didelę biudžeto skylę, taip liguistai į avarijas reaguoja“.

Sebastianas Vettelis
Pilotas: Sebastianas Vettelis 2021 sezono taškai: 35
Komanda: Aston Martin Amžius: 34 m.
Plačiau
Mickas Schumacheris
Pilotas: Mickas Schumacheris 2021 sezono taškai: 0
Komanda: Haas Amžius: 22 m.
Plačiau

Komentarai (1)
Kestis 2
IP: 8687bb2 | 08/20 09:11 Atsakyti
vettelis hamiltono sestiorke....
×

TOP naujienos