C. Kollesas: L. Strollas įsitikinęs, kad viską geriausiai žino

C. Kollesas: L. Strollas įsitikinęs, kad viską geriausiai žino
logo 2022 Kovo 29 d. 14:52, Racing Point

Anksčiau Colinas Kollesas yra vadovavęs tokioms „Formulės-1“ komandoms kaip „Jordan/ Midland/Spyker/ Force India“, o po to HTR, 2014 m. jis tapo „Caterham“ sporto direktoriumi, nors šį postą užėmė neilgai.

Specialistas turi nemenką darbo „Formulėje-1“ patirtį ir žino, kokiomis nuotaikomis gyvena pasaulio čempionatas. Dalyvaudamas vokiečių televizijos kanalo „Sport1“ laidoje, C. Kollesas smarkiai sukritikavo „Aston Martin“ komandos savininką Lawrence'ą Strollą.

„Jei komandos savininkas galvoja, kad jis jai gerai vadovauja, tai iš to nieko neišeis, - kalbėjo C. Kollesas. - Jis galvoja, kad visuose reikaluose geriausiai supranta ir nuolatos visur stumia savo sūnelį. Manau, kad tai labai neteisingas požiūris.

Paimkite milijoną bet kokia valiuta ir meskite jį į ugnį – banknotai sudegs taip pat greitai, kaip leidžiami pinigai „Formulėje-1“, jei nežinote, ką darote. Būtent tai dabar vyksta su „Aston Martin“.

Kartu Lawrence'o Strollo komanda turi ambicingų planų, jai iškelta užduotis 2025 metais tapti tokia stipria, kad jis galėtų kovoti dėl pergalės čempionate. Tačiau kol kas susidaro įspūdis, kad kiekvienais metais ji atrodo silpnesnė: jei 2020 m. „Racing Point“ užėmė 4 vietą Konstruktorių taurėje ir tai buvo pats geriausias rezultatas per visą ekipos istoriją, tai 2021 m. ji nusirito į 7 vietą, o po dviejų šių metų etapų yra devinta komandinėje įskaitoje ir ji kol kas neturi taškų.

Bet užpernai metų sėkmė paaiškinama itin glaudžiu technologiniu bendradarbiavimu su „Mercedes“ ir, C. Kolleso nuomone, tai nėra teisinga strategija: „Iš išorės tai gal ir atrodo normaliai, kol gerai neįsižiūrėsi. Ir tuomet paaiškėja, kad taip veikti negalima. Tada buvo priimti neteisingi sprendimai.

Esant tokiam požiūriui, smarkia mažėja specialistų darbo efektyvumas komandoje, jie netenka galimybės savarankiškai užsiimti projektais. Nenoriu vartoti žodžio „diskreditacija“, bet būtent taip ir yra. Jei jūs nutariate mazgus pirkti iš šalies, tai neigiamai veikia visą komandą ir jos nusiteikimą. Todėl, kad visi galvoja: „Šeimininkas mumis nepasitiki“.

Kollesas gana aštriai pasisakė ir Sebastiano Vettelio adresu, kuris praleido pirmas dvi lenktynes dėl koronaviruso.

„Nemanau, kad Vettelis apskritai nori atsisėsti prie vairo. Jis neturi nori to daryti „vien savo malonumui“, - mano Kollesas. - Žinoma, tai gana drąsi tezė, bet esu įsitikinęs, kad Vettelis rimtai galvoja, ar jam verta toliau tęsti lenktyniavimą „Formulėje-1“ ir tokioje komandoje.

Sebastianas tapo vyresnis, jis jau uždirbo daug pinigų, jis turi šeimą. Manau, kad visa tai atsiliepia jo nuotaikoms, nes su patirtimi jis vis labiau supranta, kad dedasi jo komandoje.

Manau, kad „Aston Martin“ rimtesnių rezultatų nepasieks. Žuvis pūva nuo galvos: be teisingo vadovavimo nieko gero nebus. O misteris Strollas tarsi nemato, kad misteris Martinas Whitmarshas paprasčiausiai sėdi namuose, skirsto pinigus ir duoda nurodymus“.

Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team
Komanda: Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team 2024 sezono taškai: 0
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: AMR22
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794