C. Leclercas vietoje K. Raikkoneno: kaip pasikeis „Formulė-1“ 2019 metais?

C. Leclercas vietoje K. Raikkoneno: kaip pasikeis „Formulė-1“ 2019 metais?
logo 2018 Rugsėjo 13 d. 16:57, Skysports

Šią savaitę buvo paskelbta apie Charlie Leclerco perėjimą iš „Sauber“ į „Ferrari“ vietoje Kimio Raikkoneno. Leclercas taps pačiu jauniausiu Skuderijos pilotu nuo 1961 metų-  italų komanda pasirinko jaunystę.

Tokios pat strategijos laikosi ir „Red Bull“ – kartu su Maxu Verstappenu kitąmet lenktyniaus jaunasis Pierre Gasly. Prie trijų iš šešių pirmaujančių komandų mašinų vairo važiuos pilotai, jaunesni nei 23 metai – per artimiausią dešimtmetį jie kovos dėl pasaulio čempiono titulo.

Kaip Sebastianas Vettelis susitvarkys su Charlie Leclercu?

Lenktyniaudamas kartu su Kimiu Raikkonenu, Sebastianas Vettelis buvo labai komfortiškoje situacijoje, nejausdamas ypatingo presingo. Negana to, labai ilgą savo karjeros dalį Sebastianas neturėdavo sunkumų su komandos draugais. Lenktyniaujant „Red Bull“ visa komanda dirbo jam, o ne Marcui Webberiui, o „Ferrari“ be problemų jis lenkė Kimį. Tik 2014 metais Vettelis patyrė triuškinamą pralaimėjimą iš Danielio Ricciardo pusės, kai uždirbo 167 taškus, kai tuo tarpu australas – 238 taškus. Po to Vettelis iš komandos išėjo.

2019 metais Sebastianas neturės ramaus gyvenimo šalia Leclerco. Charlie laimėjo visose „formulių“ serijose, kuriose tik dalyvavo, o šiais metais „Sauber“ pelnė patį geriausią rezultatą sezone, uždirbdamas didžiąją dalį taškų. Jis tris kartus buvo išėjęs į kvalifikacijos finalą, ko nepavykdavo „Sauber“ pilotams padaryti nuo 2013 metų – ir be didelio vargo aplenkdavo Marcusą Ericssoną, ne patį greičiausią, bet pakankamai patyrusį pilotą.

Sebastiano Vettelio laukia nepaprastas iššūkis ir lieka klausimas, kaip jis su tuo susitvarkys.

Kaip „Ferrari“ susitvarkys su Leclercu?

Kol kas neaišku, ar išsaugos Vettelis „piloto Nr.1“ statutą „Ferrari“ komandoje. Komanda šiuo klausimu priims sprendimą tik po to, kai pilnai galės įvertinti savo naujojo piloto greitį.

„Ferrari“ tradiciškai „statydavo“ už vieną pilotą kovoje dėl pasaulio čempiono titulo, bet per paskutinį dešimtmetį komanda nelaimėjo čempionato.

Šiais metais, kaip yra manoma, „Ferrari“ turi pačią greičiausią mašiną, bet kova su „Mercedes“ yra tokia aštri, kad kiekvienas taškas yra aukso vertės ir komanda paprasčiausiai negali laikyti tokio piloto kaip Kimis, kuris yra 2-3 dešimtosiomis lėtesnis už Vettelį.

Charlie Leclercas turi čempionišką potencialą ir jis svajoja laimėti titulą prie „Ferrari“ vairo. Ar sutiks jis tokiomis sąlygomis vykdyti komandinius įsakymus? Atsakymas į šį klausimą gali būti labai įdomus.

Kas laukia Vandoorne ir likusiųjų?

Kimio Raikkoneno perėjimas į „Sauber“ nustebino visus ir nuliūdino daugelį pilotų. Turėdama „Ferrari“ jėgainę, šiais metais šveicarų komanda užsirekomendavo kaip stiprus „vidutiniokas“ ir akivaizdu, kad ateityje jų rezultatai tik gerės.

Yra manoma, kad vieta „Sauber“ yra garantuota Marcusui Ericssonui, kurį palaiko komandos švedų savininkai. Leclerco išėjimas buvo palikęs laisvą vietą, į kurią galėjo pretenduoti Stoffelis Vandoorne, Antonio Giovinazzi ir net Estebanas Oconas, kuriam „Mercedes“ dabar aktyviai ieško vietos kitam sezonui. Tačiau kontraktas su Kimiu Raikkonenu nutraukė visas šias kalbas, dar labiau apsunkindamas situaciją.

 Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794