C. Leclercas žavisi L. Hamiltono stabilumu (60)

C. Leclercas žavisi L. Hamiltono stabilumu
logo 2019 Rugpjūčio 15 d. 19:25, Ferrari

Nuo šio sezono prie „Ferrari“ komandos prisijungęs Charlesas Leclercas kol kas tik minimaliai atsilieka nuo savo patyrusio komandos draugo Sebastiano Vettelio. Jaunasis monakietis taip pat dukart buvo per žingsnį nuo savo pirmosios pergalės karjeroje, tačiau Bahreine neatlaikė „Ferrari“ bolidas, o Austrijoje paskutiniuose ratuose pergalę iš jo atėmė Maxas Verstappenas.

Akivaizdu, kad C. Leclercui kol kas trÅ«ksta pastovumo, o paklaustas, kokias savybes jis „pavogtų“ iš penkiskart pasaulio čempiono Lewiso Hamiltono, monakietis nesudvejojo: „Stabilumą, sugebėjimą visuomet žinoti, kaip pasiekti maksimumą, bei psichologinę ramybę.

Visi gali nuvažiuoti gerą ratą, tačiau skirtumas yra tuomet, kada tu sugebi svarbiausiu momentu įveikti keletą puikių ratų. Aš daug dirbu, kad galėčiau tai pasiekti“, - bendraudamas su „Corriere della Sera“ teigė C. Leclercas.

Lenktynininkas taip pat pripažino, kad perėjimas į „Ferrari“ jau antrajame jo sezone „Formulėje-1“ buvo pakankamai sunkus, tačiau jis sparčiai tobulėja.

„Nebuvo lengva vos antrajame savo sezone „Formulėje-1“ prisijungti prie tokios didingos komandos. Man reikėjo šiek tiek laiko adaptacijai, tačiau jaučiuosi vis geriau. Turiu ir toliau koncentruotis ties savo silpnybėmis ir jas tobulinti“, - pridėjo C. Leclercas.


Komentarai (60)
evbi
| 08/16 07:49 Atsakyti
Skirmantas_M
08/15 23:54

HAM dabar turi technikos pranašumą ir jo stabilumas šiek tiek privelegijuotas. Realiai didžiausią respect turbūt galėjo turėti FA kai važiavo su akivaizdžiai silpnesniu Ferrari. Ir kokį protą ir stabilumą demonstravo tada! Va čia tai tikrai buvo lygis.

2010 ir 2012 sezonuose Ferrari nebuvo akivaizdžiai silpnesnis už Red Bull. Kitu atveju, Alo nebūtų turėjęs jokių šansų, kaip kad neturėjo 2011 ar 2013, kai tikrai Red Bull turėjo rimtą pranašumą. Aš jau nekalbu apie tai, kad Ferrari 2010 ir 2012 iš esmės negedo ir tarpusavyje nesitrankė, ko nepasakysi apie Red Bull, kai ne kartą gedo Renault generatoriai ar Vett su Webberiu vienas iš kito taškus atiminėjo (pvz., 2010 Turkija). 2010 metais Red Bull apskritai nesikišo į pilotų kovą ir neturėjo piloto Nr. 1, skirtingai nei Ferrari, kur viskas nuo pat pradžių buvo statoma ant Alo, o Massa pastarojo dalių testuotoju dirbo ir trasoj praleidinėjo, kai reikėjo (ko nepasakysi apie Webberį) nuo pat sezono pradžios. Webberis ne tik nepadėjo Vetteliui kovoje dėl titulol, bet netgi kenkė ir stengėsi padėti savo asmeniniam draugui Alonso. Pvz., 2010 paskutiniame etape Abu Dabyje, kuriame ir pats dar kovojo dėl titulo (tai tik patvirtina, kad buliai tais metais ant Vett dar nestatė), Webberis, matydamas, kad titulas pačiam plaukia, paskutinėj lenktynių fazėj po boksų specialiai vilkosi už Alo ir net nebandė lenkti, nors turėjo greičio pranašumą ir tokiu atveju dar būtų net turėjęs šansų imt titulą, jei pirmas važiavęs Vett dėl kažkokių priežasčių būtų nefinišavęs. 2012 paskutiniam etape Brazilijoj, kur irgi sprendėsi titulo likimas, Webberis pirmam rate užkišo bolidą prieš pat Vett nosį ir vos šio neiškirto iš trasos, kas būtų iškart padovanoję titulą Alonsui (nebent pastarasis būtų nefinišavęs). Aš tikrai neneigiu, kad tais sezonais Alo važiavo gerai ir stabiliai, nedarė klaidų, bet jūs, Alo fanai, kažkaip labai tai akcentuojat, bet kažkodėl visai pamirštat apie tuos kitus veiksnius, kurie lėmė, kad Alo 2010 ir 2012 iki galo išliko kovoje - absoliutų numero uno statusą aukojant paklusnų Massą ir Ferrari patikimumą (bei šių veiksnių Red Bull atveju nebuvimą, ypač 2010). Žodžiu, 2010 ir 2012 Alo likim kovoje iki galo lėmė veiksnių visuma (įskaitant ir gerą Alo važiavimą), o ne mistinis Alo genialumas, kuris pranyko, kai tik buliai sutvarkė patikimumą ir įgijo rimtesnį pranašumą.
YZF
| 08/15 21:29 Atsakyti
Misiulis
08/15 21:22

Anyway, esme tame, kad Leclercas klysta ir tas yra visiskai normalu, jaunas, dar truksta patirties ir panasiai. Tuo tarpu vettelis klysta isskirtinai spaudziamas Hamio, kazkoks Hamiltono sindromas ji uzklupes yra. Tai cia ne kiek sugebejimai nesugebejimai, kiek psichologiniai dalykai.

Man atrodo Vettelis klysta spaudziamas bet ko. Verstapenas irgi buvo jam pasipainiojes Silverstoune. Tiesiog neprates prie spaudimo varzytis. Jam geriau vienam, priekyje, niekieno netrukdomam sukti ratus.
YZF
| 08/15 21:31 Atsakyti
O kalbant apie Leclerca, visi jauni daro klaidas, Verstapenas irgi dare kruva klaidu pries pora metu ar anksciau. Bet su laiku stebilizuojasi (jeigu nori). Nenustebciau jeigu sezono gale CL surinktu daugiau tasku negu SV.
dede seimas
| 08/16 07:59 Atsakyti
na Sumis bent sugebejo stumiamas laimeti titulu kai ji praleidinejo, o Alonso taip ir liko alonsitas forever "I am faster than you" ir "0.6s fasteris". Realiai jei ne tie mases amortizatoriai sedetu dabar be titulu ir vistiek pasakotu koks jisai fasteris ir kaip visos komandos F1 jo geidzia, o jis didis pilotas mochikanas neina niekur :D
YZF
| 08/15 23:26 Atsakyti
fnatic
08/15 22:21

O Hamiltonas dare 2007 metais? Nu jis suko daug ratų su McLaren 2006, bet vistiek...

Paziurek koks buvo LH pranasumas 2007m likus 2 etapams iki pabaigos ir kuom viskas pasibaige. Reikia sugebeti tokia persvara istaskyti. Nors sezono pradzioje/viduryje jis buvo labai atsargus, jautesi kad kovoja del ~3 vietos ir nesitaike i pergales (matyt daug mokytas Deniso).
fnatic
| 08/16 01:16 Atsakyti
Rokas1 logo rėmėjas
08/15 22:30

Gal primint kur ir kaip Hamis prašiko 2007 titulą, kad toks klausimas kyla?

Priminsiu tau pačiam - DEBIUTAS F-1 Top komandoje, prie ALONSO, aplinkos spaudimas ir kiti niuansai. Jau po to sezono nepaisant kad nelaimėjo matėsi kad bus didis čempionas. Dabar tokiu tapęs ir su tuo Mersu irgi stebuklus rodo kai reikia. Paskutinės RACE vienos iš tokių buvo.
maxpower
| 08/16 09:48 Atsakyti
Klepsidra
08/16 09:32

Eilines pasakeles apie Ferrari "nebuvo akivaizdziai silpnesnis". Buvo ir kova del titula leme tik Red Bull bedos ir, ypac, gedimai - AF1 kazkada buvo imetes statistika, kad be gedimu Alonso butu svajojes apie kova del titulo tiek 2010, tiek, ypac, 2012

Tai ir sako kad nebuvo akivaizdiai stipresni. Greitesni? Taip, Red bull buvo greitesni, bet vien greitis lenktyniu nelaimi. Kas is to greicio kai nera patikimumo.
Skirmantas_M
| 08/16 13:55 Atsakyti
YZF
08/16 13:02

As jau paaiskinau apie ka konkreciai buvo kalba, o tu vel savo pasakas apie bendrinius dalykus seki.

Labai ačiū, kad paaiškinai apie ką konkrečiai buvo pas patį kalba. Ir labai gaila, kad ponui nepatiko apie ką šneku aš.
YZF
| 08/16 13:58 Atsakyti
Skirmantas_M
08/16 13:55

Labai ačiū, kad paaiškinai apie ką konkrečiai buvo pas patį kalba. Ir labai gaila, kad ponui nepatiko apie ką šneku aš.

Uz tai ir isgerkim.
Misiulis
| 08/16 22:24 Atsakyti
Skirmantas_M
08/16 21:06

Na, man jis atrodo net gerokai toks, bet gal klystu ;)

Pagal sitas asmenines nuomones ir pasirenkam uz ka sirgt, uz ka ne :) o man jis kaip tik atrodo maximum nuosirdus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas