Ch. Horneris: D. Ricciardo ir D. Kvyatas papildys vienas kitą

Ch. Horneris: D. Ricciardo ir D. Kvyatas papildys vienas kitą
logo 2014 Spalio 19 d. 06:55, Getty Images
Savo interviu „Red Bull“ komandos vadovas Christianas Horneris kalbėjo apie Sebastiano Vettelio išėjimą iš komandos bei į jo vietą ateinantį Daniilą Kvyatą...
- Kaip buvo priimtas sprendimas apie D. Kvyato pervedimą į „Red Bull“ komandą vietoje S. Vettelio? Daktaras H. Marco yra pasakęs, kad tam prireikė 10 minučių?
- Mes buvome apsvarstę labai daug variantų netikėtiems atvejams, jei kas nors atsitiktų ne pagal mūsų planus. Pavyzdžiui, jei kuris nors pilotas gautų traumą, jei pilotas sumanytų išeiti ir pan. Galų gale Sebas iš tikrųjų pareiškė norą išeiti. Stebėdamas rusų piloto progresą, seniai supratau, kad jis bus kitas lenktynininkas, kuris užims vietą „Red Bull“ komandoje. Mūsų komandos filosofija yra ta, kad mes investuojame į jaunus talentus, į tokius, koks praeityje buvo S. Vettelis, vėliau – Danielis Ricciardo, o dabar – Daniilas Kvyatas.
- Bet yra sunku ginčytis, kad D. Kvyatui gerokai trūksta patirties?
- Žinoma. Bet jis turi galvą ant pečių. Jis brendo metams bėgant, labai greitai mokėsi. Taip, jam trūksta patirties, bet vienintelis būdas jai gauti – sėsti prie konkurencinės mašinos vairo ir ją valdyti rimtose varžybose. Sebas turėjo tik pusantrų metų „Formulėje-1“ iki atėjimo į „Red Bull“ komandą. D. Kvyatas nedaug atsilieka nuo šio grafiko.
- Ar jūs sakote, kad S. Vettelis iki atėjimo pas jus buvo pilnavertis pilotas?
- Žinoma, kad ne. Bet jis buvo talentingas. Jis turi labai gerą greitį, bet buvo labai daug sričių, kur jam reikėjo mokytis, tobulėti ir įtempto darbo metu jis viso to išmoko. Jis palaipsniui tapdavo vis stipresniu ir stipresniu.
- Kiek asmeniškai jūs gerai pažįstate D. Kvyatą?
- Pakankamai neblogai. Jis yra puikus vaikinas, bet jis turi charakterį. Kiek jūs žinote, kad jis lenktyniaudamas mano „MW Arden“ komandoje pernai laimėjo GP3 čempionatą. Be to, aš jį stebėjau, kai jis važiuodavo „Red Bull Junior“ programos rėmuose, kaip progresavo ir vystėsi. Jis yra labai tikslingas ir sufokusuotas, jis turi visas savybes, kad galėtų kovoti „Formulėje-1“.
- Kiek įdėmiai jūs galite stebėti, kaip jūsų komandai sekasi lenktyniauti GP3 čempionate?
- „MW Arden“ vadovai mane visada informuoja, kas ten vyksta. Bet nepastebėti D. Kvyato pasirodymo pernai metų antroje pusėje buvo neįmanoma. Tai buvo puiku, jam buvo labai geras sezonas.
- Kuo rusas nustebino Å¡iais metais?
- Daug kuo. Aš negaliu išskirti kokio nors vieno momento. Pavyzdžiui, jo pasirodymas Austrijoje, kur jo nebuvo neįmanoma nepastebėti. Net ir jo pirmosios lenktynės, kuriose jis dalyvavo be patirties testuose, kur jis nuvažiavo labai mažai ratų, bet Australijoje iškovojo taškus. Visi žinome, kad Jeanas Ericas Vergne yra puikus pilotas. Bet kaip jo fone atrodo D. Kvyatas, tai stebina. Jis puikiai pasirodė kvalifikacijose. Prisiminkime kvalifikaciją Sočyje.
- Jūs pasakėte rusui apie jo pervedimą į „Red Bull“ likus 40 minučių iki trečios treniruotės Suzukoje, ar ne taip?
- Taip, iš karto po pusryčių. Mes pakalbėjome su S. Vetteliu vakare, vėliau su D. Mateschitzu ir pagalvojome, kad apie mūsų sprendimą reikia pranešti D. Kvyatui dar prieš prasidedant treniruotei.
- Kaip jis sureagavo?
- Jis buvo labai patenkintas. Manau, kad jo nuotaika buvo puiki per visą tą savaitgalį.
- Ar jums teko su juo kalbėti apie tai, ko iš jo laukia komanda?
- Ne, kol kas ne. Mes jam leidžiame dabar koncentruotis darbui „Toro Rosso“ komandoje. O apie tai mes su juo kalbėsime prieš lenktynes Ostine. Man atrodo, kad D. Kvyatas mums idealiai tinka.
- Rusui teks pakeisti keturis kartus pasaulio čempioną. Ar D. Kvyatas susitvarkys su tokiu spaudimu?
- Tai, ką aš iki šiol mačiau, manau, kad rusui pavyks. Jis turės labai stiprų komandos draugą D. Ricciardo, bet man regis, jie abu puikiai papildys vienas kitą.
- Daug kas sako, kad S. Vetteliui sezonas klostosi ne taip , kaip jis norėtų. Ar jūs esate nusivylęs, kad vokietis komandą palieka būtent dabar?
- Ir taip, ir ne. Mes labai daug ko pasiekėme kartu. Sebas yra didis pilotas, jis puikus vaikinas. Jis pas mus atėjo labai jaunas ir išaugo mūsų komandoje iki čempiono. Manau, kad jis dabar pajuto, jog būtina žengti kitą žingsnį, iš esmės pakeisti savo karjerą, priimti naujus iššūkius. Iš mūsų pusės būtų negražu jį stabdyti. Mes linkime jam viso ko geriausio, o mūsų durys jam lieka atviros.
- Sakėte, kad labai emocionaliai sutikote jo apsisprendimą?
- Taip, žinoma. Manau, kad tai galima suprasti. Tai tam tikros F-1 eros pabaiga. Bet mes liekame gerais draugais.
- Ar jūsų pokalbis buvo labai ilgas?
- Taip. Mes kalbėjome ilgiau nei valandą. Juk galų gale jis išeina iš draugiškos šeimos...


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas