"Champ Car": Monterrey, Meksika

logo 2003 Kovo 24 d. 19:39
Gerbiami F-1.LT lankytojai, nuo šiol, po kiekvienų JAV rengiamo „Champ Car“ (CART) pirmenybių etapo, informuosime Jus apie įvykusias lenktynes, įdomiausius jų momentus bei priminsime čempionato rikiuotę. Manome, kad ši informacija bus naudinga autosporto megėjams, juolab šįmet už Atlanto rengiamame čempionate dalyvauja daug F-1 sirgaliams žinomų lenktynininkų (S.Bourdais, D.Manningas, P.Lemarie, A.Yoongas ir kt), o ir komandos vadovų Bobby Rahalo bei Craigo Pollocko pavardės pasako nemažai.
Pirmosios šio sezono CART čempionato, kuris dabar yra vadinamas „Champ Car World Series“ arba tiesiog „Champ Car”, lenktynės įvyko St.Petersburge (JAV). „Pole“ poziciją užėmė 2002-ųjų metų „Formulės-3000“ nugalėtojas, čempionato naujokas, prancūzas Sebastienas Bourdais, kuris atstovauja „Newman/Haas Racing“ ekipai, kuriai praeitame sezone atstovavo čempiono titulą pelnęs, dabar F-1 lenktyniaujantis, Cristiano da Matta. Tačiau lenktynėse prancūzui nepasisekė – jis nefinišavo dėl bolido gedimo. Lenktynes laimėjo kanadietis Paulas Tracy (“Player’s/Forsythe Racing”), antras liko Michelis Jourdainas (“Team Rahal”), o trečią vietą ant podiumo užėmė „Newman/Haas Racing“ atstovas Bruno Junqueira.
Antrą „Champ Car“ tarptautinės serijos etapą, kuris vakar vyko Meksikoje esančioje lėtoje ir slidžioje Monterrey trasoje, vėl laimėjo kanadietis Paul Tracy. Jis yra pirmasis lenktynininkas nuo pat 1982-ųjų, kuriam pavyko laimėti pirmus du sezono etapus. Kanadietis sugebėjo laimėti nepaisant to, kad dėl sudaužyto bolido buvo priverstas praleisti šeštadienio laisvąsias treniruotes ir kvalifikaciją.
Dėl techninių problemų, iškilusių antrojo sustojimo boksuose metu, iš kovos vėl buvo priverstas pasitraukti Sebastienas Bourdais. Nepaisant to, prancūzų naujokas jau vadinamas šio sezono sensacija – kaip ir pirmame etape, tai ir užvakar Meksikoje jis iškovojo „pole“ poziciją ir pakartojo Nigelo Mansello 1993-ųjų metų sezono pasiekimą.
Antrą vietą dideliam vietinių sirgalių džiaugsmui iškovojo meksikietis Michelis Jourdainas, o trečia – kanadietis Alexas Tagliani, kuris atstovavo kukliai „Champ Car“ naujokei „Rocketsports Racing“ komandai.
Etape debiutavo malajietis, buvęs „Minardi“ pilotas Alexas Yoongas (“Dale Coyne Racing”). Jis finišavo 9-je pozicijoje.
Prieš sezoną lyderiu ir realiausiu pretendentu į čempiono titulą laikytas praėjusių metų „Champ Car“ vicečempionas ir 2000-ųjų F-3000 čempionas brazilas Bruno Junqueira, dėl grubios klaidos lenktynių viduryje nukritęs iš trečios į devintą vietą, finišavo penktas.