Dakaras. Ralyje - istorinis D. Petrucci pasiekimas

logo 2022 Sausio 06 d. 21:16, Pexels

Po to, kai teisėjai už greičio viršijimą nubaudė Toby Price‘ą, greičio ruožo nugalėtoju tarp motociklininkų buvo paskelbtas Dakaro ralio naujokas Danilo Petrucci, dar pernai važiavęs „MotoGP“ čempionate.

Šios dienos greičio ruože italas užėmė antrąją vietą, atsilikęs tik nuo geriausią rezultatą užfiksavusio KTM nario T. Price'o 4 min. ir 14 sek. Tačiau vėliau buvo paskelbta, kad australui buvo skirta šešių minučių bauda už greičio viršijimą, todėl D. Petrucci tapo greičio ruožo nugalėtoju. Italas tapo pirmuoju buvusiu „MotoGP“ lenktynininku, kuriam pavyko nugalėti Dakaro ralio greičio ruože.

Po skirtos baudos T. Price'as nukrito į šeštąją vietą, „Yamaha“ lenktynininkas Rossas Branchas pakilo į antrąją, po jo „Honda“ duetas Pablo Quintanilla ir Jose Ignacio Cornejo bei dar vienas naujokas - amerikietis Masonas Kleinas.

D. Petrucci buvo greičiausias praėjus dienai po to, kai trečiadienį vykusiame ketvirtajame greičio ruože užėmė trečiąją vietą, nors jam taip pat buvo skirta 10 minučių bauda už greičio viršijimą, dėl kurios jis nukrito į 15 vietą.

Tačiau italo viltys iškovoti aukštą rezultatą bendroje įskaitoje žlugo pirmadienį, kai antrajame greičio ruože jis susidūrė su techniniu gedimu, kurio pačiam pašalinti nepavyko. Pagal naujas Dakaro taisykles D. Petrucci buvo leista grįžti į ralį kitą dieną, bet gavus didelę laiko baudą.

„Gas Gas“ lenktynininkas Samas Sunderlandas vis dar pirmauja motociklininkų įskaitoje ir 2 min. 29 sek. lenkia KTM lenktynininką Matthiasą Walknerį, o „Yamaha“ atstovas Adrienas van Beverenas yra trečias.