Dakaro ralio finišas

logo 2006 Sausio 15 d. 20:37, Mitsubishi Motors
93 motociklininkai, 64 automobiliai bei 33 sunkvežimiai įveikė alinančią dykumą ir šiandien finišavo Dakare. Marcas Coma, Lucas Alphandas nugalėtojais tapo pirmąjį kartą. Vladimirui Chaginui šis titulas – penktasis.
Tradicinis paskutinis etapas prie Lac Rose ežero nebuvo toks džiaugsmingas, kaip įprasta. Jo metu nebuvo fiksuojami dalyviu laikai. Maratonas ir vėl neapsėjo be žmonių aukų. Jame niekada nebedalyvaus australų motociklininkas Andy Caldecottas, po šalį lekiančių lenktynių karavanų nebestebės du afrikiečiai berniukai - Boubacaras Diallas ir Mohamedas N’Dawas.
Apdovanojimų ceremoniją galima pavadinti daugiau simboline, mat nugalėtojai ir prizininkai paaiškėjo jau prieš kelis etapus.
„Repsol KTM“ komandos narys Marcas Coma dar prieš startą buvo vadinamas vienu pagrindinių pretendentų į nugalėtojo titulą. Ispanas įrodė savo vertę ir pirmąją pergalę paskyrė žuvusiam komandos draugui A.Caldecottui. Tiesa, kova paskutiniuose etapuose galėjo būti ir nuožmesnė, jei ne pagrindinių varžovų iš „Gauloises KTM“ nelaimės. Cyrilis Despres, triumfavęs pernai, viename iš etapų griuvo, tačiau, nors ir kęsdamas peties skausmą, sugebėjo įveikti visą maratono distanciją. Panašus incidentas Isidrei Estevei Pujoliui baigėsi liūdniau – ispanas viename etape griuvo dukart. Nugabenus sraigtasparniu į ligoninę jam buvo skubiai operuota trūkusį blužnis.
Tarp moterų nugalėjo Patricia Watson-Miller („KTM“), bendrojoje įskaitoje užėmusi tik 67-ąją vietą. Greičiausias iš privačių dalyvių, važiuojančių be techninės pagalbos automobilių, šiais metais buvo prancūzas Patrice Carillonas su „KTM“ (29-oji vieta).
Su puikiu pasirodymu reikėtų sveikinti Latvijos atstovą Janį Vintersą (10-oji vieta). Viena vieta aukščiau finišavo ralio naujokas portugalas Helderis Rodriguesas su „Yamaha“ – vienintelis ne „KTM“ atstovas pirmajame dešimtuke.
„Mitsubishi“ ir „Volkswagen“ dvikova įnešė intrigos į automobilių lenktynes. Bet, kad ir kokiu įspūdingu galima pavadinti vokiečių atstovų pasirodymą, vėl niekas neprilygo japonų automobilių gamintojui.
Lucas Alphandas, tik pernai atėjęs į „Mitsubishi“ komandą ir užėmęs antrąją vietą maratone, šiemet savo šanso nepraleido. Be abejo, viskas galėjo baigtis kitaip, jei ne dar viena komandos draugo Stephano Peterhanselio nesėkmė. Prancūzas, dėl grubios klaidos praradęs lyderio poziciją likus keliems etapams iki finišo, liko tik ketvirtas, į priekį praleidęs dar vieną ekipos narį – ispaną Nani Romą.
Du „Volkswagen‘ai“ pirmajame penketuke – puikus pasiekimas. Ginielis De Villiersas liko antras, o Markas Milleris – penktas. Tiesa, po pirmųjų etapų atrodė, kad gali būti ir gėriau. Carlosas Sainzas (11-oji vieta), lyg ant sparnų skriejęs Europoje, Afrikoje prarado daug laiko dėl navigacijos klaidų ir gedimų. Jie kamavo ir Bruno Saby (8-oji vieta), viename iš etapų praradusį net 7 valandas. Juttai Kleinschmidt kelią į finišą pastojo medis.
Dviems gigantams nedaug nenusileido „Schles-Ford-Raid“ ekipa. Visi trys komandos atstovai pasiekė finišą. Du iš jų – pirmajame dešimtuke. Komandos vadovas Jeanas-Louis Schlesseras liko šeštas, o Thierry Magnaldi – dešimtas.
Savo pasirodymu turėtų būti patenkintas Carlosas Sousa. „Nissan“ važiavęs portugalas bendrojoje įskaitoje liko septintas.
Greičiausias iš privačių atstovų – Bobas Tenas Harkelis su „Land Rover“. Olando ekipažas užėmė 19-ąją vietą. Tarp naujokų geriausiai pasirodė Miguelis Barbosa su „Nissan“ – 22-oji vieta. „Production“ klasėje nuo pat starto lyderiavo Jeanas-Jacquesas Ratetas. Važiavęs su „Toyota HDJ 100“, prancūzas liko 18-tas. „T2 Diesel“ klasėje nieks neprilygo „Toyota‘i“, kurią vairavo japonas Yoshio Ikemachi – 23-oji vieta. Ypatingų aplodismentų nusipelnė Florence Bourgnona su „Toyota“ (50-oji vieta) – vienintelė moteris, pasiekusi finišą.
Sunkvežimių klasėje vilčių septintąjį kartą niekam nepaliko „Kamaz“ ekipažai. Penktąją pergalę iškovojo Vladimiras Chaginas, susikrovęs saugią persvarą jau po pirmųjų laimėtų šešių etapų. Pernykštis nugalėtojas Firdausas Kabirovas tenkinosi trečiąja vieta, o antrojoje liko penkis greičio ruožus laimėjęs Hansas Stacey su „MAN“.