Didžiausia F-1 pajamų dalis – „Ferrari“ (22)

Didžiausia F-1 pajamų dalis – „Ferrari“
logo 2011 Gruodžio 01 d. 08:39, Ferrari
Nors šių metų „Formulės-1“ čempionatą didele persvara laimėjo „Red Bull“ komanda, didžiausia sporto sukuriamų pajamų dalis vis tiek atiteks „Ferrari“ ekipai, skelbia britų „Autosport“.
Italų komanda, žurnalistų duomenimis, vien už savo išskirtinį vardą, neatsiejamą nuo lenktynių pasaulio, kasmet gauna 2,5 proc. viso prizinio fondo. Kadangi šiemet šis turėtų siekti 691 mln. JAV dolerių, išmoka turėtų sudaryti 17,3 mln.
Be to, „Ferrari“, kaip ir „Red Bull“, „McLaren“, „Mercedes“, „Renault“ ir „Williams“ gauna papildomą išmoką už pasiekimus praeityje – laimėtus čempionų titulus. Tai „Scuderia“ kraitį papildys dar 16 mln.
Po šių išmokų likęs prizinis fondas – apie 620 mln. JAV dolerių – yra skirstomas į dvi lygias dalis: viena padalinama po lygiai dešimčiai geriausių komandų (patekusių į pirmąjį dešimtuką bent dvejus iš trejų paskutinių metų), o kita – paskirstoma pagal šio čempionato Konstruktorių taurės įskaitoje užimtas vietas.
Taip „Ferrari“ gaus dar dvi išmokas – 31 mln. kaip pirmojo dešimtuko komanda ir 40,3 mln. už čempionate užimtą trečiąją vietą. Iš viso italų komandai atiteks 104,6 mln.
Čempionai „Red Bull“, tuo tarpu, už Konstruktorių taurę gaus 58,9 mln. JAV dolerių bei 31 mln. kaip pirmojo dešimtuko komanda. Pridėjus dar 3,2 mln. už praeities nuopelnus, ekipa savo biudžetą papildys iš viso 93,1 mln. - daugiau nei 10 mln. mažiau už „Ferrari“.
Antrąją vietą užėmusi „McLaren“, tuo tarpu, gaus 4,2 mln. už anksčiau pelnytus titulus, 31 mln. kaip pirmojo dešimtuko komanda ir 49,6 mln. už šiemet pasiektus rezultatus. Iš viso – 84,8 mln. JAV dolerių.
„Mercedes“ pajamų dalis, tuo tarpu, turėtų siekti apie 68 mln., o „Renault“ (virsianti „Lotus“) – 65 mln. JAV dolerių.
Mažiausiai atiteks į pirmąjį dešimtuką nepatekusioms HRT ir „Virgin“ - jos turės tenkintis naujoms komandoms skiriamomis 10 mln. išmokomis.
Kita praėjusių metų naujokė – „Lotus“ (virstianti „Caterham“) – po šio sezono jau tapo tikrąja geriausiųjų dešimtuko nare ir galės džiaugtis net 43,4 mln. JAV dolerių kraičiu.
„Formulės-1“ prizinį fondą sudaro pajamos, gautos iš mokesčių už teisę rengti lenktynes, televizijos transliacijas bei reklamą trasose.

Komentarai (22)
Jekyll
| 12/03 18:24 Atsakyti
Didžiausi klounai cirke ir turi daugiausia gaut.
tomas29
| 12/03 10:39 Atsakyti
Ferrai auto pasaulyje tikrai zymus brandas, ypac tarp supercar'u, tai normalu, kad ir ismokas gauna atitinkamas, nes senas ir visame pasaulyje populiarus brandas. Kito tokio brnado turincio toki svori supercar'u segmente nera.
montoyja
| 12/02 21:21 Atsakyti
o tai kiek force india gaus?
Mr.Mantuxas
| 12/02 04:46 Atsakyti
mcnerka>tau su galva kapitaliai kazkas negerai. Zurnalistai, dokumentikai, statistika ir apklausos rodo, kad sportini automobili apibudina Ferrari. Prie ko cia tas Fiatas. Nu investavo Fiatas ten tu pinigu. Nu ir ka? Ferrari Fiato dalis ar technologijas naudoja? Fiat grupeje yra imoniu kurios gamina tankus ir lektuvus, bet visoje grupeje vienintele Ferrari veikia isskirtinai savarankiskai. O makaronai prie Fiato tai taspats kaip stora kiaule McDonalde prie McLareno. Taskykites is pykcio kaip pasiute sunys - niekas nepaneigs, kad pakartoti Ferrario fenomena 50 metu darbo tikrai neuzteks. Sauskelnes - "Pampers", montazines putos - "Makroflex", sportinis automobilis - "Ferrari".
red_speed
| 12/02 00:46 Atsakyti
MP4/20 > oooo, makliu gurmanas, tikras sporto zinovas : ))) McNerka > nieko, atejo kitas is ispanijos, gal dar geresnis nei schumis bus ...
MP4/20
| 12/02 00:22 Atsakyti
FIA specialiai dirbtinai palaiko ferrari konkurencija serdami pinigais, nes jei fia visiem vienodas salygas padarytu, ferari iseitu ir apsiseileje vaikai daugiau nebejungtu televizoriaus, o is to ir ateina pinigai, o F1 ir yra pinigai:) simple.
Xtremez
| 12/01 23:41 Atsakyti
Cia tau, McNerka, tikrasis brendas buvo shumis. lol.
McNerka
| 12/01 22:22 Atsakyti
redspydai>> tikrasis brandas buvo šumis o be jo ferrari yra tik makaronai..
red_speed
| 12/01 21:22 Atsakyti
McNerka > aha, nebloga makaronu bizniuka isuke, net makliai pusei amziaus i prieki uzsipirko uz 100 limonu : )))
LLu
| 12/01 21:05 Atsakyti
F-algis-1>>kaip visada tamsta su komentarais prašauni pro šalį, deja.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas