Didžiosios Britanijos GP: įdomioji statistika (5)

Didžiosios Britanijos GP: įdomioji statistika
logo 2021 Liepos 20 d. 10:02, Ferrari

Keletas įdomių statistinių faktų po Silverstoune pasibaigusio Didžiosios Britanijos GP etapo...

Kvalifikacija

Lewisas Hamitonas laimėjo kvalifikaciją – aštuntą kartą Silverstoune ir 101-ąjį kartą karjeroje. „Mercedes“ komandai tai buvo dešimtoji paeiliui pergalė kvalifikacijoje Silverstoune. Daugiau pergalių kvalifikacijose šioje trasoje yra iškovojusios tik dvi komandos - „Ferrari“ ir „Williams“ - po vienuolika.

Maxas Verstappenas trečią kartą sezone kvalifikavosi antras – tai geriausias jo rezultatas Silverstoune ir geriausias rezultatas „Red Bull“ komandai nuo Didžiosios Britanijos GP 2014 metais, kai Sebastianas Vettelis irgi kvalifikavosi antras.

Ketvirtą kartą šiame sezone Valtteri Bottas kvalifikacijoje užėmė trečią vietą. Daugiau 2021 m. jis pasiekė tik vieną kartą – iškovojo „pole“ Portugalijoje.

Ketvirtoji Charleso Leclerco vieta – jo praėjusių metų rezultato pakartojimas Silverstoune.

Penktoji Sergio Perezo vieta – geriausias jo rezultatas šioje trasoje per kvalifikacijas.

Kvalifikavęsis aštuntas, George'as Russellas pasiekė geriausio savo sezono rezultato šiame sezone. Pirmą kartą nuo 2017 m. „Williams“ komanda dviejuose etapuose paeiliui pateko į kvalifikacijos finalą.

Estebanas Oconas penktoje kvalifikacijoje paeiliui ir šeštą kartą šiais metais nusileido komandos draugui Fernando Alonso. Šeštą kartą paeiliui Oconas nesugebėjo patekti į kvalifikacijos finalą.

Kvalifikacijoje užėmęs 16 vietą, Yuki Tsunoda - „Honda“ remiamas jaunuolis penktą kartą sezone nepateko į antrą kvalifikacijos dalį. Jo ekipos partneris Pierre'as Gasly kvalifikavosi 12-tas, pakartodamas savo blogiausią rezultatą šiame sezone.

Kimis Raikkonenas kvalifikavosi 17-tas ir ketvirtą kartą paeiliui pasitraukė iš kovos kvalifikacijoje jau pirmoje dalyje.

Sprintas

Laimėjęs šeštadienio sprintą, Verstappenas iškovojo ketvirtą „pole“ paeiliui. Tai pirmoji „Red Bull“ „pole“ Silverstoune nuo 2011 m., kai kvalifikaciją laimėjo Markas Webberis.

Lewisas Hamiltonas iškovojo antrąją starto vietą ir aštuntą kartą paeiliui Silverstoune startavo iš pirmos eilės.

Septintoji Fernando Alonso vieta – geriausia jo starto pozicija šiais metais.

Aštuntoji Sebastiano Vettelio starto vieta – geriausia jo starto pozicija šiame sezone.

Tryliktoji Kimio Raikkoneno starto pozicija – geriausia 2021 m. sezone.

Lenktynės

Hamiltonas laimėjo Didžiosios Britanijos GP etapą, iškovodamas ketvirtą pergalę sezone, 99-tą karjeroje ir aštuntą Silverstoune.

Aštuonios pergalės vienoje trasoje – tai trečias toks rekordinis pasiekimas „Formulės-1“ istorijoje, tiek pergalių Hamiltonas turi Vengrijoje ir Michaelis Schumacheris Prancūzijoje.

Devintą kartą paeiliui Hamiltonas užlipo ant podiumo Silverstoune – tai naujas F-1 rekordas pagal podiumų skaičių vienoje trasoje.

Pirmą kartą istorijoje lenktynininkas viename etape uždirbo 27 taškus – 25 už pergalę ir du už antrąją vietą sprinte.

Silverstoune Charlesas Leclercas pirmavo 49 ratus, iki šiol nuo praėjusio sezono pradžios „Ferrari“ turėjo tik vieną pirmavimo ratą. Ketvirtą kartą paeiliui Leclercas finišavo geriausiųjų ketverte Silverstoune ir tris kartus per tą laiką užlipo ant podiumo.

Valtteri Bottas finišavo trečias, 62-ąjį kartą karjeroje užlipęs ant podiumo – tiek pat podiumų turi Davidas Coulthardas. Tai penktasis suomio podiumas Silverstouno trasoje, kurioje jis nė karto nėra nugalėjęs.

Lando Norrisas finišavo ketvirtas, pasiekęs geriausio savo rezultato namų trasoje. Norrisas pratęsė rekordinę seriją savo karjeroje iš 15-kos GP paeiliui, kuriuose jis uždirbo taškus – tai tęsiasi nuo Emilijos-Romanijos'20.

Lando partneris Danielis Ricciardo užbaigė lenktynes penktas, pasiekęs geriausio savo rezultato šiame sezone.

Carlosas Sainzas finišavo šeštas, trečią kartą paeiliui patekdamas į geriausiųjų šešetą, startuodamas iš 10-tos ir žemesnės pozicijų.

Finišavęs aštuntas, Lance'as Strollas pakartojo geriausią savo rezultatą šiame sezone – tai ketvirtas jo finišas 8-toje vietoje 2021 metais.

Šeštą kartą karjeroje Maxas Verstappenas pasitraukė iš varžybų pirmame rate. Iš dabar važiuojančių lenktynininkų pirmauja Kimis Raikkonenas – 11 pasitraukimų pirmame rate, tačiau jis yra nuvažiavęs tris kartus daugiau lenktynių negu Maxas.

„Silverstone", Northamptonas
Trasa: „Silverstone", Northamptonas (Didžiosios Britanijos GP)
Ilgis: 5,891 km Ratų skaičius: 52
Plačiau


Komentarai (5)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Rokas1
IP: 7a9d046 | 07/20 23:01 Atsakyti
Sharingan
07/20 10:15

Raikiui 20-ta gonkė Silverstone buvo

Kas irgi yra rekordas - joks kitas lenktynininkas nėra lenktyniavęs toj pačioj trasoj 20 kartų.
Heiteris
IP: 1dbb9b3 | 07/20 11:33 Atsakyti
Kodėl nieks šito nerašo?
Max'as tikrai pavojingas ...

Max Verstappen, Fernando Alonso, Mick Schumacher – 0 points
Cleanliness, they say, is close to godliness. And Max Verstappen, Fernando Alonso and Mick Schumacher have all got sparkling Super Licences, having all avoided sanction in the past 12 months – Alonso and Schumacher helped by the fact that they weren’t racing in F1 for the majority of those!
Sharingan
IP: fa3679c | 07/20 10:15 Atsakyti
Raikiui 20-ta gonkė Silverstone buvo
Montoya
IP: d7e8671 | 07/20 10:11 Atsakyti
Ar tikrai 101 LH pole? Kvalifikacijos rezultatai išmetimui, sprintas skaitosi kaip kvala
enzofxx
IP: 417f0c6 | 07/20 10:09 Atsakyti
Skaitosi f-1 saitas. Pasidomėkit kas skaitomas kvalifikacijos nugalėtu Silverstoune. Tai pagal straipsnį verstapenas ir antras kvalifikavosi ir pirmas...
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas