Didžiosios Britanijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Liepos 05 d. 10:17, Pixabay

Keletas įdomių statistikos faktų po Silverstouno trasoje pasibaigusio Didžiosios Britanijos GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Silverstouno trasoje Carlosas Sainzas iškovojo pirmąją „pole“ karjeroje dalyvaudamas 150-tajame savo GP etape. Daugiau lenktynių be „pole“ yra nuvažiavęs tik Sergio Perezas – 216. Carlosas yra 104-tasis „pole“ laimėtojas „Formulės-1“ istorijoje – antru ispanu po Fernando Alonso.

Tai buvo 12-ta „pole“ pozicija „Ferrari“ komandai Silverstoune – jie aplenkė „Williams“ pagal šį rodiklį. Dabar Skuderija užima pirmas keturias vietas reitinge pagal iškovotas „pole“ skirtingose trasose.

11

Maxas Verstappenas parodė antrą laiką, pirmą kartą nusileidęs šiame sezone per lietingą kvalifikaciją. Maxas 35-tą kartą kvalifikavosi pirmoje starto juostoje, pagal šį rodiklį aplenkdamas Rubensą Barrichello ir Rene Arnoux'ą.

Charlesas Leclercas kvalifikacijoje buvo trečias, pirmą kartą šiame sezone nepatekdamas į pirmąjį dvejetuką pagal kvalifikacijos rezultatus.

Sergio Perezas trečią kartą šiais metais kvalifikacijoje užėmė 4 vietą – tai pati dažniausia jo starto vieta šiame sezone. Septintą kartą šiemet dvi pirmas starto eilės užėmė „Red Bull“ ir „Ferrari“ sportininkai.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi penktas ir sulygino kvalifikacijų rezultatą su savo partneriu George'u Russellu – dabar lygybė 5:5.

Guanyu Zhou kvalifikavosi devintas ir trečiame GP paeiliui aplenkė komandos draugą Valtteri Bottą. Devinta vieta – geriausias rezultatas sportininkui iš Kinijos per jo karjerą.

Danielis Ricciardo trečią kartą per paskutinius ketverius etapus iškrito iš kovos antroje kvalifikacijos dalyje.

18-ta Sebastino Vettelio vieta ir 20-ta Lance'o Strollo vieta – blogiausias „Aston Martin“ abiejų pilotų rezultatas šiame sezone.

Laimėjęs Didžiosios Britanijos GP, Carlosas Sainzas iškovojo pirmąją pergalę karjeroje. Ispanas laimėjo 150-tajame savo GP etape, užimdamas antrą vietą pagal šį rodiklį po Sergio Perezo, kuris nugalėjo savo 190-tajame GP etape.
Sainzas tapo antru ispanu, laimėjusiu lenktynes po Fernando Alonso. Pagal pergalių skaičių (33) Ispanija dalinasi devintą vietą bendrame reitinge su lenktynininkais iš JAV.

Sainzas iškovojo „Ferrari“ komandai 15-tą pergalę Silverstouno trasoje – trasoje, kurioje „Ferrari“ iškovojo savo pirmąją pergalę 1951 metais su Jose Froilanu Gonzalezu. Daugiau pergalių „Ferrari“ turi tik Monzoje – 19-ka.

Sergio Perezas ketvirtą kartą sezone lenktynes baigė antras, 21-mą kartą karjeroje ir pirmą kartą Silverstoune užlipdamas ant podiumo. Sergio rezultatas buvo geriausias „Red Bull“ komandai šiose lenktynėse – nutrūko pergalinga serija iš šešių etapų paeiliui.

Lewisas Hamiltonas finišavo trečias, iškovodamas 185-tą podiumą karjeroje ir 13-tą Silverstouno trasoje. Tai yra naujas rekordas, anksčiau niekas nebuvo užlipęs ant podiumo 13 kartų vienoje trasoje. Po 12 podiumų toje pačioje trasoje turėjo Michaelis Schumacheris Imoloje, Barselonoje ir Monrealyje.

Silverstoune Hamiltonas pirmą kartą pirmavo lenktynėse šias metais ir 60-tą katrą karjeroje užfiksavo greičiausią ratą. 16-tus metus paeiliui Hamiltonas buvo lyderio pozicijoje nors viename etape – tai naujas absoliutus rekordas.

Savo 90-tajame GP etape Charlesas Leclercas finišavo ketvirtas ir penktose varžybose paeiliui nesugebėjo užlipti ant podiumo. Lenktynės Silverstoune buvo 20-tosios monakiečio karjeroje, kuriose jis pirmavo.

Finišavęs penktas, Fernando Alonso pasiekė geriausio rezultato šiame sezone. Jei per pirmus penkis sezono etapus ispanas uždirbo taškus tik vieną kartą (2 taškus), tai penkiose paskutinėse varžybose visada finišavo dešimtuke ir uždirbo 26 taškus.

Alonso pasiekė naują distancijos įveikimo rekordą pagal ilgį, aplenkdamas Kimį Raikkoneną - dabar Fernando yra nuvažiavęs 92596 kilometrus.

Finišavęs aštuntas, Mickas Schumacheris pirmą kartą „Formulės-1“ karjeroje gavo taškų – tai įvyko 31-ose vokiečio lenktynėse. Ilgiau už Micką savo pirmųjų taškų laukė Alessandro Nannini (32), George'as Russellas (37), Jonathanas Palmeris (42) ir Nikola Larini (44).

12-toji Nicholas Litifi vieta tapo geriausiu jo rezultatu šiame sezone.