Emilijos-Romanijos GP: įdomioji statistika (1)

Emilijos-Romanijos GP: įdomioji statistika
logo Balandžio 20 d. 12:00, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Imoloje pasibaigusio Emilijos-Romanijos GP etapo...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Imoloje, Lewisas Hamiltonas iškovojo pirmąją „pole“ šiame sezone ir 99-tąją karjeroje. Tai pirmoji Lewiso „pole“ Imoloje – tai jau 30-toji trasa, kurioje britas laimėjo kvalifikaciją.

Užėmęs antrąją vietą Sergio Perezas pasiekė pačio geriausio kvalifikacijos rezultato karjeroje. Sergio užfiksavo savo rekordą – 192 GP etapai be starto iš pirmosios eilės.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi trečias, pirmą kartą nuo Abu Dabio’18 nusileisdamas komandos partneriui – tada jį aplenkė Danielis Ricciardo.

Charlesas Leclercas antrą kartą paeiliui ir aštuntą karjeroje kvalifikacijoje buvo 4-tas.

Antrą kartą per šešias pastarąsias lenktynes Valtteri Bottas kvalifikavosi žemiau 7-tos vietos – prieš tai tai buvo Turkijoje’20, kur jis buvo 9-tas.

Pirmą kartą po Vengrijos’20 abu „Williams“ pilotai pateko į antrąją kvalifikacijos dalį.

Sebastianas Vettelis kvalifikavosi 13-tas ir 15-koje etapų paeiliui nepateko į finalinę dalį.

Kvalifikavęsis 15-tas, Fernando Alonso nusileido komandos draugui Estebanui Oconui ir nutraukė sėkmingą seriją iš 27 etapų, kuriuose jis aplenkdavo ekipos partnerius.

Lenktynės

Laimėjęs Emilijos-Romanijos GP, Maxas Verstappenas iškovojo 11-tą pergalę karjeroje, pagal šÄ¯ rodiklį susilygindamas su Jacquesu Villeneuve‘u, Felipe Massa ir Rubensu Barrichello.

Tai pirmoji Maxo pergalė Italijoje, anksčiau jis nė vienoje Italijos trasoje nebuvo finišavęs aukšÄiau ketvirtos vietos, o pernai pasitraukė iš distancijos visos trejose šioje šalyje vykusiose lenktynėse.

Pergalė Imoloje – pirma „Honda“ motoristams nuo 1991 metų, kai Ayrtonas Senna laimėjo prie „McLaren“ vairo. Tai 79-toji „Honda“ variklių pergalė.

Lewisas Hamiltonas finišavo antras ir 167-tą kartą užlipo ant podiumo – Lewisas uždirbo taškus 51 GP paeiliui, kuriuose jis startavo  - neskaitant pernai metų varžybų Sakhire, kurios jis nedalyvavo dėl COVID-19.

Hamiltono ir trečioje vietoje finišavusio Lando Norriso podiumai buvo 699 ir 700-tuoju podiumais Didžiosios Britanijos lenktynininkams „Formulėje-1“. Tai pirmasis dvigubas britų podiumas po Kinijos’12, kur ant apdovanojimų pakylos buvo užlipę Hamiltonas ir Jensonas Buttonas.

Finišavęs šeštas, Danielis Ricciardo pratęsė rezultatyvią varžybų seriją iki 13-kos lenktynių paeiliui – nuo Belgijos’20 iki Emilijos-Romanijos’21. Pati rezultatyviausia australo serija – 17 lenktynių su taškais 2016 metais.

9-toji ir 10-toji Estebano Ocono ir Fernando Alonso vietos atnešÄ— „Alpine“ komandai pirmuosius taškus. „Alpine“ tapo 70-tąja komanda „Formulės-1“ istorijoje, kuri yra uždirbusi taškų lenktynėse.

"Autodromo Enzo e Dino Ferrari", Imola
Trasa: "Autodromo Enzo e Dino Ferrari", Imola (Imola)
Ilgis: 4,933 km Ratų skaičius: 62
Plačiau

Komentarai (1)
annizizi
IP: f36037c | 04/20 15:38 Atsakyti
"Maxas Verstappenas kvalifikavosi trečias, pirmą kartą nuo Abu Dabio’18 nusileisdamas komandos partneriui – tada jį aplenkė Danielis Ricciardo", tai nėra visai teisingas faktas. 2019 metais Kanadoje ir Italijoje aukščiau už jį kvalifikavosi komandos draugai. Tiesiog Kanadoje raudonos vėliavos sumaišė Maksui, o Italijoje bolido gedimas. Bet fakto, kad komandos draugai kvalifikavosi geriau tas nekeičia.

Vienintelis įdomus faktas, kurį aš pastebėjau, kad tiek Bahreine, tiek Imoloje Leclerc, Gasly, Ricciardo, Norris kvalifikavose tose pačioje vietose - 4, 5, 6, 7.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas