Emilijos-Romanijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Balandžio 20 d. 12:00, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Imoloje pasibaigusio Emilijos-Romanijos GP etapo...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Imoloje, Lewisas Hamiltonas iškovojo pirmąją „pole“ šiame sezone ir 99-tąją karjeroje. Tai pirmoji Lewiso „pole“ Imoloje – tai jau 30-toji trasa, kurioje britas laimėjo kvalifikaciją.

Užėmęs antrąją vietą Sergio Perezas pasiekė pačio geriausio kvalifikacijos rezultato karjeroje. Sergio užfiksavo savo rekordą – 192 GP etapai be starto iš pirmosios eilės.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi trečias, pirmą kartą nuo Abu Dabio’18 nusileisdamas komandos partneriui – tada jį aplenkė Danielis Ricciardo.

Charlesas Leclercas antrą kartą paeiliui ir aštuntą karjeroje kvalifikacijoje buvo 4-tas.

Antrą kartą per šešias pastarąsias lenktynes Valtteri Bottas kvalifikavosi žemiau 7-tos vietos – prieš tai tai buvo Turkijoje’20, kur jis buvo 9-tas.

Pirmą kartą po Vengrijos’20 abu „Williams“ pilotai pateko į antrąją kvalifikacijos dalį.

Sebastianas Vettelis kvalifikavosi 13-tas ir 15-koje etapų paeiliui nepateko į finalinę dalį.

Kvalifikavęsis 15-tas, Fernando Alonso nusileido komandos draugui Estebanui Oconui ir nutraukė sėkmingą seriją iš 27 etapų, kuriuose jis aplenkdavo ekipos partnerius.

Lenktynės

Laimėjęs Emilijos-Romanijos GP, Maxas Verstappenas iškovojo 11-tą pergalę karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Jacquesu Villeneuve‘u, Felipe Massa ir Rubensu Barrichello.

Tai pirmoji Maxo pergalė Italijoje, anksčiau jis nė vienoje Italijos trasoje nebuvo finišavęs aukščiau ketvirtos vietos, o pernai pasitraukė iš distancijos visos trejose šioje šalyje vykusiose lenktynėse.

Pergalė Imoloje – pirma „Honda“ motoristams nuo 1991 metų, kai Ayrtonas Senna laimėjo prie „McLaren“ vairo. Tai 79-toji „Honda“ variklių pergalė.

Lewisas Hamiltonas finišavo antras ir 167-tą kartą užlipo ant podiumo – Lewisas uždirbo taškus 51 GP paeiliui, kuriuose jis startavo  - neskaitant pernai metų varžybų Sakhire, kurios jis nedalyvavo dėl COVID-19.

Hamiltono ir trečioje vietoje finišavusio Lando Norriso podiumai buvo 699 ir 700-tuoju podiumais Didžiosios Britanijos lenktynininkams „Formulėje-1“. Tai pirmasis dvigubas britų podiumas po Kinijos’12, kur ant apdovanojimų pakylos buvo užlipę Hamiltonas ir Jensonas Buttonas.

Finišavęs šeštas, Danielis Ricciardo pratęsė rezultatyvią varžybų seriją iki 13-kos lenktynių paeiliui – nuo Belgijos’20 iki Emilijos-Romanijos’21. Pati rezultatyviausia australo serija – 17 lenktynių su taškais 2016 metais.

9-toji ir 10-toji Estebano Ocono ir Fernando Alonso vietos atnešė „Alpine“ komandai pirmuosius taškus. „Alpine“ tapo 70-tąja komanda „Formulės-1“ istorijoje, kuri yra uždirbusi taškų lenktynėse.