Emilijos-Romanijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Balandžio 26 d. 11:09, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po Imoloje pasibaigusių Emilijos-Romanijos GP lenktynių...

Maxas Verstappenas laimėjo kvalifikaciją Imoloje, iškovodamas pirmąją „pole“ poziciją šiame sezone ir 14-tą savo karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Alberto Ascari, Jamesu Huntu, Ronny Petersonu ir Rubensu Barrichello.

Verstappeno „pole“ buvo 75-toji „Red Bull“ komandai, ekipa užimą penktą vietą pagal šį rodiklį ir nusileidžia „Lotus“ 32 „pole“ pozicijomis. Pirmoje vietoje yra „Ferrari“ su 232 „pole“.

Charlesas Leclercas kvalifikavosi antras. Šiais metais jis visada būdavo pirmas arba antras kvalifikacijoje.

Lando Norrisas kvalifikavosi trečias – tai geriausias rezultatas „McLaren“ komandai šiame sezone.

Ketvirtoji Kevino Magnusseno pozicija – geriausias rezultatas „Haas“ ekipai per visą jos istoriją „Formulėje-1“. Tai buvo trečią kartą pakartotas geriausias dano rezultatas po ketvirtų vietų Australijoje ir Vokietijoje 2014 metais, kai jis lenktyniavo „McLaren“ sudėtyje.

Septintoji Sergio Perezo vieta – blogiausias jo rezultatas šį sezoną.

Abu „Mercedes“ lenktynininkai nesugebėjo patekti į kvalifikacijos finalą – praėjusį kartą tai buvo prieš 187 GP etapus – Japonijoje'12.

Mickas Schumacheris kvalifikacijoje užėmė 12 vietą, pakartodamas savo geriausią rezultatą karjeroje, parodytą šiais metais Bahreine.

Trečioje kvalifikacijoje paeiliui abu „Williams“ pilotai iškrito iš kovos jau pirmoje sesijoje.

Pirmą kartą įvedus dabartinį kvalifikacijos formatą 2006 metais, sesija buvo penkis kartus sustabdyta raudonomis vėliavomis.

Nugalėjęs per Emilijos-Romanijos GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo antrąją pergalę šiame sezone ir 22-tą karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Damonu Hillu.

Šiais metais Verstappenas kol kas arba pasitraukia iš distancijos, arba laimi lenktynes. Abejas lenktynės, kuriose jis pasitraukė, laimėjo Charlesas Leclercas – dabar jie abu turi po dvi pergales šiame sezone.

Startavęs iš „pole“, pirmaudamas nuo starto iki finišo, parodęs greičiausią ratą ir iškovojęs pergalę, Verstappenas antrą kartą karjeroje iškovojo „Didįjį šalmą““ (praėjusį kartą tai buvo Austrijoje'21). Praėjusiose lenktynėse „Didįjį šalmą“ iškovojo Leclercas. Pirmą kartą istorijoje „Didįjį šalmą“ dvejose lenktynėse paeiliui laimėjo dviejų skirtingų komandų atstovai.

Sergio Perezas, finišuodamas antras, 17-tą kartą karjeroje užlipo ant podiumo – tiek pat jų turi Alberto Ascari ir Keke Rosbergas. Pirmą kartą nuo Malaizijos'16 „Red Bull“ komanda iškovojo pergalingą dublį – ir tai atsitiko tik antrą kartą per turbohibridinių jėgainių erą ir 18-tą kartą ekipos istorijoje.

Perezas įveikė 12 000 nuvažiuotų ratų lenktynėse ribą. Iš šiuo metu pasaulio čempionate dalyvaujančių sportininkų jis užimą ketvirtą vietą, nusileisdamas Alonso, Hamiltonui ir Vetteliui.

Lando Norrisas užbaigė lenktynes trečias ir šeštą kartą karjeroje pakilo ant podiumo ir pakartodamas savo rezultatą Imoloje praėjusiais metais.

George'as Russellas finišavo ketvirtas – ir kol kas lieka vienintelis šiais metais sportininkas, kuris visas lenktynes užbaigė geriausiųjų penketuke.

Penktoji Valtteri Botto vieta – geriausias „Alfa Romeo“ rezultatas nuo Brazilijos'19, kai Raikkonenas finišavo ketvirtas, o Giovinazzi – penktas.

Geriausiu „Ferrari“ rezultatu Imoloje buvo šeštoji Leclerco vieta – nuo 2006 m. „Ferrari“ neturi podiumo vietų Imoloje. Tai buvo 70-tosios lenktynės, kuriose monakietis kirto finišo liniją ir 60-tosios su iškovotais taškais.

Etapas Imoloje buvo 800-tasis „Ferrari“ motorams, kuriame jie uždirbo taškus.

Aštunta Sebastiano Vettelio ir dešimta Lance'o Strollo vietos atnešė „Aston Martin“ komandai pirmuosius taškus šiame sezone.

Užbaigęs lenktynes 14-toje vietoje, „Alpine“ sportininkas Estebas Oconas nutraukė septynerių rezultatyvių lenktynių paeiliui seriją.

Pirmą kartą nuo 2018 metų visos 10 komandų po keturių etapų jau turi uždirbusios taškų.