F-1 neskubės didinti dalyvių skaičiaus

F-1 neskubės didinti dalyvių skaičiaus
logo 2022 Gegužės 10 d. 20:28, Pirelli

F-1 savininkės „Liberty Media“ vadovas Gregas Maffei teigia, kad kol kas nėra jokios skubos padidinti dalyvių skaičių.

Apie didesnį komandų skaičių čempionate imta daugiau kalbėti po to, kai apie savo planus įžengti į F-1 čempionatą paskelbė Michaelas Andretti.

Paskutinė komanda, įžengusi į „Formulę-1“ 2016 m. tapo amerikiečių „Haas“. O po „Manor“ pasitraukimo 2017 m., iki šiol čempionate varžosi 10 ekipų.

G. Maffei teigimu, dabartinės komandos virto frančizėmis ir jų vertė stipriai išaugo po to, kai „Liberty Media“ perėmė čempionatą į savo rankas.

„Praeityje buvo tokių laikotarpių, kai čempionate varžėsi 15-20 komandų. Kai mes perėmėme čempionatą į savo rankas, jų buvo 10“, - pasakojo G. Maffei.

„Manor“, kuri buvo 11-a komanda, bankrutavo ir galų gale buvo parduota už vieną svarą. Dabar, žemiausią vietą užimanti ekipa, joms visoms tapus frančizėmis, yra verta mažiausiai 400 milijonų JAV dolerių, o gal net ir daugiau.  Dabar, kai kalbama apie komandų vertę, minimi tokie skaičiai kaip vienas ar du milijardai. Atsirado daugiau investicijų, daugiau susidomėjimo.“

G. Maffei mano, kad dalyvių skaičius artimiausioje ateityje greičiausiai nebus padidintas.

„Yra tokia galimybė, kad ateityje galbūt padidinsime dalyvių skaičių.  Bet šiuo metu nejaučiame spaudimo tai padaryti. Žinoma, yra žmonių, kurie norėtų, kad mes tai padarytume. Dalis jų svarsto galimybę įsigyti vieną iš ekipų. Tuo tarpu mes neskubame didinti dalyvių skaičiaus.“

„Padidėjus dalyvių skaičiui, gali tam tikrais atvejais kilti problemų, pavyzdžiui su garažais. Yra tokių trasų, kurios negali priimti daugiau nei 10 komandų. Tad joms galėtų kilti problemų padidėjus dalyvių skaičiui.“Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066