F-3000: Monako drama (53)

F-3000: Monako drama
logo 2003 Birželio 02 d. 21:34, kiesa.com
Nors „Formulės-1“ lenktynės Monake nebuvo labai įspūdingos, „jaunesnėje“ klasėje – „Formulėje-3000“ – vyko dramatiška kova ir kartais netgi klostėsi protu nesuvokiami įvykiai.
Kaip žinia, F-3000 kalendorius sutampa su F-1 Europos serija, tad ketvirtasis čempionato etapas vyko Monake. Beje, Monako GP - vienintelis iš F-3000 kalendoriaus etapas, turintis „Grand Prix“ vardą.
Po kvalifikacinių važiavimų, kuomet net keletas lenktynininkų artimai susipažino su Monte Karlo trasą juosiančiais barjerais, įvyko pagrindinės lenktynės, kurias nuo pat starto buvo smagu stebėti.
Po starto naująjį Ste Devote posūkio įveikimą – iš trasos krašto (kerb) dešinės pusės, t.y. ten, kur dar prieš metus buvo apsauginis barjeras – pademonstravo net penki pilotai.
Vėliau įvykiai klostėsi gana įprasta vaga – lyderiavo puikiai čempionate važiuojantis švedas Bjornas Wirdheimas, kuris nuo savo varžovų buvo atsiplėšęs daugiau nei 20 sekundžių, tačiau vėliau prasidėjo „įdomumai“.
“Super Nova“ lenktynininkas Enrico Toccacello, kuriam buvo pranešta, jog šis turi užsukti į boksus nuobaudos atlikimui už posūkio „nukirpimą”, tiesiojoje prieš Virage de Massenet posūkį, vedantį link Casino, staiga pristabdė ir paskui šį važiavęs pasaulio kartingo čempionas, „Red Bull Junior Team“ ekipos atstovas Vitantonio Liuzzi nieko negalėjo ir nespėjo padaryti. Jis įsirėžė į varžovo bolidą, pakilo į orą ir sėkmingai nusileido trasoje, įsirėždamas į apsauginius barjerus. Beje, šie barjerai šįmet buvo sustiprinti, tad nežinia, kaip galėtų pasibaigti tokia avarija dar prieš metus. Laimei, nei vienas lenktynininkų nenukentėjo, nors incidentas atrodė daugiau nei grėsmingai.
E.Toccacello už incidento sukėlimą nubaustas nebuvo, o pats įvykis kontraversiškai įvardintas tik kaip "lenktyninis incidentas“. Verta paminėti, kad lenktynėse teisėjavo tas pats teisėjas, 1997 m. M.Schumacherio manevrą J.Villeneuve'o atžvilgiu Jereze įvardinęs lygiai taip - "lenktyniniu incidentu“...
Į trasą išvažiavo saugos automobilis, po kurio pasitraukimo pasižymėjo ratu atsilikęs Ricardo Sperafico. Jis pasivijo antroje vietoje važiavusi Giorgio Pantano ir sugalvojo aplenkt šį, nors pats buvo atsilikęs visu ratu ir neturėtų „maišytis“ lyderiams. Manevrą brazilas atliko Mirabeau posūkyje, kuris lenkiamajam Pantano baigėsi liūdnai – į finišą ant podiumo pretendavęs italas atsitrenkė į apsauginius barjerus. Teisėjai ilgai nedvejojo – Sperafico už tokį „žygdarbį“ buvo parodyta juoda vėliava.
Po nuobaudos paskyrimo komanda piktinosi, nes dar prieš incidentą, kuomet Pantano ir Sperafico kovojo dėl pozicijos (tuomet brazilas dar nebuvo atsilikęs ratu), italas įveikė Ricardo labai artimoje kontaktinėje kovoje Rascasse posūkyje. Nors brazilas buvo įveiktas pagal taisykles, jis turbūt panoro atkeršyti skriaudėjui... Ką gi – juoda vėliava yra geras pamokymas, jog trasoje kerštui ne vieta.
Tačiau visi šie įvykiai pasirodė juokingi, lyginant su paskutinėmis lenktynių akimirkomis.
Visą laiką lyderiavęs „Arden International“ atstovas Bjornas Wirdheimas, jau baigdamas paskutinį – 45-ąjį - lenktynių ratą, pirmavo prieš daną Nicolasą Kiesa, kuris po daugelio varžovų pasitraukimo iš lenktynių važiavo antroje vietoje ir buvo atsilikęs beveik penkiomis sekundėmis. Bjornui išvažiavus į starto-finišo tiesiąją, jis sumažino greitį ir priartėjo prie savo mechanikų, kurie jau buvo prie pat trasos barjerų ir sveikindami nugalėtoją mojavo Wirdheimui. Tačiau švedas visai pamiršo Kiesą, kuris pilnu greičiu jau lėkė link finišo juostos, kuri dar nebuvo kirsta Bjorno! Pamatęs daną veidrodėliuose, Bjornas bandė ištaisyti padėtį ir staigiai, prasukdamas ratus šovė link finišo, bet nespėjo – lenktynėse nugalėjo „Dan Bla Avis“ pilotas Nicolas Kiesa, o Wirdheimas atsiliko 0,895 s!
Po lenktynių Bjornas sakė, kad tai buvo apmaudi jo klaida ir jis sumokėjo už ją gana brangiai.
Taigi ne veltui „F-3000“ kitąmet bus vėl pavadinta „Formulės-2“ vardu, nes dažnai čia vyksta tokie įvykiai, kurie gali laisvai užtemdyti F-1 lenktynes.

Komentarai (53)
PiLou
| 06/02 21:40 Atsakyti
shaunuolis :]
Marun
| 06/02 21:41 Atsakyti
Čia panašiai, kaip pernai Indianapolyje Šumis pržiopsojo Rubensą.
AF1
| 06/02 21:42 Atsakyti
Kiek gi galima ta Schumi visur kisti, be to - ten niekas nieko nepraziopsojo.
palermo
| 06/02 21:46 Atsakyti
Pasirodo Monake gali vykti ir net labai intriguojantys dalykai:)
Rns
| 06/02 21:49 Atsakyti
nu cia tai pavare tas Kiesa :DDDDD
Minzz
| 06/02 21:50 Atsakyti
Nerealu...
Jacques
| 06/02 21:53 Atsakyti
Na matosi,kad ten vyksat zymiai atkaklesne kova,na o teisejavimas,ypac to teisejo turetu buti apsvarstytas.
Sirdukas
| 06/02 21:57 Atsakyti
Is aprasymo, tai lenktynes super, ot butu faina kada tokias paziureti nors per telika...
AF1
| 06/02 21:57 Atsakyti
as cia Marun'ui, o ne autoriui (t.y. man :)) | O lenktynes kiek stebejau tai ispudziu paliko nerealiu.. Ispudingai jaunimas kovoja, nieko neprikisi..
Sirdukas
| 06/02 22:00 Atsakyti
Del teisejavimo nemates lenktyniu nieko negali sakyt...
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas