F. Massa: aš iš tikrųjų myliu savo gyvenimą (5)

F. Massa: aš iš tikrųjų myliu savo gyvenimą
logo 2018 Sausio 01 d. 06:00, Williams / LAT Images

Vienas iš pilotų, kurį tikrai ilgai atsimins „Formulėje-1“ – tai Felipe Massa ir nors labai neįprasta, kitais metais mes jį verslo klube pamatysime visai kitokiame vaidmenyje, o „Williams“ mašiną pilotuos jau kiti.

Už brazilų veterano pečių – 269 startai GP etapuose, 11 pergalių ir 16 „pole“ pozicijų. Čempionate jis debiutavo dar 2002 metais „Sauber“ komandos sudėtyje, o 2006 metais perėjo į „Ferrari“, pakeitęs Rubensą Barrichello, savo tėvynainį, ir tapo naujuoju Michaelio Schumacherio komandos draugu, kurį visą laiką laikė geru savo mokytoju.

2008 metais Felipe prarado pergalę čempionate, nusileidęs Lewisui Hamiltonui – iki titulo jam pritrūko vieno taško, o kitą sezoną jis gavo sunkią galvos smegenų traumą Hungaroringe, tačiau sugebėjo pasveikti ir sugrįžti prie „Ferrari“ vairo 2010 metais.

Paskutinius ketverius metus Massa lenktyniavo už „Williams“ ir per tą laiką šešis kartus užlipo ant podiumo. Apskritai, Felipe žadėjo užbaigi savo karjerą dar pernai, bet viską nulėmė aplinkybės – Nico Rosbergas, laimėjęs čempionatą, netikėtai pranešė apie išėjimą, po to Valtteri Bottas perėjo į „Mercedes“ – ir brazilo paslaugos vėl tapo reikalingos.

Prisimindamas pagrindinius savo karjeros etapus, Massa pabrėžė, kad labai svarbų vaidmenį jo kaip profesionalo karjeroje suvaidino M. Schumacheris.

„Jis buvo mano mokytoju ir į mane žiūrėjo su dideliu gerumu, - pasakojo Felipe. – Kai Michaelis nutarė užbaigti karjerą, prieš mane atsivėrė labai didelės galimybės. 2006 metais aš iškovojau pirmą pergalę ir tai buvo mano tėvynėje, Brazilijoje. Brazilai visuomet lenktyniavo „Formulėje-1“, iškovojo daug titulų ir pergalių. Ayrtonas Senna buvo pats geriausias, todėl aš, kai laimėjau GP etapus, jaučiau emocinį pakylėjimą“.

Pasak Massos, jis nesigaili, kad 2008 metais prarado titulą, juk tada sezono finale jis padarė viską, kas buvo jo jėgoms ir vėl nugalėjo etape Brazilijoje: „Susitvarkyti su pergyvenimais man padėjo ir tai, kad aš laimėjau finalines lenktynes, daugiau padaryti aš nieko negalėjau. Čempionato baigtis priklausė ne nuo manęs ir visa tai leido man elgtis natūraliai ir neslėpti nuo žmonių mano jausmų. Aš didžiuojuosi visais savo pasiekimais“.

Taip pat Massa prisiminė tą dramatinį įvykį, kurio auka jis tapo 2009 metų vasarą: „Manau, kad kaip lenktynininkas aš po to įvykio nepasikeičiau. Bet pasikeitė tai, kad aš labiau pradėjau vertinti gyvenimą. Noriu pasakyti, kad kol tu nepatenki į labai rimtą avariją, tu visada galvoji, kad su tavimi to neatsitiks.

Bet kai tai atsitinka, tai tampa momentu, po kurio tu supranti ir labai vertini gyvenimą. Dabar aš tikrai myliu savo gyvenimą ir žiūriu į aplinkinius su didesne pagarba nei anksčiau.


Komentarai (5)
Mendoza69
| 01/02 20:24 Atsakyti
Eikit dirbt zulbikai.
kamasolis
| 01/02 15:02 Atsakyti
As irgi myleciau savo gyvenima, ir netgi visa Lietuva, jeigu tiek lemu tureciau.
dark3stlif3light
| 01/01 23:23 Atsakyti
Aš ir mylėčiau savo gyvenimą jei pilna piniginė būtu :D
rimtas7
| 01/01 13:20 Atsakyti
Aš Massa palaikiau nuo 2006 iki dabar ir tikrai patiko šitas pilotas tokiu šiltumu. Pamenu kai jis priešinosi TC įvedimui po 2007 metų neva dėl saugumo, o paskui prisipažino kad TC naudodavo labiau nei kas nors kitas. O kai uždraudė TC 2008 pirmam etape, pirmam posuki apsisuko startavęs iš lyderių pozicijų... :D Bet tada apsiprato be TC važiuot ir pradėjo gerai lėkt. Aišku per lietų vėl vargas budavo, bet Massa kažkada buvo kaip Strollas - Vilneve kritikavo dar Sauber laikais - šis vaikinas nemoka net tiesiai važiuot ir tame buvo tiesos, paskui po sezono su MS tikrai pasikeitė ir ta kova dėl titulo įvyko ir komandoj lyderis buvo, tikrai yra ką pasiekęs.
I_protingas
| 01/01 13:02 Atsakyti
Puikūs žodžiai.Šaunuolis
×

TOP naujienos