FOTA kurs alternatyvų čempionatą (186)

FOTA kurs alternatyvų čempionatą
logo 2009 Birželio 19 d. 07:49, Ferrari
Po vakar vakare įvykusio FOTA susitikimo buvo išplatintas pranešimas, kad komandos nesutinka su FIA prezidento pasiūlymais ir kurs alternatyvų „Formulei-1“ lenktynių čempionatą.
Susitikimas vyko ilgas keturias valandas ir aštuonios jame dalyvavusios komandos – „Ferrari“, „McLaren“, „Renault“, BMW, „Toyota“, „Brawn“, „Red Bull“ ir „Toro Rosso“ – nutarė, kad FIA pasiūlytos sąlygos jų netenkina ir dialogas su federacija yra baigtas.
„Ekipos nebegali neatsižvelgti į sporto fundamentalias vertybes ir atsisako pakeisti savo sąlygines paraiškas dalyvauti 2010 m. pasaulio čempionate“, - kalbama FOTA pranešime spaudai.
„Komandoms nelieka kitų alternatyvų, kaip tik pradėti ruoštis naujam čempionatui, kuriame būtų įvertintos jo dalyvių ir partnerių vertybės. Šios serijos turės skaidrų valdymą, paskatins naujų dalyvių atsiradimą, klausysis gerbėjų norų, įskaitant mažesnes kainas už bilietus visame pasaulyje, taip pat bendradarbiaus su partneriais ir svarbiais akcininkais.“
„Pagrindiniai lenktynininkai, žvaigždės, prekių ženklai, rėmėjai, organizatoriai ir kompanijos, istoriškai susiję su aukščiausiu autosporto lygiu – visa tai bus naujose pirmenybėse.“
Taip pat FOTA nepraleido progos sukritikuoti FIA ir komercinių teisių savininko Bernie Ecclestone‘o pozicijas bei norą sugriauti FOA narių vienybę.
„Nuo pat FOTA įkūrimo, rugsėjo mėnesį, komandos kartu dirbo ir skatino FIA ir komercinių teisių savininką tobulinti ir gerinti sportą“, - rašoma pranešime.
„Pasaulinė finansinė krizė pateikė F-1 bendrijai didelių iššūkių. FOTA didžiuojasi, kad pasiekė pačių aukščiausių rezultatų kaštų mažinimo sferoje šio sporto istorijoje. Ypač daug paramos sulaukė nepriklausomos komandos, o be FOTA iniciatyvos kai kurių jų sporte šiandien net nebūtų. Taip pat FOTA komandos pasiulė tolimesnius kaštų mažinimo žingsnius, toks modelis užtikrintų stabilią ateitį.“
„Po visų šių pastangų FOTA patvirtino FIA ir komercinių teisių savininkui, kad ekipos nori įsipareigoti iki 2012 m. pabaigos.“
„FIA ir komercinių teisių savininkas surengė kampanija suskaldyti FOTA. Daugumos komandų norai yra ignoruojami. Dar daugiau – dešimtys milijonų dolerių komercinių teisių savininko yra neišmokėta komandoms dar nuo 2006 m. Nepaisant to ir prastos aplinkos, FOTA ieškojo kompromiso.“
Šiandien FIA turėtų paskelbti galutinį komandų, dalyvausiančių 2010 m. sezone, sąrašą. Ar M. Mosley imsis kokių nors situacijos gelbėjimo žingsnių, neaišku.

Komentarai (186)
maserati
| 06/20 10:12 Atsakyti
Geras straipsnis: http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news/detail/090619220453.shtml . Mokantiems anglų k., siūlau pasiskaityt.
kaiser sosa
| 06/20 09:47 Atsakyti
vytox> pats ir rasyk jam meiles laiska. as kaip sirgalius jam nebent tik raginima atsistadtydint galiu nusiust. as uz f1 be moslio, nes 2 champ nesamone.
McNerka
| 06/20 09:15 Atsakyti
nu nieko tokio.. spalio menesi bus naujas FIA vadovas.. mazai abejoju.. maxius bus pripazintas nepakaltinamu ir jo visi sprendimai bus anuliuoti.. manau jog f-1 isliks visame grazume nes tokio panasaus brendo sukurimas atsieitu desimtmecius.. visi blefuoja..
red_speed
| 06/20 04:18 Atsakyti
Nesuprantu > bet uztat kitiems uzdirbt duoda : ))) ... jau tokie tie psichizes padariniai : )))
Nesuprantu
| 06/20 02:33 Atsakyti
Bloga žinia tiems, kas domain'us su fota išsipirkinėja: FOTA - Formula One Team Association. Jei bus kitas champ'as, tai savo pavadinime jie F-1 tikrai neturės ;] Veltui pinigus leidžiat ;]
vytox
| 06/20 00:32 Atsakyti
praleidau: lenktyniauti su garsiausiomis komandomis*
vytox
| 06/20 00:30 Atsakyti
kaiser sosa>>>parašyk meilės laišką Mosliui, jis galės tada teigti jog jį palaiko viso pasaulio sirgaliai. Pas rusus rašoma kad Campos irgi domisi FOTA organizuojamu čempionatu, nes yra suinteresuoti su garsiausiomis komandomis.
red_speed
| 06/20 00:04 Atsakyti
kaiser sosa > tai gi turi alternatyva - F1 .. kam tau rupintis del FOTA? ... a, teisingai, nebus ant ko loti : ))) .. FOTA champa net neprasidejo, o jau bukagalviai stugauja apie Ferru maFOTA : ))) .. idiotu gauja : ))) Tadasmila > neliudek, savaitgalis kieme, eik alaus ikalsi : )))
Tadasmila
| 06/19 23:36 Atsakyti
red_speed>> mane liudina, kad kievienas is cia komentuojanciu kentes.. tiek uz, tiek pries pasisakanciu, del skilimo.. Senojo gerojo F-1 nebebus.
kaiser sosa
| 06/19 23:12 Atsakyti
speju fota etapu skaiciu sumazins, laika iki 1 val, kuro nedapilines, shampinionai visada bus ferrari ir t.t., vnz gaidys gali buti, o gal ir ne.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas