FPA. K. Vasiliauskas – dėmesio centre

logo 2009 Rugpjūčio 23 d. 19:16, FPA
Dvejose sekmadienį vykusiose „Formulės-Palmer Audi“ čempionate etapo Brands Hatch Indy trasoje Didžiojoje Britanijoje lenktynėse Kazimierui Vasiliauskui taip ir nepavyko užlipti ant apdovanojimų pakylos, tačiau dėmesio jam tikrai netrūko.
Pirmosiose dienos varžybose lietuvis, kaip ir šeštadienį, finišavo ketvirtas. Geriau už jį pasirodė tik trys britų sportininkai: Richardas Plantas, Adamas Fosteris ir Paulas Reesas, finišavę pirmajame trejetuke, taip pat visiškai atkartoję savo vakarykštį pasirodymą.
Antrosiose lenktynėse K. Vasiliauskas startavo iš antrosios pozicijos, tačiau pajudėjo labai lėtai ir varžovų buvo lenkiamas kaip stovintis. Lietuvio nepastebėjo ir savo bolidus apgadino ispanas Jose Alonso Liste, nuskriejęs į barjerus, bei britas Ashley Babbra, dėl pažeidimų pasitraukęs pora ratų vėliau.
K. Vasiliauskas šiaip ne taip įsibėgėjo ir 16-ame rate jau kovojo dėl aštuntosios vietos su ligšioliniu čempionato lyderiu Tristanu Vautier. Prancūzas buvo išstumtas ant žolės ir ten, važiuodamas nelygiu paviršiumi, pažeidė bolido dugną ir turėjo pasitraukti iš kovos dėl iš bolido ėmusių tekėti skysčių ir tepalų.
Vėliau lietuvis agresyviu manevru aplenkė britę Alice Powell ir pakilo į septintąją poziciją. Varžybų pabaigoje suklydus aukščiau važiavusiam prancūzui Maxime'ui Jousse, mūsų šalies sportininkas sėkmingai finišavo šeštoje vietoje.
Antrąsias lenktynes laimėjo R. Plantas, antroje vietoje finišavo P. Reesas, o ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo suomė Emma Kimilainen. Ketvirtąją vietą užėmė A. Fosteris, penktąją – britas Ashas Daviesas.
Laimėjęs visas trejas lenktynes Brands Hatch Indy trasoje, R. Plantas tapo „Formulės-Palmer Audi“ čempionato lyderiu. Brito sąskaitoje – 252 taškai. K. Vasiliauskas liko antras – 231 taškas, o iki šiol pirmavęs T. Vautier nukrito į trečiąją vietą – 230 taškų.
Didžiojoje Britanijoje vykstančiame „Formulės-Palmer Audi“ čempionate liko dar du etapai po trejas lenktynes – spalio 3-4 d. Silverstone'o žiede ir spalio 17-18 d. Snettertono trasoje.