G. Steineris: dalis tų, kurie išėjo, dabar nori sugrįžt

G. Steineris: dalis tų, kurie išėjo, dabar nori sugrįžt
logo Rugpjūčio 11 d. 15:33, Haas / LAT Photo

Su rimtomis permainomis „Haas“ komanda šiemet susidūrė dar prieš prasidedant sezonui – teko atsisveikinti su rusų pilotu Nikita Mazepinu ir pagrindiniu rėmėju - „Uralkali“. Į amerikiečių komandą sugrįžo patyręs profesionalas Kevinas Magnussenas, iš kurio jaunasis Mickas Schumacheris gali daug ko pasimokyti. Po 13 sezono etapų „Haas“ užima 7 vietą Konstruktorių įskaitoje, turėdama 34 taškus.

Dabar „Haas“ reikalai yra kur kas geresni nei 2021 metais ir komandos vadovas Guentheris Steineris tiki, kad jei aplinkybės susiklostys sėkmingai, tai amerikiečių ekipa galės sugrįžti į tą lygį, kokiame ji buvo prieš ketverius metus. 2018 m. „Haas“ praleido geriausią savo sezoną „Formulėje-1“, užimdama 5 vietą Konstruktorių taurėje.

„Supraskite, mes dabar ne viską suprantame. Gali būti, kad po kelių metų suprasiu, kas tada įvyko, - kalbėjo G. Steineris. - Gali būti, kad mes viską įsisąmoninsime ir pradėsime mąstyti: „Gerai, bet kodėl mums pavyko su ta krize susitvarkyti? Komanda pergyveno tiek skrydžių ir nuopuolių, nors visa tai vyko ne vienu metu - įvairiuose mūsų komandos tarpsniuose. Tačiau mums viską pavyko įveikti.

Aš nuolatos sakau komandai: „Pakelkite galvas aukščiau, laikykitės, reikia judėti į priekį“. Tikiu mūsų kolektyvu, bet garantijų, kad viskas greitai pasitaisys, negaliu duoti. Todėl kai viskas būna gerai, aš pats sau sakau maždaug taip: „Ačiū Dievui, mažų mažiausiai žmonės sako, kad jų pastangos nėra beprasmiškos. Suprantu, kad reikėjo garbingai pergyventi praėjusius metus, kai sezonas būdavo mums labai sunkus“.

Kai mes finišavome penkti Bahreine, tai buvo labai džiugus momentas. Jaučiau, kad mes sugrįžome į ankstesnį lygį, kuris buvo prieš kelerius metus.

Kai kas išėjo iš komandos, specialistų praradimas siekė beveik 20 proc. Tai vyko dėl visos eilės priežasčių, paprasčiausiai daug kas netikėjo, kad mes sugebėsime sugrįžti. Tačiau dauguma žmonių, kurie dirba „Haas“, pasiliko, todėl, kad jie tiki komanda, jiems patinka mūsų darbinė atmosfera, jie myli savo darbą.

Gana didelė grupė specialistų dirba su mumis nuo pirmos dienos. Kartu manau, kad jei kas nors nenorėjo pasilikti mūsų komandoje, tai nėra prasmės jų laikyti. Tokiems žmonės beprasmiška aiškinti, ką mes darome, norėdami įveikti sunkumus. Bet jei žmonės prarado pasitikėjimą ekipa, tai jiems negalėjau tik siūlyti daugiau pinigų, kad jie pasiliktų.

Beje, kai kuri dalis, kurie išėjo, dabar skambina ir užduoda klausimus, ar negali jie sugrįžti, todėl, kad suprato, jo pas kaimynus žolė nėra žalesnė nei pas mus. Ir jei mūsų komandoje atsilaisvina vieta, mes vėl kviečiame juos – aš nesu piktybiškas.

Manau, kad artėjant dabartinio jėgainių reglamento pabaigai, t. y. 2024 ir 2025 metais, visai realu, kad mes laimėsime lenktynes, bent jau tikrai pretenduosime dėl vietų ant podiumo – tokia viltis visai reali. Toks yra mūsų tikslas. Nors ir kitos komandos turi tokias pačias galimybes – visi dirbame apribotų biudžetų sąlygomis, to negalima pamiršti.

Kaip ir anksčiau, reikia gerai tvarkytis su savo užduotimis. Tai svarbiausia ir mūsų techninis departamentas turi užtikrinti reikiamus rezultatus. Dabar viskas priklauso nuo mūsų pačių, kadangi finansinių problemų daugiau neturime“.

Haas F1 Team
Komanda: Haas F1 Team 2022 sezono taškai: 34
Variklis: „Ferrari“ Važiuoklė: VF-21
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas