Gandas: naujojo „Formulės-1“ sezono startą nori perkelti į vasarį (3)

Gandas: naujojo „Formulės-1“ sezono startą nori perkelti į vasarį
logo Birželio 30 d. 12:33, Red Bull Content Pool

Kitais metais „Formulėje-1“ turi įvykti 23 etapai. Tuo tarpu šis sezonas baigsis jau lapkritį, kadangi tvarkaraščio sudarytojai stengėsi išvengti varžybų susikirtimo su Pasaulio futbolo čempionatu, rengiamu Karate.

Ir jei 2023 m. sezonas prasidės kovą, kaip buvo šiais metais, tai pertrauka tarp F-1 lenktynių bus net 17 savaičių, o jei skaičiuosime nuo paskutinio etapo iki žiemos bandymų pradžios – 14 savaičių.

Palyginimui – pernai ši pertrauka buvo tik 10 savaičių ir komandoms per tą laiką reikėjo paruošti iš principo naujus bolidus, kurie buvo konstruojami pagal naują techninį reglamentą. Dabar naujos mašinos tebus tik dabartinių evoliucija, todėl komandos laiko pasirengimui turės su gera atsarga.

Dėl šių priežasčių kaip kurios ekipos siūlo pirmąjį 2023 m. etapą perkelti į kovo 5 d., ar net į vasario 26 dieną. Tai leistų sumažinti sudvejintų etapų skaičių, kai lenktynės turi vykti kelis savaitgalius paeiliui ir taip sumažinti krūvius komandų personalui. Tiesa, pertvarkyti tvarkaraštį čempionato vadovybei bus sunku.

Viena iš kliūčių gali būti oras Katalonijoje, kur Barselonos trasoje tradiciškai vyksta žiemos bandymai. Vasario mėnesį ten oras būna nenuspėjamas ir nors sniegas tuo metu mažai tikėtinas, oro sąlygos gali būti tokios, kad pilotai nelabai galės pilnavertiškai dirbti Barselonos trasoje. Ir per bandymus surinkti duomenys neduotų jokios naudos rengiantis GP startams.

„Catalunya Montmello", Barselona
Trasa: „Catalunya Montmello", Barselona (Ispanijos GP)
Ilgis: 4,655 km Ratų skaičius: 66
Plačiau


Komentarai (3)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Hat
IP: a1864ae | 07/01 15:06 Atsakyti
Neteisingai.Kad dar daugiau uzdirbti pinigu ir kad f1*is mazos raides* visai nusibostu, reikia be jokiu pertrauklu varyti visus metus .Ir kas dar per vasaros atostogos- jokiu atostogu ir varyti diena nakti.....
RAM4S
IP: 081d8e7 | 06/30 19:05 Atsakyti
Puikiausia išeitis... tiesiog leiskit F1 komandoms rengti bandymus nepriklausomai. Nesuprantu koks tikslas visiems trenktis į Barceloną ar dar kur. Čia norima išspaust kaip papildomą šou elementą, atseit kelios dienos transliacijų for free. Visi turi apie ką kalbėt analizuot ir t.t. Nemanau, kad būtų mažiau įdomu, jei kiekviena komanda rengtų bandymus kur jai patinka. Galima gi nusiūst kokį FIA atstovą, kad prižiūrėtų ar nepažeidžiamas reglamentas. Ir tada nereikėtų sukt galvos dėl prastų orų ir t.t.
Helis
IP: 7d58bd4 | 06/30 13:14 Atsakyti
1965-ųjų ir 1968-ųjų sezonai prasidėjo sausio 1-ą, 67-ųjų sausio 2-ą.
×

TOP naujienos