FE. Berlyne surengtoje kvalifikacijoje „pole“ iškovojo E. Mortara

logo 2022 Gegužės 14 d. 13:47, Formula-E / LAT Images

Finale įveikęs Alexanderį Simą, „Venturi“ komandos sportininkas Edoardo Mortara iškovojo „pole“ šiandien Berlyne, Vokietijoje, surengtoje „Formulės-E“ kvalifikacijoje.

Šveicaras buvo lėtesnis už varžovą pirmuose dvejuose sektoriuose. Bet E. Mortara užfiksavo geresnį laiką trečiame sektoriuje ir įveikęs vieną ratą per 1 min. 06,093 sek. iškovojo „pole“ poziciją.

Diskusijų ir nepasitenkinimo sulaukė A. Simso ir čempionato lyderio Jeano-Erico Vergne‘o pusfinalio dvikova. Abu sportininkai užfiksavo identiškus rato įveikimo laikus. Į finalą pateko pirmas trasoje pasirodęs A. Simsas, nes pagal galiojančias taisykles, nugalėtoju skelbiamas tas, kuris pirmas užfiksuoja rezultatą. Tuo liko itin nepatenkintas J.-E. Vergne‘as, kuris minėtą taisyklę pavadino „kvailiausia taisyklė mano gyvenime“.

Jei J.-E. Vergne‘as pusfinalyje pralaimėjo A. Simsui, tai prancūzo komandos draugas Antonio Felixas da Costa į finalą nepateko, nes nusileido minėtam E. Mortarai.

„Porsche“ atstovas Andre Lottereris buvo greičiausias tarp sportininkų, kurie baigė pasirodymą po ketvirtfinalio važiavimų. Tad jam atiteko penktoji startinė vieta. Greta jo startuos komandos draugas Pascalis Wehrleinas.

Puikiai kvalifikacijoje pasirodė gerais rezultatais negalinčios pasigirti „Dragon“ komandos atstovas Sergio Sette Camara, užfiksavęs septintą rezultatą. Sportininkas greičiu pranoko čempionate pirmaujančios „Mercedes“ ekipos lenktynininką Stoffelį Vandoorne‘ą.

Kitas „Mercedes“ pilotas, čempiono titulą ginantis Nyckas de Vriesas kvalifikacijoje liko už pirmojo dešimtuko ribos - dvyliktas.

Pirmosios šio savaitgalio „Formulės-E“ lenktynės Berlyne prasidės 15:50 val. Lietuvos laiku.