Japonijos GP: įdomioji statistika

logo 2019 Spalio 15 d. 11:01, Pexels

Keletas įdomių statistinių faktų po Suzukoje pasibaigusių Japonijos GP lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Suzukoje, Sebastianas Vettelis iškovojo antrąją „pole“ šiame sezone ir 57 karjeroje. Vokietis – ketvirtoje reitingo eilutėje pagal šį rodiklį.

Lenktynininkas                          „Pole“ pozicijos

1. Hamiltonas                           87
  2. Schumacheris                       68
  3. Senna                                  65
  4. Vettelis                                57
  5. Prostas                                33

Tai buvo penktoji Vettelio „pole“ Suzukos trasoje, bet pirmoji „Ferrari“ sudėtyje. Sebastianas nutraukė sėkmingą savo jaunojo partnerio Charleso Leclerco pasirodymą iš keturių „pole“ paeiliui.

Pirmą kartą nuo Kanados GP Vettelis aplenkė Leclercą kvalifikacijoje, o iki to „Ferrari“ naujokas devynis kartus aplenkė patyrusį vokietį šeštadieniais.

Penkiuose GP etapuose paeiliui „Ferrari“ laimėjo kvalifikaciją. Kol kas pati sėkmingiausia „Ferrari serija – septynios „pole“ paeiliui (Belgija’52 – Argentina’53 ir Italija’00 – Brazilija’01), o šiais metais „Ferrari“ turi šansą pakartoti ar net pagerinti šį rezultatą.

Keturios pirmosios starto juostos buvo poromis užimtos keturių stipriausių komandų – „Ferrari“, „Mercedes“, „Red Bull“ ir „McLaren“, o tai gerai apibūdina jėgų išsidėstymą šio sezono pabaigoje.

Trečia kartą šiame sezone „Ferrari“ užėmė visą pirmą starto juostą.

Pirmą kartą hibridinių jėgainių eroje „Mercedes“ nesikvalifikavo pirmoje ir antroje vietoje Suzukoje.

Valtteri Bottas parodė trečia laiką, pirmą kartą Suzukoje ir pirmą kartą po vasaros pertraukos kvalifikacijoje aplenkęs savo komandos draugą. Ketvirtoji Lewiso Hamiltono vieta – blogiausio jo rezultato pakartojimas sezone – Austrijoje jis taip pat startavo ketvirtas.

„Red Bull“ pilotai Maxas Verstappenas bei Alexas Albonas užėmė trečiąją starto juostos eilę, parodę visiškai vienodą laiką. Maxas buvo priekyje, nes jis laiką užfiksavo anksčiau.

Ketvirtą kartą paeiliui Carlosas Sainzas kvalifikacijoje aplenkė savo partnerį „McLaren“ ekipoje Lando Norrisą ir dabar jų rezultatas beveik lygus – 8:9, nors pirmoje sezono dalyje Lando šeštadieniais dažniausiai laimėdavo. Pirmą kartą karjeroje Sainzas Suzukoje pateko į kvalifikacijos finalą.

Pirmą kartą po sugrįžimo į „Toro Rosso“ komandą Pierre Gasly pavyko patekti į kvalifikacijos finalą. Jo komandos draugas Daniilas Kvyatas nepatekdavo į geriausiųjų dešimtuką nuo Kanados GP etapo – dešimtas lenktynes paeiliui.

„Alfa Romeo“ ekipoje Antonio Giovinazzi trečią kartą paeiliui kvalifikacijoje aplenkė Kimį Raikkoneną, dabar jų rezultatas yra 7:10, nors pirmoje sezono dalyje suomio pranašumas buvo triuškinantis.

Tik antrąjį kartą šiame sezone Lance‘as Strollas kvalifikacijoje aplenkė labiau patyrusį Sergio Perezą.

„Williams“ komandoje triuškinančiu rezultatu 17:0 pirmauja George Russellas.

Laimėjęs varžybas Suzukoje, Valtteri Bottas iškovojo trečiąją pergalę sezone ir šeštąją savo karjeroje. Valtteri buvo pirmasis pilotas Suzukoje, kuris laimėjo lenktynes, startavęs iš antros vietos.

Pergalė Suzukoje – 99-toji „Mercedes“ komandai, užimančiai ketvirtą poziciją pagal šį rodiklį.

Komanda                     Pergalės

1. „Ferrari“                       238
  2. „McLaren“                    182
  3. „Williams“                    114
  4. „Mercedes“                    99
  5. „Lotus“                          81

Lenktynės Suzukoje buvo šimtosios V. Bottui, kuriose jis uždirbo taškus.

Uždirbusi 41 tašką Japonijoje, „Mercedes“ tapo pirmąja komanda „Formulėje-1“, Konstruktorių taurę laimėjusi šešis kartus paeiliui. Visi likusieji lenktynininkai, išskyrus Hamiltoną ir Bottą, neturi net matematinių šansų šiemet laimėti pasaulio čempionatą asmeninėje įskaitoje, taigi jis vėl atiteks „Mercedes“ pilotui – šeštą kartą paeiliui.

Sebastianas Vettelis ketvirtą kartą sezone ir 34 kartą karjeroje užlipo ant antrojo podiumo laiptelio, dešimtą kartą šiame sezone finiše aplenkęs savo komandos draugą.

Nuvažiavęs greičiausią ratą, Lewisas Hamiltonas pagal greičiausių ratų skaičių susilygino su Kimiu Raikkonenu (46) – jie dalinasi antrą vietą reitinge pagal šį rodiklį, bet nuo lyderio M. Schumacherio atsilieka gana daug (77 greičiausi ratai).

Ketvirtoji Alexo Albono vieta – geriausias jo rezultatas „Formulėje-1“. Debiutantas iš Tailando yra labai stabilus – po perėjimo į „Red Bull“ jis nė karto nefinišavo žemesnėje nei 6 vieta.

Septintoji Charleso Leclerco vieta tapo blogiausia monakiečio vieta sezone tose lenktynėse, kuriose jis finišavo.

Carlosas Sainzas trečią kartą sezone finišavo penktas, 50 kartą karjeroje uždirbo taškus – ir pakilo į 6 vietą asmeninėje įskaitoje.

„McLaren“ ekipos pažangos fone ryškiai matoma „Renault“ nesėkmė. Suzukoje  Danielis Ricciardo tik trečią kartą per pastarąsias dešimt lenktynių uždirbo taškus. Jo fone komandą sezono pabaigoje paliekantis Nico Hulkenbergas uždirbo taškus penkiose lenktynės paeiliui, pakartojęs savo geriausią seriją „Renault“ sudėtyje (Brazilija’17 – Kinija’18).