IndyCar. Detroite po ilgos pertraukos „pole“ iškovojo M. Andretti

logo 2018 Birželio 02 d. 20:06, IndyCar

Pirmoje šio savaitgalio „IndyCar“ kvalifikacijoje, vykusioje Detroito trasoje, „pole“ poziciją po ilgos pertraukos iškovojo Marco Andretti. Amerikietis paskutinį kartą iš pirmos pozicijos varžybas pradėjo 2013 m. Pocono trasoje.

M. Andretti, pasirodęs trasoje kartu su kitais antros grupės pilotais, užfiksavo geriausią rezultatą ir kurį laiką pirmavo. Bet amerikietį iš pirmos pozicijos išstūmė čempionato naujokas Robertas Wickensas, aplenkęs varžovą vos 0,0019 sek.

Važiavimų pabaigoje trasoje pasirodęs M. Andretti pagerino R. Wickenso rezultatą ir iškovojo „pole“ poziciją varžovą aplenkęs beveik puse sekundės.

Antroji startinė pozicija atiteko greičiausiam pirmos grupės atstovui, „Ganassi“ pilotui, Scottui Dixonui. Tuo tarpu antroje grupėje M. Andretti nusileidęs R. Wickensas startuos trečias.

Nuo S. Dixono vos 0,0760 sek. atsilikęs antrasis „Andretti“ ekipos pilotas Alexanderis Rossi iškovojo ketvirtą startinę poziciją. O trečiasis „Andretti“ pilotas Ryanas Hunteris-Reay‘us, užfiksavęs geriausią rezultatą penktadienio treniruotėse, startuos penktas.

Šių metų „Indianapolis 500“ nugalėtojas Willas Poweris kurį laiką buvo greičiausias trasoje, bet vėliau nesugebėjo greičiu prilygti varžovams. Australas kvalifikaciją baigė šeštas. Tuo tarpu pernai Detroite nugalėjęs Grahamas Rahalas liko aštuntas.

Čempiono titulą ginantis Josefas Newgardenas kvalifikacijoje užfiksavo tik keturioliktą rezultatą. O pirmose sezono lenktynėse nugalėjęs Sebastienas Bourdais liko tik septynioliktas.

Pirmosios šio savaitgalio „IndyCar“ lenktynės Detroito trasoje prasidės 22:40 val. Lietuvos laiku.

1 Marco Andretti Andretti Herta Honda 1:14.8514