IndyCar. Pirmas sezono lenktynes iš „pole“ pradės P. O‘Wardas (1)

IndyCar. Pirmas sezono lenktynes iš „pole“ pradės P. O‘Wardas
logo Balandžio 18 d. 10:45, Joe Skibinski / IndyCar

Pirmoje šių metų „IndyCar“ sezono kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo „McLaren“ komandos lenktynininkas Patricio O‘Wardas. Tuo tarpu čempionato naujokas Romainas Grosjeanas nepateko į paskutinę važiavimų dalį ir liko septintas.

Trasoje pasirodžius pirmai sportininkų grupei, trasos rekordą pagerino ir geriausią rezultatą užfiksavo naujasis „Ganassi“ komandos lenktynininkas Alexas Palou. Tuo tarpu daugkartinis NASCAR taurės čempionas Jimmy Johnsonas darė viską, kad neliktų paskutinis. Amerikietis pirmoje kvalifikacijos dalyje greičiu pranoko tik Daltoną Kellettą.

Antrosios grupės važiavimai laikinai buvo sustabdyti, kai už trasos ribų išlėkė ir į apsauginę sieną trenkėsi Jamesas Hinchcliffe‘as. Važiavimus pratęsus ir sportininkams sugrįžus į trasą, geriausią rezultatą užfiksavo minėtasis P. O‘Wardas. O į antrąją vietą tuo metu pakilo 35-ąjį gimtadienį švenčiantis buvęs F-1 pilotas R. Grosjeanas.

Važiavimų pabaigoje trasoje apsisukus Felixui Rosenqvistui, teisėjai anuliavo geriausią švedo rezultatą. Tai padėjo į šeštą vietą pakilti ir kitame važiavimų etape startuoti Coltonui Hertai.

Antroje važiavimų dalyje, kurioje varžėsi dvylika greičiausių sportininkų, prasčiausiai pasirodė kitas čempionato naujokas, Australijos „Supercars“ čempionas, Scottas McLaughlinas, kuris, priešingai nei jo varžovai, pasirinko kitokio mišinio padangas.

Kurį laiką į rato įveikimo laikų lentelės viršų buvo pakilę buvę F-1 pilotai - Marcusas Ericssonas ir R. Grosjeanas. Prancūzas į techninio aptarnavimo zoną pasuko anksčiau nei kiti sportininkai, tad nebegalėjo pagerinti savo rezultato. Tuo tarpu kiti lenktynininkai sugebėjo įveikti vieną trasos ratą greičiau. Važiavimams artėjant prie pabaigos, antrą rezultatą užfiksavo Willas Poweris, taip nustumdamas R. Grosjeaną į septintą vietą.

Paskutinėje kvalifikacijos dalyje, kurioje varžėsi šeši greičiausi sportininkai, vieną trasos ratą per 1 min. 05,848 sek. įveikęs P. O‘Wardas iškovojo „pole“ poziciją. Tuo tarpu treniruotėse buvęs greičiausias Alexanderis Rossi liko antras.

Naujasis „Ganassi“ komandos lenktynininkas A. Palou startuos iš trečios pozicijos, o ketvirtą rezultatą užfiksavo W. Poweris.

Penktą ir šeštą startines pozicijas pasidalino „Ganassi“ komandos duetas - Scottas Dixonas ir M. Ericssonas.

Pirmosios šių metų „IndyCar“ lenktynės Barberio trasoje, Alabamos valstijoje (JAV), prasidės šiandien 22:30 val. Lietuvos laiku.

Rezultatai


Komentarai (1)
RBR
IP: d700dc4 | 04/18 12:02 Atsakyti
Visa laime, kad Grozanas ne pirmas🙂 tada galutinai butu krites Indycaras mano akyse
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas