IndyCar. „Road America“ trasoje „pole“ iškovojo čempionato naujokas

logo 2019 Birželio 23 d. 00:58, Joe Skibinski / IndyCar

Prieš kelis mėnesius tapęs jauniausiu lenktynių nugalėtoju „IndyCar“ čempionate, Coltonas Herta buvo greičiausias „Road America“ trasoje vykusioje kvalifikacijoje ir tapo jauniausiu sportininku iškovojusiu „pole“ poziciją.

19 metų amerikietis vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 42,9920 sek. ir 0,1773 sek. pranoko vieną iš čempionato lyderių Alexanderį Rossį.

Paskutinėje kvalifikacijos dalyje, kurioje varžėsi šeši greičiausiu sportininkai, C. Herta su vienu naujų padangų komplektu įveikė du greitus ratus. Tuo tarpu A. Rossi ir „Penske“ atstovas Willas Poweris įveikė du greitus ratus kas kart naudodami skirtingus jau panaudotų padangų komplektus.

Minėtajam W. Poweriui nepavyko iškovoti „pole“ pozicijos. Australas liko trečias. Tuo tarpu jo komandos draugas ir čempionato lyderis Josefas Newgardenas - ketvirtas. Pastarasis daugiau nei puse sekundės atsiliko nuo „pole“ poziciją iškovojusio C. Hertos.

Vietas trečioje startinėje eilėje pasidalino du „Rahal“ komandos lenktynininkai. Grahamas Rahalas liko penktas. O Takuma Sato, buvęs lėčiausias paskutinėje važiavimų dalyje, užfiksavo šeštą rezultatą.

Nesėkmingai kvalifikacija susiklostė „Ganassi“ komandai. Scottas Dixonas buvo pakankamai greitas, kad patektų į kitą etapą, bet koją pakišo sugedęs „Honda“ variklis. Tuo tarpu čempionato naujokas Felixas Rosenqvistas greičiu neišsiskyrė ir po pirmosios grupės važiavimų baigė savo pasirodymą.

Nesėkmingai kvalifikacija susiklostė ir šių metų „Indy 500“ lenktynių nugalėtojui Simonui Pagenaud. Prancūzas suklydo įveikdamas savo greičiausią ratą. Tam, kad patektų į kitą etapą, sportininkui pritrūko vos 0,03 sek. Pasirodymą po pirmosios važiavimų dalies baigęs S. Pagenaud liko tik 16-as.

„IndyCar“ lenktynės „Road America“ trasoje prasidės sekmadienį 19:30 val. Lietuvos laiku.