Inžinierius: Lewisas – aukštos klasės šnipas (4)

Inžinierius: Lewisas – aukštos klasės šnipas
logo Balandžio 04 d. 12:31, Daimler AG

Naujasis „Formulės-1“ sezonas Lewisui Hamiltonui prasidėjo nuo gražios pergalės Bahreine. Nusileidęs kvalifikacijoje Maxui Verstappenui iš „Red Bull“, laimėti lenktynėse britui padėjo drąsi komandos taktika.

TV kanalo „ServusTV“ eteryje varžybas komentavo Nico Hulkenbergas su austrų inžinieriumi Philippu Brandle, kuris iki 2019 m. pabaigos priklausė Hamiltono inžinierių grupei. Būtent jis televizijoje pasidalino gana įdomia istorija apie Lewisą. Ji susijusi su septyniskart pasaulio čempiono sugebėjimais gaudyti informaciją ir niekada neištrinti jos iš savo atminties.

Daugelis F-1 sirgalių ne kartą yra matę kadrus, kai po finišo sportininkai išlipa iš kokpitų uždarame parke ir įdėmiai tyrinėja varžovų automobilius.

„Lewisas yra aukštos klasės šnipas, - pasakojo P. Brandle. - Jis į kiekvieną detalę įsižiūri labai dėmesingai. Pavyzdžiui, vieną kartą išlipant pilotams iš bolidų prieš apdovanojimus, jis pastebėjo, kad vienas iš varžovų turi kur kas trumpesnius nei jis jungiamuosius kabelius (turėta galvoje žarnelės gėrimui, radijo ryšio laidas ir kiti kabeliai, kurie jungiami prie šalmo).

O jei taip, vadinasi galima sutaupyti bolido svorio. „Formulėje-1“ panašios detalės gali daug reikšti. Kova eina dėl kiekvieno gramo.

Lewisas apie tai papasakojo mums: „Kitoje komandoje kabeliai trumpesni ir jungtys mažesnės. Mes galėtumėm tai įsidiegti pas save“.

Hulkenbergas patvirtino, kad informacijos gavimas apie konkurentus „Formulėje-1“ yra labai svarbus.

„Tu privalai rinkti duomenis apie varžovus, - pažymėjo buvęs pilotas. – Svarbu įsižiūrėti, kaip vienas ar kitas klausimas yra išspręstas kitose komandose ir visa tai perduoti savo inžinieriams. Kartu lenktynininkas tikisi, kad tokia informacija padės padaryti jo mašiną dar greitesne“.

Mercedes AMG Petronas F1 Team
Komanda: Mercedes AMG Petronas F1 Team 2021 sezono taškai: 60
Variklis: Mercedes Važiuoklė: W12
Plačiau
Lewisas Hamiltonas
Pilotas: Lewisas Hamiltonas 2021 sezono taškai: 44
Komanda: Mercedes Amžius: 36 m.
Plačiau

Komentarai (4)
Būgis
IP: eb8d1a8 | 04/05 16:03 Atsakyti
Skiedalai, svorį taupo ne taip. Automobilį ir taip pagamina lengvesnį nei reglamentas reikalauja, o po to deda balastą. Bet Hamis užsimanė paauksuotų laidų, matyt, gavo.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas