Įsimintiniausios visų laikų „Formulės-1“ lenktynės (1)

Įsimintiniausios visų laikų „Formulės-1“ lenktynės
logo 2019 Birželio 24 d. 17:07, Formula-E

Naujajame „Formulės-1“ sezone trūksta intrigos ir įsimintinų epizodų, būtent todėl šio autosporto gerbėjai su nostalgija prisimena įspūdingas praėjusio amžiaus lenktynes.

1957 m. Vokietijos „Grand Prix“

„Nurburgring“ trasoje surengtas etapas į istorijos metraščius pateko dėl genialaus legendinio Juano Manuelio Fangio pasirodymo.

Tais metais jis tapo čempionu - po dar vieno šou trasoje jis džiaugėsi savo penktuoju ir paskutiniuoju nugalėtojo titulu.

Po Vokietijos „Grand Prix“ kvalifikacijos etapo paaiškėjo, jog J. M. Fangio, pilotuodamas „Maseratti“, startuos iš pirmosios pozicijos, o šalia jo važiuos du „Ferrari“ atstovai - M. Hawthornas ir P. Collinsas, taip pat ir kolega J. Behra.

Po pirmųjų ratų Fangio nusirito į trečiąją vietą, tačiau galiausiai jis vėl susigrąžino turėtą pranašumą ir tapo lyderiu.

Juanas buvo pasirinkęs kitokią strategiją nei jo varžovai iš „Ferrari“ - italų ekipos atstovai lenktynes pradėjo su pilnais bakais kuro ir norėjo važiuoti be sustojimų.

Tuo tarpu Fangio pasirinko minkštesnės sudėties padangas ir tik pusę bako pripildė kuro.

Susikrovęs 30 sekundžių pranašumą prieš artimiausią varžovą Collinsą, Juanas užsuko į boksus, tačiau ne viskas klostėsi pagal planą - mechanikas pametė rato veržlę, ir kai Fangio grįžo į lenktynes, jis jau buvo nukritęs į trečiąją vietą, nuo antrosios pozicijos atsilikdamas 48 sekundėmis.

Legendinis pilotas nenuleido rankų - net devynis kartus pagerino trasos įveikimo rekordą, kol pasivijo ir aplenkė Collinsą bei Hawthorną, triumfuodamas „Formulės-1“ etape bei čempionate.

1981 m. Ispanijos „Grand Prix“

Šio lenktynės pasižymėjo tuo, kad „Jaramos“ trasoje fantastiškai pasirodė Gilles Villeneuve'as, pilotuodamas nekonkurencingą „Ferrari“ bolidą.

Po kvalifikacijos kanadietis turėjo tenkintis tik septinta vieta. Iš pirmųjų pozicijų startavo Alanas Jonesas ir Carlosas Reutemannas.

Prasidėjus lenktynėms, G. Villeneuve'as sugebėjo pakilti į trečiąją vietą, kai pirmajame posūkyje aplenkė ir A. Prostą.

Kadangi „Ferrari“ bolidas nepasižymėjo patikimumu, pilotas stengėsi iš jo išspausti viską pirmųjų ratų metu ir aplenkti kuo daugiau varžovų.

Trečias važiavęs kanadietis jau pirmajame rate sugebėjo pasivyti ir už savęs palikti Reutemanną. Netrukus lyderis A. Jonesas patyrė avariją ir turėjo pasitraukti iš lenktynių.


Komentarai (1)
VEDA
IP: 1a94b3f | 11/19 06:48 Atsakyti
Hello, the way you written your post is so interesting .
Keep it up !
Please visit our website too.Click the link below
카지노사이트

https://yhn777.com 카지노사이트
×

TOP naujienos