J.P. Montoya: aš niekada nesigailėjau išėjęs iš „Formulės-1“ (23)

J.P. Montoya: aš niekada nesigailėjau išėjęs iš „Formulės-1“
logo 2017 Vasario 12 d. 06:50, FIA
Praėjusių metų pabaigoje Juanas Pablo Montoya turėjo užbaigti aktyvią lenktyninino karjerą amerkietiškose serijose, kai „Team Penske“ atsisakė jo paslaugų, tačiau 2017 metais kolumbietis vėl už šią komandą žada lenktyniauti klasikinėse „Indy 500“ lenktynėse, kurias jau du kartus yra laimėjęs.
41-erių metų kolumbietis iki šiol yra geros sportinės formos, tai jis patvirtino ir sausio pabaigoje dalyvaudamas Čempionų lenktynėse Majamyje. Dėl savo pasitraukimo iš „Formulės-1“ 2006 metais jis nesigaili ir oficialiam F-1 pasaulio čempionato puslapiui papasakojo, ką jis šiuo metu laiko geriausiais F-1 pilotais...
- Kokią istoriją, susijusią su jumis, galite prisiminti, kuri buvo pati neįtikėčiausia?
- Tą dieną, kai aš iškovojau savo pirmą pergalę Monzoje, aš sudaužiau savo asmeninį automobilį pakeliui į trasą.
- Rytą prieš 2001 m. Italijos GP etapą?
- Taip.
- Kaip visa tai įvyko?
- Aš privažiavau prie žiedo, prieš mane sustojo kažkokia mašina, kelias buvo laisvas, o vienintelis artėjantis automobilis buvo dar labai toli. Tas vaikinas, kuris važiavo prieš mane, pajudėjo iš vietos, bet staiga vėl sustojo ir aš atsitrenkiau jam į galą. Aš netgi neturėjau mašinos dokumentų, apskritai nieko neturėjau ir aš jam pasakiau: „Klausyk, aš važiuoju į lenktynes...“ Aš jau buvau su „Williams“ uniforma ir man teko jam duoti žmonių iš BMW telefoną, po to aš su sudaužyta mašina atvažiavau į trasą. Tai visai tikra istorija...
- Kokią iš savo septynių pergalių jūs laikote pačia geriausia?
- Žinoma, kad brangiausia man yra pergalė Monake. Aš visada svajojau apie tai, kad ten nugalėčiau.
- Kas iš lenktynininkų jums buvo pats sunkiausias varžovas, su kuriuo kovojant tekdavo atiduoti visus 100 proc. jėgų?
- Manau, kad visi „Formulės-1“ pilotai yra sudėtingi varžovai. Aš daug ko išmokau, kai mano komandos kolega buvo Ralfas Schumacheris, jis iš tikrųjų buvo labai greitas. Tačiau kartu aš galvoju, kad dauguma pilotų yra nelabai stabilios psichikos, nes juos galima išvesti iš pusiausvyros neįdedant daug pastangų. Tai, kas vyksta šiuolaikinėje „Formulėje-1“, pasaulio čempionate būdavo visada. Kai viskas klostosi taip, kaip reikia, jie yra labai stiprūs. Pažiūrėkite į Lewisą Hamiltoną – kai jis laimi, jį įveikti yra labai sunku. Bet jei tik kas nors būna ne taip, jis iš karto praranda kantrybę. Jei dabar „Formulėje-1“ skirtingų komandų bolidai būtų daugmaž vienodi, tai tam tikrus etapus laimėtų vis kiti pilotai.
- Ar jūs norite pasakyti,kad ir Michaelis Schumacheris buvo nestabilios psichikos?
- Ne, jis buvo vienas iš daugelio, kas pasižymėjo itin geru psichologiniu pasiruošimu. Jis turėjo tam tikrų silpnybių, bet apskritai jis buvo labai stiprus. Ralfą taip pat būdavo sunku įveikti, bet jei pavydavo pasirinkti tinkamą momentą, tai jo psichiką būdavo galima įveikti. Mes visi turime tam tikrų silpnybių, jas tik reikia surasti.
- Papasakokite apie įdomius jūsų dvikovų su Michaeliu Schumacherio epizodus. Pavyzdžiui, jau pirmaisiais metais jums pavyko jį gražiai aplenkti Interlagose – ar atsimenate šį epizodą?
- Apskritai, detalių jau nebeatsimenu, bet lenkimas buvo iš tiesų gražus, viskas pavyko puikiai ir per TV buvo matomas gražiai. Buvo linksma, „Williams“ tuo metu turėjo labai gerą bolidą, o BMW sukūrė itin galingą variklį. Mes priartėjome prie stabdymo zonos prieš pirmąjį posūkį ir aš žinojau, kad Michaelis, kuris tuo momentu pirmavo, stabdys labai anksti. Kai mes važiavome tiesiąja, aš po truputį vijausi „Ferrari“ ir galvojau: „Prašau, pradėk stabdyti anksčiau“. Ir jis tai padarė...
- Ar kada nors gailėjotės, kad iš „Formulės-1“ išėjote pakankamai anksti?
- Ne. Aš nė vieno minutės nesigailėjau dėl savojo sprendimo. Žinoma, tą 2006 metų metų sezoną buvo galima užbaigti, kadangi komanda buvo ką tik perėjusi prie naujos pakabos, kurią pakankamai ilgai kūrė... Bet išėjo taip, kaip išėjo, ką dabar apie tai jau bekalbėti. Tačiau jokio gailėjimosi nebuvo.
- Kas iš šiuolaikinių F-1 pilotų daro jums didžiausią įspūdį?
- Aš pasakyčiau, kad Sebastians Vettelis – jis vienas iš labiausiai įvairiapusiškai pasirengęs lenktynininkas. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie Fernando Alonso, su kuriuo man teko susirungti trasoje. Mano galva, šie du pilotai yra patys geriausi pasaulio čempionate. Lewisas taip pat moka puikiai važiuoti, bet jis turi pačią geriausią mašiną. Pilotą, kuris vairuoją tokį bolidą, lengva pavadinti pačiu geriausiu. Bet labai neaišku, kaip jis susitvarkytų, jei atsidurtų prie prastesnio bolido vairo...
- Savo laiku jūs pasižymėdavote tuo, kad atvirai pasakydavote viską, ką laikydavote reikalingu. Panašu, kad Maxas Verstappenas irgi pradėjo elgtis panašiai?
- Maxas yra itin geras, apie jį visi kalba todėl, kad jis trasoje yra labai agresyvus, moka gražiai lenkti, bet kartais būna per daug agresyvus ir todėl daro klaidų. Bet jis pritraukia visų dėmesį, o tai gerai mūsų sportui.
- Už ką jūs pastatytumėte šiais metais?
- Sprendžiant iš visko, „Mercedes“ ir šiemet bus lyderis. Nors būtų labai įdomu, jei lenktynėse laimėtų „Red Bull“ arba „Ferrari“. Aš labai džiaugčiausi ir „Williams“ pergalėmis. „McLaren“ irgi turi viską, kad progresuotų. Bet aš nesu įsitikinęs, kad jie sugebėtų nugalėti šiais metais, bet būtų malonu, jei jie sugebėtų lenktyniauti lygiomis su „Ferrari“ bei „Red Bull“.

Komentarai (23)


Aš Vytautas
| 2017 Vasario 13 d. 22:43
gosh, tas epic vertimas... pasižiūrėjus įrašą visai kitaip straipsnis yra suvokiamas...
Deividas Ks
| 2017 Vasario 13 d. 14:50
YZF> siek tiek paaiskinsiu tau, nes tau jau medicina bejege. Top komanda tai nereiskia kad visada turejo geriausia bolida,mclarenai neturejo wisada geriausio bolido, bet vistiek sugebedavo laimet kiekvienais savo karjeros F1 metais, ka tik yra pvz Vetelis su TR padares ar Verstapenas su RB po viena karta, ka Hamiltonas kiekwienais metais padarydavo. Blaiviau mastyk pries komentuodamas. Negirdejau Nei vieno profo sakant kad Hamiltonas kietas tik del to kad su geru bolidu.
evbi
| 2017 Vasario 13 d. 00:00
Jo, vertimas rimtas... Suprantu, kad kartais išverst tiksliai sunku, bet bent elmentariai su logika draugaujantis žmogus turėtų suvokti, kad psichologinis silpnumas /pažeidžiamumas (kaip ir reikėjo versti) skiriasi nuo psichinio nestabilumo (kaip išversta). Žodžiu, vertėjas neskiria psichologo nuo psichiatro.
Henry1234
| 2017 Vasario 12 d. 22:15
Na Hamis ir su letesniu mersu kai tik perejo pas juos vaziavo gana gerai, tad sakyti tik geras bolidas nesamone :) na dar Riki reiktu prideti prie geru lenktyninku.Na tu geriausiu
Arnius
| 2017 Vasario 12 d. 22:05
geras,paprastas interviu ir cia tik tie nepatenkinti,kurie hami laiko geriausiu,nu ka noret is fanu?
DKM
| 2017 Vasario 12 d. 20:56
#BREAKINGNEWS

Dar viena karsta naujiena is savaites senumo video youtube, pats interviu isvis buvo atliktas meksikos gp savaitgali (https://www.youtube.com/watch?v=A8nVcJfEnAY).

You go f-1.lt, gal reik pastiprinimo i komanda?
deivec
| 2017 Vasario 12 d. 19:43
nu ir vertimas :D "Ar jūs norite pasakyti,kad ir Michaelis Schumacheris buvo nestabilios psichikos?"
darkstar
| 2017 Vasario 12 d. 19:34
L.Hamilton laimejo bent vienas lenktynes kiekvienais metais per paskutinius 10metu.Kiekvienais metais jis turejo pati greiciausia bolida?"Bet labai neaišku, kaip jis susitvarkytų, jei atsidurtų prie prastesnio bolido vairo..." taip pagalvoti galetu nebent zmogus stebintis f1 ne daugiau kaip 2-3 metus
YZF
| 2017 Vasario 12 d. 18:26
Hamiltonas visa savo F1 karjera praleido TIK top komandose, kuriose galima budavo kovoti del pergaliu (abu komandos pilotai kovodavo del pergaliu), taip kad atsipalaiduok kaubojau ir geriau paklausyk protingesniu.
malcov
| 2017 Vasario 12 d. 17:51
Pilotas už kurį sirgau kai jo komandos draugas buvo Raikkonenas. #goodoldtimes