JAV GP Ostine – metais vėliau arba niekada? (4)

JAV GP Ostine – metais vėliau arba niekada?
logo 2011 Lapkričio 17 d. 23:09, Circuit of the Americas
Viltys, kad JAV GP lenktynės Ostino trasoje bus surengtos kitais metais, vis labiau blėsta. Panašu, kad varžybų pradžia bus nukelta mažiausiai vieneriais metais. Kartu tikėtina, jog projektas apskritai bus nutrauktas.
Pasak naujausių pranešimų, „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as pasiūlė „Circuit of the Americas“ trasos, kurios statybos šiuo metu sustabdytos, valdytojams naują 10 metų trukmės sutartį, kuri suteiktų teisę rengti etapą nuo 2013 m.
Kitų metų lenktynes, panašu, Ostinas taip pat dar turi teorinę galimybę išsaugoti, tačiau esą privalo ne vėliau kaip iki kitos savaitės pabaigos pateikti finansines projekto garantijas, ko tikėtis yra labai sunku.
Aiškėja, kad dėl susidariusios padėtį lėmė Teksaso valstijos valdžios reveransai. Šios atstovai dar pernai, siekdami pritraukti lenktynes, pažadėjo iki šių metų liepos „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojams pervesti 25 mln. JAV dolerių apimties varžybų rengimo metinį mokestį, tačiau dabar ne tik vėluoja tai padaryti, bet ir tvirtina bet kokią paramą etapo rengimui teiksiantys tik po to, kai jos įvyks, ir tik tuo atveju, jei bus aiški šių sukuriama nauda sumokamų mokesčių pavidalu.
Sporto komercijos bosas B. Ecclestone'as, tuo tarpu, nesiruošia keisti, kaip tvirtina pats, standartinių sąlygų – mokesčiai už teisę rengti „Formulės-1“ lenktynes turi būti mokami iš anksto, kitaip varžybų nebus.
Taigi, jei Teksaso valdžia nesugrįš prie savo pradinės nuomonės, o „Circuit of the Americas“ nepavyks užsitikrinti kitų finansavimo šaltinių, JAV GP projektas žlugs įvykdžius trečdalį naujos Hermano Tilke suprojektuos trasos statybos darbų.

Komentarai (4)


Dovydas
| 2011 Lapkričio 18 d. 08:05
Dar vienas nenusisekęs CIRKO numeris... Kas toliau? Maskva? Manhetenas? :)
mantazzo
| 2011 Lapkričio 18 d. 07:07
Tada vietoj JAV GP galėtų kada įdėt Turkiją! :D
Klepsidra
| 2011 Lapkričio 18 d. 04:17
tik idomu, ar greitai baigis tos Bernie melziamos karves. vis daugiau failinimu, velavimu ir atsisakymu paskutiniu metu. ok, pasistatys trasa meksikoje ir pietu afrikoje. kas toliau?
a9
| 2011 Lapkričio 18 d. 00:12
Visgi Ecclestone'as teisus, reikalaudamas iš anksto pinigų. Čia didelis verslas ir trasų šeimininkai turi įrodyti, kad yra pajėgūs vykdyti lenktynes daug metų. Jei net tokios smulkmenos, 25 mln nesugebi sumokėti (lyginant su kasmetinėmis trasų arba komandomų išlaidomis), tai neverta lysti į F-1.
×

F-1.lt pulsas