JAV GP rengėjai kovoja dėl finansavimo (2)

JAV GP rengėjai kovoja dėl finansavimo
logo 2012 Rugpjūčio 20 d. 18:27, Circuit of The Americas
Naujoji „Circuit of the Americas“ trasa Austine, Teksase, JAV, jau beveik baigta, o lenktynės ten turėtų būti surengtos šių metų lapkričio 18 dieną, tačiau lenktynių rengėjai vis dar nesutaria su vietos valdžia dėl finansavimo iš valstijos biudžeto.
Austino GP rengėjai teigia, kad jie turi visus reikalingus dokumentus, kad jiems būtų suteikta valstijos parama organizuojant pirmąsias nuo 2007 metų „Formulės-1“ lenktynes JAV. Tačiau Teksaso generalinis prokuroras Gregas Abbottas praėjusią savaitę taip ir nenusprendė ar „Circuit of the Americas“ gali pretenduoti į 30 milijonų JAV dolerių (85 milijonų litų) paramą iš „Ypatingų renginių rėmimo fondo“ (Major Events Trust Fund – METF), skiriamą Teksase organizuojamiems nacionaliniams ir tarptautiniams renginiams.
„Jeigu prašymas surengti renginį nebuvo įteiktas organizacijai atsakingai už reginio vietos išrinkimą, toks renginys negali būti finansuojamas iš METF“, – rašo G. Abbottas.
Jo teigimu vietos rengėjai nepadavė prašymo, todėl jiems nepriklauso paramos dalis, tačiau šiuo atveju ginčijamasi dėl įstatymo formuluotės. Pagrindinis klausimas yra ar Austino trasos savininkai kreipėsi į „Formula One Management“ organizaciją ar šioji tiesiog juos pasirinko ir nuo to priklausys ar rėmimui skirtos lėšos galės būti pervestos rengėjams po lapkričio 18 dienos.
Trasos prezidentas Steve Sextonas teigė, kad jie viską padarė teisingai, dokumentus užpildė pagal reikalavimus ir jis bendradarbiauja su vietos valdininkais.
„Mes visada artimai dirbome su vietos renginių organizavimo komitetu ir laikėmės jų nustatyto proceso tvarkos, tam kad galėtume surengti šį tarptautinį renginį. Lenktynės vietos ekonomikai atneš šimtus milijonų dolerių pelno, bus sukurta šimtai naujų darbo vietų ir mūsų ekonomikai bus suteiktas reikiamas stimulas“, – sakė jis.
„Laukiame galimybės surengti pirmąjį „Formulės-1“ Jungtinių Amerikos Valstijų GP Austine lapkričio mėnesį. Dirbame su valstijos valdininkais ir tikimės, kad centrinėje Teksaso dalyje atsiras dar vienas ekonomikos augimo centras.“

Komentarai (2)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Grengas
| 08/21 13:02 Atsakyti
Na, iki lapkričio dar yra daug laiko, Volkeriui tiek nereikia. Jam turėtų užtek pusvalandžio.
Force
| 08/21 08:42 Atsakyti
Reiktų Volkeriui įsikišti, tuoj viskas būtų patvarkyta tame Teksase.
×

TOP naujienos