JJ Lehto: pakeitimų komandų sudėtyse bus labai nedaug (1)

JJ Lehto: pakeitimų komandų sudėtyse bus labai nedaug
logo Kovo 21 d. 11:36, Scuderia Italia

Buvęs „Formulės-1“ pilotas, dabar – suomių kanalo MTV3 ekspertas Jurki Jaarvilehto, geriau žinomas kaip JJ Lehto, mano, kad dramatiška situacija, susidariusi dėl COVID-19 viruso pandemijos, ypatingu būdu apsilieps ir F-1 pilotų rinkoje.

„Manau, kad pagyvėjimas lenktynininkų perėjimų rinkoje šiemet prasidės kur kas vėliau, tačiau ir anksčiau baigsis, - spėja JJ Lehto. – Gali būti, kad jokių esminių pakeitimų ir nebus. Pastaruosius keletą metų komandos labiau remiasi patyrusiais lenktynininkais ir stengiasi su jais pratęsti kontraktus, o prasibrauti į „Formulę-1“ iš kitų čempionatų tapo labai sunku.

„Haas“ komanda – labai geras tokio požiūrio pavyzdys. Nuo 2017 metų joje nėra keičiama pilotų sudėtis ir „Haas“ naudojasi tų pačių Romaino Grosjeano ir Kevino Magnusseno paslaugomis, nors nemaža dalis ekspertų abejoja tokio sprendimo teisingumu, ypač po jų tarpusavio susidūrimų praėjusių metų sezone.

Antra vertus, R. Grosjeanas gavo galimybę pasilikti komandoje. Ką tai galėtų reikšti? Mažiausiai tai, jog „Haas“ pasikliauja jo patirtimi. Mūsų laikais, kuomet bandymai yra apriboti iki minimumo, niekas nenori rizikuoti ir eksperimentuoti su nepatyrusiu jaunimu“.

Kalbėdamas apie jaunus perspektyvius lenktynininkus, JJ Lehto atkreipė dėmesį į tai, jog britų spauda labai aukštai vertina George Russello šansus pakeisti Valtteri Bottą „Mercedes“ komandoje.

„Praėjusias metais jis neblogai pasirodė lyginant su jo komandos partneriu (Robertu Kubica), nors, jei atvirai, aš to nesureikšminčiau, - mano Suomijos sporto veteranas. – Pernai metų situacija mažai ką sako apie jo galimybes, nors šiais metais jis turėtų gerai pasirodyti.

Vienareikšmiška, jog „Mercedes“ tikrai nenorės keisti abiejų pilotų vienu metu. Jei Lewisas Hamiltonas nuspręs užbaigti karjerą ar pereiti į kitą komandą, aš nematau priežasčių, kodėl „Mercedes“ turėtų pakeisti Valtteri. Pats geriausias būdas užsitarnauti kontrakto pratęsimo – nuvažiuoti keletą gerų etapų, kad komanda apskritai neturėtų nori keisti tokio piloto“.

Lehto taip pat tikisi, kad Kimis Raikkonenas, kuriam šiais metais sukaks 41 metai, gali pratęsti pasirodymą „Formulėje-1“: „Viskas priklausys nuo tų sprendimų, kuriuos priims „Alfa Romeo“ vadovybė ir pats Kimis. Kas bus, jei Antonio Giovinazzi nepasiliks šioje komandoje? Vargu ar tada būtų prasmė atsisakyti patyrusio ir patikimo suomio paslaugų. Klausimas kitas: ar panorės pats Kimis pratęsti karjerą? Beje, kol kas nėra reikalo svarstyti šių temų, nes sezono eigoje viskas paaiškės“.

 


Komentarai (1)
deivec
| 03/21 13:13 Atsakyti
jau Kimiui butu laikas...jauni bachurai parodytu ka moka, pvz Mch sunus Alfa Romeo...kitais metais...
Ka jis mums parodys tas Raikis 2021 ko dar nematem...jau reikia keistis F1
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas