Kartingas. Baltijos taurės I-as etapas

Kartingas. Baltijos taurės I-as etapas
logo 2005 Gegužės 18 d. 09:56, LKF
Šių metų gegužės 14 d. Estijoje vyko pirmasis „Baltijos taurės 2005“ varžybų etapas.
Džiugu, kad vėl pavyko susitarti visoms trims Baltijos šalims dėl „Baltijos taurės“ varžybų organizavimo. Tiesa, jose šiais metais nėra tarptautinių ICA ir ICA-Junior klasių, kadangi nei Latvijoje, nei Estijoje nėra šių klasių dalyvių. Varžybos vyksta F-Mikro, F-Mini, Rok-Rotax Junior ir Rok-Rotax klasėse.
F-Mikro klasėje startavo virš 20 jaunųjų lenktyninkų, iš kurių keturi iš Lietuvos: šiauliečiai Eimantas ir Airidas Šiauriai, Edvardas Šilkus ir kaunietis Tomas Jurevičius. Nors iš šių dalyvių buvo tikimasi aukštų rezultatų, deja jie nustebino visus ir ne iš teigiamos pusės. Pirmasis dešimtukas buvo ~2 sekundėm greitesnis už likusius dalyvius. Mūsų mažieji sportininkai tarpusavyje kovėsi dėl 10-13 vietų. Geriausiai iš lietuvaičių pasirodė Tomas Jurevičius, kuris sugebėjo palenkti Lietuvos čempionate akivaizdžiai greitesnius Airidą ir Eimantą Šiaurius.
F-Mini klasėje galima sakyti vėl vyko kova tarp Šiaulių ir Kauno. Mantas Neverdauskas ir Paulius Paškevičius beveik kiekviename rate keisdavosi pozicijomis, tačiau aukštesnę 10-ą vietą iškovojo Paulius.
Rok-Junior klasėje startavo du mūsų sportininkai, tai Kazimieras Vasiliauskas ir jaunasis Edvardas Skridaila. Kazimieras jau treniruotėse suprato, kad teks rimtai pakovoti su vienu estų atstovu, jų laikai buvo beveik identiški. Kvalifikacijoje Kazimieras pasiekė antrą laiką, nuo minėto varžovo atsilikdamas vos 0,05 sekundės. Pirmame važiavime jam buvo pavykę aplenkti lyderį, tačiau netrukus vėl buvo aplenktas varžovo. Antrame važiavime formavimo rate lyderis važiavo vos rėdėdamas, todėl daugeliui lenktyninkui buvo „užsiurbiami“ varikliai, tad po starto Kazimieras buvo nukritęs į trečiąją vietą, tačiau labai greitai atsikovojo prarastą poziciją, o po keleta ratų pasivijo ir gan tolokai spėjusį „pabėgti“ lyderį. Nors Kazimieras akivaizdžiai buvo greitesnis, tačiau šios persvaros neužteko lenkimui, tad K.Vasiliauskas iškovojo antrąją vietą. Edvardas Skridaila pirmame važiavime startavo iš galo, aplenkė du varžovus, o antrame važiavime dar vieną ir iškovojo devintą vietą. Šiam sportininkui tai buvo pirmas startas tarptautinėse varžybose.
Rok-Rotax klasėje dalyvavo tik vienas mūsų atstovas Martynas Griška iš 19 dalyvių. Kvalifikacijoje Martynas pasiekė devintą laiką, abiejuose važiavimuose vyko itin atkakli kova dėl 3-10 vietų. Varžovai lenkė vieni kitus kiekviename rate po keletą kartų. Susumavus rezultatus Martynas užėmė šeštąją vietą.
Lietuvos kartingo federacija dėkoja sportininkams, atstovavusiems mūsų šalį pirmame „Baltijos taurės“ etape ir tikėkimės, kad tolesniuose etapuose pavyks pasiekti aukštesnių rezultatų.
Primename, kad antrasis etapas vyks Rygoje liepos mėn. 23 d., o trečiasis ir paskutinis – Šiauliuose rugpjūčio 27 d. kartu su Lietuvos čempionato VI etapu. Na o artimiausios kartingo varžybos vyks gegužės 28 d. Aukštadvaryje, tai bus jau trečiasis Lietuvos čempionato etapas.
LKF
Nerijus Beržinis


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749