Kas nusipelnė titulo?

2012 Lapkričio 07 d. 17:21

http://www.totalf1.com/full_story/view/434977/Analysis_Who_deserves_the_championship_most/
Įdomus straipsnis. Žinoma, čia ne viskas išvardinta, ne į viską atsižvelgta, bet išvada viena: Vettelis vertas titulo, bet Alonso vertesnis. Ką manote?

2012 Lapkričio 07 d. 17:44

Massa :)

2012 Lapkričio 07 d. 17:50

Manau, kad titulo siemet labiau yra vertas Alonso nei Vettelis, bet... :) (Ziauriai geras straipsnis).

2012 Lapkričio 07 d. 18:41

Dar vienas "overolas".. Mažu SCHUMIS-F1 vyrų straipsnis

2012 Lapkričio 07 d. 19:10

Aisku smagu, kai bandoma ka nors analizuoti is esmes, bet i toki straipsni rimtai ziureti yra sudetinga. Kartais tiesiog kokybiniu dalyku negalima ivertinti kiekybiskai, kas cia bandyta padaryti. To negalima padaryti, kadangi tokie dalykai, kaip greitis kvalifikacijoje/lenktynese/slapioje trasoje priklauso toli grazu ne vien nuo piloto vairavimo ar bolido pajegumo, bet ir nuo kur kas gilesniu priezasciu. Galu gale, jei net tai butu bandoma padaryti taikant koki nors matematini skaiciavima, tuomet galima butu svarstyti, ar tai yra teisinga, ar ne. Taciau cia nera matematiniu skaiciavimu, yra tik "ekspertiniai" vertinimai, su kuriais galima labai stipriai gincytis.
Geras wildy pastebejimas, cia yra kazkas panasaus, kaip overolai.

Mano paties nuomone, titulo labiausiai nusipelnys tas pilotas, kuris laimes si cempionata, ar tai butu Alonso, ar Vettelis. Taskai pilotu iskaitoje, manau, yra geriausias overolas, ivertinantis ir piloto, ir komandos darba. Juo labiau, kad sis sezonas nera tas, kuriame kazkam pernelyg sekesi, palyginus su kitais, ar kazkas turejo zymiai greitesni automobili viso sezono metu.

Si sezona as matau tris pilotus, kuriu pasirodymas yra tikrai ispudingas, tai pilotai, dabar uzimantys pirmas tris vietas iskaitoje. Jei man reiktu sudaryti sezono TOP 5, tie trys pilotai neabejotinai jame butu, taciau del dar dvieju pilotu tektu gerokai pasukti galva, kadangi visi kiti siemet pries juos nublanksta.

2012 Lapkričio 07 d. 19:11

wildy>> taikliai :D Visgi tai ne tusti zodziai, Vyrai dirba!

2012 Lapkričio 07 d. 20:17

Ką norėjo pasakyti wildy taip ir nesupratau... Ar tik ne per daug sureikšmini situaciją? Na taip, čia panašu į overall ir visiškai rimtai to straipsnio vertinti nereikėtų (maniakas_GT puikiai išdėstė esmę), bet pamąstyti ir paskaityti įdomu ir gal net šiek tiek naudinga.

2012 Lapkričio 08 d. 08:33

Abu tikrai nusipelnė. Štai šiek tiek mano statistikos. ATNAUJINTA. Daugelis mėgsta reitinguoti pilotus pagal savo simpatijas ar antipatijas, tai tiesiog paprastos statistikos iš serijos "Ar jis moka lenkti?":) Skaičiuojamos bendros laimėtos ir prarastos pozicijos (kvalifikacija vs finišas) dėl to piloto sugebėjimų/kaltės per 18 lenktynių. Žinoma, dalis "lenkimų" įvyksta dėl kitų pilotų nesėkmių, bet visko neįvertinsi, ir skaičiavimo metodika visiems vienoda. Neskaičiuojami bolido gedimai ne dėl piloto kaltės (pradurta padanga, išmušimas, KERS, klaidos boksuose ir pan.). ALONSO: leimėta pozicijų +46 / prarasta pozicijų - 3 / bendras rezultatas + 43; VETTEL: +49 / -7 / bendras rezultatas +42; HAMILTON: +25 / -14 / bendras rezultatas +11. Žinoma, Alonso statistiką dažniausiai gerina žemos starto pozicijos, kurios vėliau lenktynių metu yra atkovojamos (didelis skirtumas tarp kvalifikacijos ir lenktynių tempo). Vetteliui su Hamiltonu buvo sunkiau kovoti dėl pozicijų, nes tiesiog jie daug geriau kvalifikuodavosi. Bet jeigu kvalifikuodavosi žemai, tai taip pat sėkmingai sugebėdavo kilti pozicijomis aukštyn (Belgijoje ir Abu Dabyje Vettelis +8 ir +21 pozicijos, Ispanijoje Hamiltonas startavo iš galo ir atkovojo 16 pozicijų). Statistiškai "atkovota/pralaimėta" santykis geriausias pas Alonso (+43), paskui Vettelis (+42), o paskutinis Hamiltonas (+11). PAPILDYMAS. Kadangi aukštesnes pozicijas yra atkovoti žymiai sunkiau, tai prareitingavau atkovotas pozicijas skirdamas joms taškus nuo 1 iki 23 ir juos susumuodamas (pvz. Vettelis Abu Dabyje gavo net 231 tašką, Alonso didžiausias pasiekimas per vieneres lenktynes yra 185 (Europos GP), o Hamiltono 136 (Ispanija)). Tai susumavus gaunasi: Alonso (863 taškai), Vettelis (757 taškai) ir Hamiltonas (307 taškai). Tai tik statistika, tačiau matome, kad šiemet Alonso su Vetteliu tikrai neblogai padirbėjo. Hamiltono statistikai įtakos turėjo pastovūs gedimai (5 gedimai ir 1 boksų feilas).

2012 Lapkričio 08 d. 09:34

Pit Crew>> Pastebėjimas. Startuojant iš vidurio tenka lenkti top komandas, o startuojant iš galo pajėgumu skirtumas labai didelis. Taip, išeina, kad Alonsui iškovoti pozicijas buvo sunkiau, nei startuojant iš galo.

2012 Lapkričio 08 d. 09:39

Kilgoras Trautas> tu gal paskaityk iki galo, nes ten b8tent apie tai ir rašoma/skaičiuojama.

2012 Lapkričio 08 d. 11:13

titulo nusipelno tas kuris jį iškovoja, visa kita tik spėliojimai ir prielaidos, kurias paanalizuoti be abejo idomu :)

2013 Balandžio 30 d. 17:13

Hamiltonas

2013 Gegužės 01 d. 17:52

tema - nesamonė

TOP naujienos

F-1.lt pulsas