Kataras paaiškino, kodėl pas juos bus daug lenkimų

Kataras paaiškino, kodėl pas juos bus daug lenkimų
logo 2021 Lapkričio 18 d. 13:17, Sauber

Šį savaitgalį „Formulės-1“ lenktynių savaitgalis pirmą kartą įvyks Katare – ši trasa yra gerai žinoma MotoGP gerbėjams, kurioje įvyks 20-tasis šio sezono etapas.

Lenktynių žiedas, kurio ilgis 5380 metrų, sudarytas iš 16 posūkių. Yra tikimasi, kad komandos čia naudos automobilius, sureguliuotus aukštam prispaudžiamosios jėgos lygiui, dėl to varžovus lenkti vargu ar bus lengva.

Tačiau Kataro automobilių ir motociklų federacijos prezidentas Amro Al Hamadas patikino, kad lenktynės tarptautiniame Losailo autodrome tikrai nebus liūdnos.

„Niekas iš čia neturi duomenų, niekas čia nelenktyniavo anksčiau, o tai tikrai užtikrins nenuspėjamumą, - sakė federacijos vadovas.

Tiesa, jei kalbėti atvirai, tai ši frazė nėra teisinga, nes Sergio Perezas važiavo Katare 2009 m. per „GP2 Asia“ etapą. Tačiau kaip pripažįsta meksikietis, jis jau nieko neatsimena apie čia vykusias varžybas.

Al Hamadas tęsė: „Kiekviena treniruočių minutė čia bus svarbi, kadangi tikrai niekas nežino, kaip čia reikės reguliuoti važiuoklę. Taktika taip pat gali būti pati įvairiausia turint galvoje padangų dėvėjimąsi – pas mus – labai greita trasa, kurioje yra kelios labai geros vietos lenkti varžovą.

Kalbant iš lenktynininko pozicijų, galima tikėtis didelio skaičiaus lenkimų nepaisant visų spekuliacijų, kurias galima girdėti. Kalbos, kad visi čia važiuos „tarsi geležinkeliu“, nėra nieko vertos“.

Prieš „Formulės-1“ lenktynes trasa buvo patobulinta, visų pirma tai palietė saugumo sritis.

„Visų pirma, tai „TecPro“ barjerai, - pasakojo Al Hamadas. - Nedidelių pakeitimų reikėjo įvažiavime į serviso zoną. Anksčiau jis buvo 16-tojo posūkio pradžioje, o dabar perkeltas kiek atgal, arčiau 15-tojo posūkio.

Ankstesnė versija buvo patogesnė motociklininkams, o dabar labiau tinka „Formulei-1“ ir kitoms rimtoms automobilių lenktynėms. Tikiuosi, kad F-1 padės mums pritraukti daugiau rimtų automobilių sporto čempionatų ateityje“.

„Formulė-1“ neatvažiuos į Katarą 2022 metais, nes čia vyks Pasaulio taurės futbolo čempionatas. Tačiau vėliau Losailo autodrome numatome rengti lenktynes 10 metų paeiliui. Tiesa, pasigirsta kalbų, kad F-1 gali būti perkeltos į naujai pastatytą trasą.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821