Komandos skuba pasirinkti sportininkus treniruotėms

Komandos skuba pasirinkti sportininkus treniruotėms
logo 2022 Rugsėjo 19 d. 20:03, Red Bull Content Pool / Getty Images

Komandos skuba pasirinkti jaunus sportininkus, kurie likusiose šių metų treniruotėse išbandys jų automobilius.

Pagal šiemet galiojančias taisykles, kiekviena komanda per sezoną turi suteikti jauniems sportininkams galimybę bent du kartus išbandyti savo automobilius treniruočių metu.

Pirmoje sezono pusėje ekipos neskubėjo suteikti lenktynininkams tokios galimybės. Komandos norėjo, kad pagrindiniai jų sportininkai praleistų kuo daugiau laiko prie naujų automobilių vairo.

Dabar iki sezono pabaigos liko šeši etapai. Bet žinant, kad Brazilijoje bus surengtos sprinto lenktynės, lieka penki etapai, kuriuose galėtų pasirodyti jauni sportininkai.

Atsižvelgus į tai, kad Singapūre tikimybė sudaužyti automobilį yra gana didelė, ten komandos greičiausiai nerizikuos prie bolido vairo sodinti jaunus ir nepatyrusius sportininkus.

Situacija apsunkina ir tai, kad Suzukoje ir Ostine bus rengiami „Pirelli“ padangų bandymai. Tad dauguma komandų norės, kad jų pagrindiniai lenktynininkai praleistų daugiau laiko trasoje.

Daugiausiai jaunų sportininkų turėtų pasirodyti paskutiniame etape Abu Dabyje. Tiesa ir ten kai kuriems gali kilti problemų, nes tą patį savaitgalį vyks ir paskutinės F-2 sezono lenktynės. Bet Belgijoje Liamas Lawsonas įrodė, kad viskas įmanoma.

„Mercedes“

Nyckas de Vriesas komandos automobilį išbandė PrancÅ«zijoje. Olandas greičiausiai ir antrą kartą sės prie komandos bolido vairo. Tiesa, situacija gali pasikeisti, jei sportininkas pasirašys sutartį su kuria nors F-1 komanda.

„Red Bull“

Ispanijoje komandos automobilį išbandė Juri Vipsas. Bet po kilusio skandalo, jo paslaugų buvo atsisakyta. Tad prie ekipos bolido vairo greičiausiai sės L. Lawsonas, kuris turėtų dar kartą išbandyti ir „AlphaTauri“ automobilį.

„Ferrari“

Italų komanda jau paskelbė, kad jos automobilį Ostine ir Abu Dabyje išbandys Robertas Shwartzmanas.

„Alpine“

Ekipos bolidą treniruotėse turėjo išbandyti Oscaras Piastri. Bet po vasaros pertraukos metu įvykusios dramos ir australo pasirašytos sutarties su „McLaren“, „Alpine“ galimybę išbandyti automobilį greičiausiai suteiks kitam sportininkui. Panašu, kad juo taps komandos akademijos narys Jackas Doohanas. O jei pavyks pasirašyti sutartį su N. de Vriesu, tada prie automobilio vairo sės olandas.

„McLaren“

Komandos planai kol kas nėra aiškÅ«s. Ekipa norėtų, kad jos automobilį išbandytų O. Piastri, bet tam greičiausiai sutrukdys faktas, jog australas vis dar turi galiojančią sutartį su „Alpine“. Ekipa taip pat gali suteikti galimybę vienam iš „IndyCar“ lenktynininkų - Coltonui Hertai, Patricio O‘Wardui arba Alexui Palou.

„AlphaTauri“

L. Lawsonas komandos automobilį išbandė Belgijoje. Kivis prie ekipos bolido vairo turėtų sėsti ir viename iš likusių etapų.

„Aston Martin“

Italijoje komandos automobilį išbandė N. de Vriesas. O paskutiniame sezono etape prie ekipos bolido vairo sės šių metų F-2 čempionas Felipe Drugovichius, su kuriuo neseniai buvo pasirašyta sutartis.

„Williams“

Ispanijoje automobilį išbandė N. de Vriesas. O Ostine prie komandos bolido vairo sės F-2 lenktynininkas Loganas Sargeantas.

„Alfa Romeo“

Komanda puikiai perskaitė naujas taisykles ir pasinaudojo spraga. Tad debiutanto Zhou Guanyu startas Bahreine buvo užskaitytas kaip naujoko bandymai treniruotėse. Ekipos globotinis Theo Pourchaire‘as bolidą greičiausiai išbandys Meksikos GP metu.

Haas

Šios komandos situacija kol kas yra mažiausiai aiški. Ekipos bolidą Ostine išbandys Antonio Giovinazzi. Bet tai nebus užskaityta, kaip naujoko bandymai. Jei „Ferrari“ neįsikiš ir neišreikš savo pageidavimų, likusiuose etapuose komandos bolidą greičiausiai išbandys Pietro Fittipaldi.



Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749