L. Hamiltonas dėl problemų apkaltino kokpito padėtį (14)

L. Hamiltonas dėl problemų apkaltino kokpito padėtį
logo Kovo 30 d. 21:14, Mercedes-Benz Grand Prix Ltd

Lewisas Hamiltonas dėl problemų apkaltino kokpito padėtį.

Pasikeitus „Formulės-1“ reglamentui, „Mercedes“ komanda 2022 metų sezonui sukonstravo bolidą „be pontonų“. Jis buvo pagamintas taip, kad piloto kokpitas buvo pastumtas į priekį, todėl šoninius pontonus pavyko padaryti labai kompaktiškus.

Tačiau trasose nauja mašina ypatingos sėkmės nepasiekė. Debiutiniais metais bolidas smarkiai šokinėjo tiesiosiose ir tik sezonui baigiantis George'ui Russellui pavyko pasiekti pergalę Brazilijoje. Žiemą „Mercedes“ išsaugojo tą pačią koncepciją – bet beveik iš karto tapo aišku, kad bolidas nebus ypatingai efektyvus, todėl reikią kažką keisti iš esmės.

Lewiso Hamiltono teigimu, dėl kokpito išdėstymo mašina turi gana prastas charakteristikas.

„Jei prisiminsime, anksčiau aš visada mėgdavau perteklinį pasukamumą, - aiškino septyniskart pasaulio čempionas. - Nežinau, ar supranta tai paprasti sirgaliai, bet dabar mes sėdime arčiau priekinių ratų. Mūsų kokpitas pastumtas labiausiai į priekį iš visų komandų.

Vairuojant tokį bolidą, susidaro įspūdis, tarsi tu sėdi virš priekinių ratų. Tai vienas iš nemaloniausių pojūčių.

Tai keičia tavo pojūčius ir tai, kaip vertini situaciją. Nuspėti bolido elgesį tokiu atveju yra kur kas sunkiau nei kai tu sėdi arčiau mašinos centro. Man dėl to kyla rimtų sunkumų“.

Lenktynininkas pridūrė, kad aerodinaminis balansas tik padidina diskomfortą.

Charakteristikos tokios, kad priekis apkrautas stipriau, - sakė seras Lewisas. - O tada, kai išvažiuojant iš posūkio tu nuimi koją nuo stabdžių, jis pradeda krypti atgal. Paprasčiau kalbant, iš pradžių apkaunama nosis, beje, labai stipriai, o po to balansas pereina į galą.

Tai yra priešinga, ko mes norime – ir tai bandome dabar ištaisyti.

Hamiltonas tęsė: „Aš klausau komandos, kuri pasirinko darbo su bolidu kryptį. Jei aš iš anksto būčiau žinojęs apie tokius pojūčius vairuojant W14, tai to niekada nebūtų atsitikę. Reikia manyti, kad vaizdas pasikeis 100 proc.“

Lenktynininkas nepasakojo smulkmenų, tačiau apie kai ką prasitarė: „Yra vienas dalykas, ką mes galime pakeisti pakaboje. Bet tai daroma vieną kartą, penktadienį vakare po treniruočių – vėliau jau nieko koreguoti negalima.

Visa tai yra loterija. Kartais mūsų pasirinkimas suveikia, kartais – ne. George'ui Russellui tai suveikia dažniau, jis puikiai atlieka šį darbą. Man lenktynėse trūksta tokio bolido priekio darbo, kokio aš noriu ir kuris yra pasiekiamas reguliavimu“.

„Mercedes“ pilotai po vieną kartą aplenkė vienas kitą – Lewisas greitesnis buvo Sakhire, o George'as - Džedoje.Komentarai (14)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
kart
IP: ff4c1cb | 03/31 06:12 Atsakyti
Nesuprantu aš čia šiuo atveju to jūsų perdėto stūmimo, nes dar praėjusiame sezone tie, kas bent minimaliai supranta sėdimos padėties svarbą, išsakė pastabas dėl akivaizdžiai per daug į priekį nustumtos "sėdynės".
Visame autosporte sėdynės ne veltui specialiai stumiamos atgal, maždaug per vidurį, tarp ašių. Tad ypač tiems, kurie mėgsta oversteeringą, sėdimos padėties pastūmimas į priekį, pats blogiausias scenarijus.
....
IP: 006c18c | 03/30 21:45 Atsakyti
Man atrodo LH jau reikia į pensiją eiti, kad dėl visko dejuoja, kaltina ir t.t.
ddt
IP: ca1c225 | 03/30 23:23 Atsakyti
YZF
03/30 22:50

Buvo toks veikejas kuriam vairo kolonele trukde. Sitam atstumas iki pr... skaityti daugiau

Nu čia tai visiškas pzdc. Dugnas.
F-Fanas-1
IP: d2d9815 | 03/30 21:49 Atsakyti
....
03/30 21:45

Man atrodo LH jau reikia į pensiją eiti, kad dėl visko dejuoja, kal... skaityti daugiau

Tas pats buvo ir prieš ateinant į Mercedes. Bliovė, verkė.. Kaip keičiasi žmogus, kai turi geriausią ir negeriausią bolidą.
MNM
IP: 4030465 | 03/31 10:03 Atsakyti
Cia sofos egzpertams labai juokingi atrodo LH pasisakymai. O man atrodo LH paliete labai svarbu klausima. Kaip ir kur tu sedi bolide/masinoje labai smarkiai itakoja tavo valdymo pojuti ir galu gale greiti. Na bet aisku lengviausia issisaipyt musu faunai.
Lewis
IP: 46ad9f8 | 03/30 21:29 Atsakyti
Jaučiu LH inžinieriams sako šias pastabas, bet tie jaučiu maždaug "ai, ką tu čia aiškini, tik vairuot moki..." MB tikrai kontraversiški, bet šiuo atveju su kėbulu stipriai prašovė ir kažkodėl vis vien 2023 pasiliko tą patį... Nesuprantama... Gal koks vyr.inžinierius pas juos su RB susidėjęs ? :D
Heiteris
IP: 8724c84 | 03/30 21:19 Atsakyti
Kas nors duokit jam pieštuką ir popieriaus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 968
2. Ayrtons 959
3. tevez 958
4. master f-1 951
5. Valerijonas 923