M. Schumacheris grįžta į „Formulę-1“, lenktyniaus „Mercedes“

M. Schumacheris grįžta į „Formulę-1“, lenktyniaus „Mercedes“
logo 2009 Gruodžio 23 d. 12:34, Brawn GP
Septyniskart „Formulės-1“ pasaulio čempionas Michaelis Schumacheris grįžta į sportą ir kitais metais lenktyniaus „Mercedes“ komandoje, šiandien spaudos konferencijoje oficialiai patvirtino vokiečių automobilių gamintojo valdoma ekipa.
M. Schumacheris su „Mercedes“, kuri šiemet dar buvo žinoma „Brawn“ vardu, pasirašė trejų metų trukmės sutartį. Vokietis, sezono pradžioje būsiantis 41 m. amžiaus, čempionų titulą ginsiančioje komandoje lenktyniaus kartu su šešiolika metų jaunesniu tautiečiu Nico Rosbergu.
„Mano motyvacija, manau, yra gana paprasta. Kai lapkričio pabaigoje sulaukiau Rosso (Brawno, komandos vadovo – red. past.) skambučio dėl galimybės lenktyniauti „Mercedes“, aš pasijutau puikiai“, - komentuodamas savo sugrįžimą į „Formulę-1“, pareiškė M. Schumacheris.
„Niekuomet nepalikau lenktynių trasos. 2006-ųjų pabaigoje buvau pavargęs nuo „Formulės-1“, tačiau per trejus praleistus metus susigrąžinau visą energiją, kurią dabar jaučiu. Pažaidžiau su motociklais ir dabar jaučiuosi pasiruošęs rimtesniems dalykams“, - kalbėjo lenktynininkas.
M. Schumacheris savo karjerą „Formulėje-1“ buvo baigęs po 2006 m. sezono, kuriame po įtemptos kovos pralaimėjo tuometiniam „Renault“ komandos lenktynininkui Fernando Alonso. Vokietis pirmenybėse debiutavo 1991 m. „Jordan“ gretose, o jau kitose lenktynėse buvo pakviestas į „Benetton“ ekipą. 1996-2006 m. jis atstovavo „Ferrari“.
Daugiausiai kartų – septynis – „Formulės-1“ istorijoje čempionatą laimėjęs M. Schumacheris pirmenybėse triumfavo 1994-1995 m., vairuodamas „Benetton“, bei 2000-2004 m., atstovaudamas italų „Ferrari“. Legendinis sportininkas sugebėjo laimėti 91 „Formulės-1“ lenktynes iš 248, kuriose startavo. Jis yra daugelio šio sporto rekordų autorius.
Baigęs „Formulės-1“ lenktynininko karjerą, M. Schumacheris liko „Ferrari“, kur dirbo konsultantu ir bandė italų gamintojo sportinius automobilius. Retkarčiais vokietis sėsdavo ir prie bolido vairo bei lankydavosi lenktynėse. Sportininkas bandė laimę ir mėgėjiškose motociklų varžybose, tačiau nesėkmingai – vasarį jis patyrė didelę avariją ir buvo sunkiai sužeistas.
M. Schumacheris į „Formulę-1“ ketino sugrįžti jau šiemet, kai „Ferrari“ komanda jį pakvietė pakeisti avarijoje sužeistą Felipę Massą. Deja, po treniruočių vokietis buvo priverstas atsisakyti savo planų, kai paaiškėjo, kad jis dar neatsigavo po pavasarį patirtų traumų. Kai sportininkas visiškai pasveiko, vietos „Ferrari“ gretose, jau sudariusios sutartis su F. Massa ir F. Alonso, jam nebebuvo.
„Mercedes“ ir M. Schumacheris bendradarbiavo vokiečio karjeros pradžioje. Lenktynininkas 1990-1991 m. vairavo šios kompanijos automobilius Pasaulio sportinių prototipų čempionate, kur pelnė dvi pergales, bei dalyvavo 24 val. Le Mano lenktynėse. Be to, automobilių gamintojas finansavo M. Schumacherio debiutą „Formulėje-1“, kai sumokėjo „Jordan“ komandai už tai, kad ši priimtų jaunąjį lenktynininką į savo gretas.
M. Schumacheris „Mercedes“ gretose vėl dirbs su šios komandos vadovu R. Brawnu. Vokietis ir britas kartu skynė čempionų titulus tiek „Benetton“, tiek „Ferrari“ komandose, kur pastarasis specialistas dirbo technikos direktoriumi. Ar šis duetas pratęs ir vėl triumfuos „Formulėje-1“, sužinosime kitais metais.
Preliminarios 2010 m. komandų sudėtys
Straipsniai apie M. Schumacherio karjerą:
 • Schumacheris: geriausios akimirkos

 • Schumacheris: blogiausios akimirkos

 • M. Schumacheris ir „Sauber“

 • Visa M. Schumacherio karjera


 • Komentarai (0)
  Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
  ×

  TOP naujienos

  F-1.lt pulsas