M. Verstappenas turi šansų iškovoti čempiono vardą Singapūre (3)

M. Verstappenas turi šansų iškovoti čempiono vardą Singapūre
logo Rugsėjo 18 d. 11:58, Red Bull Content Pool / Getty Images

Likus šešiems etapams iki sezono pabaigos Maxas Verstappenas lenkia artimiausią persekiotoją Charlesą Leclercą 116 taškų asmeninėje įskaitoje. Jau po kitų lenktynių Singapūre spalio 2 d. praėjusiųjų metų čempionas gali iškovoti titulą 2022 metais.

Tačiau tam reikia įgyvendinti kai kurias sąlygas, kurios ne visos priklauso nuo pačio Maxo. Verstappenui reikia susikuri pakanką taškų skirtumą ne tik nuo C. Leclerco, bet ir nuo savo komandos draugo Sergio Perezo, kuris taip pat dar neprarado matematinių šansų laimėti čempionatą.

Pirmoji būtina sąlyga norint M. Verstappenui pelnyti titulą – jo pergalė Marina Bay trasoje. Prie bet kurių kitų aplinkybių, čempiono vardo likimas nusikels į etapą Japonijoje.

Antroji būtina sąlyga – už pergalę Singapūre turi būti priskaičiuoti pilni taškai, t. y. 25. Jei distancijos ilgis bus trumpesnis nei 75 proc. numatytų ratų skaičiaus, tai nugalėtojas gaus tik 19 taškų, kurių Maxui nepakaks. Singapūro atveju nugalėtojas turi nuvažiuoti ne mažiau kaip 46 ratus norint gauti 25 taškus.

Šių dviejų sąlygų įgyvendinimas Singapūre dar negarantuoja pirmalaikio titulo Verstappenui, bet labai priartins jį prie šio tikslo, kurio likimas priklausys ir nuo varžovų rezultatų.

Jei Verstappenas laimės lenktynes ir gaus tašką už greičiausią ratą, pergalei čempionate reikės, kad Leclercas finišuotų ne aukščiau 8 vietos, o Perezas – ne aukščiau ketvirtos. Jei Maxas neužfiksuos greičiausio rato, tai Leclercas turi finišuoti ne aukščiau 9-tos vietos, o Perezas – ne aukščiau 4 ar 5 vietos, jei jis parodys greičiausią ratą.

Jei visos šios sąlygos nebus įgyvendintos, tai kova persikels į etapą Japonijoje. Bet koku atveju, turint galvoje Maxo pranašumą asmeninėje įskaitoje, jam beveik garantuota pergalė čempionate pagal šio sezono rezultatus – klausimas tik tas, kuriame etape tai įvyks.

Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ lenkia „Ferrari“ 139 taškais. Jokiomis aplinkybėmis austrų komanda negali garantuoti sau pergalės komandinėje įskaitoje Singapūre.

Red Bull Racing
Komanda: Red Bull Racing 2022 sezono taškai: 576
Variklis: Red Bull Powertrains Važiuoklė: RB18
Plačiau
Maxas Verstappenas
Pilotas: Maxas Verstappenas 2022 sezono taškai: 341
Komanda: Red Bull Amžius: 25 m.
Plačiau


Komentarai (3)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
formules1fan
IP: 5fd5086 | 09/18 19:55 Atsakyti
YZF
09/18 13:53

Manau Singapure bus sunku RBR su pergale. Reikia daug prispaudziamosios galios. Cia gerai vaziuos Ferrari ir Mersai

Koks skirtumas jei kvaloj ir bus antri redbuliai visi zino kas ivyks lenktyniu diena t.y ferrariu eilinis fail kazkur ir redbull geresnis tempas lenktyniu rezimu leis jiems laimet nes mersai bus per leti kovot su jais.
SmoothOperator
IP: a946f1c | 09/18 17:00 Atsakyti
YZF
09/18 13:53

Manau Singapure bus sunku RBR su pergale. Reikia daug prispaudziamosios galios. Cia gerai vaziuos Ferrari ir Mersai

Hungaroringe irgi daugelis sakė, kad ten Ferrariai dominuos, bet patys matėm, kaip buvo :D
YZF
IP: 20135ae | 09/18 13:53 Atsakyti
Manau Singapure bus sunku RBR su pergale. Reikia daug prispaudziamosios galios. Cia gerai vaziuos Ferrari ir Mersai
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas