Majamio GP: įdomioji statistika

logo 2022 Gegužės 12 d. 11:32, Alfa Romeo / Florent Gooden / DPPI

Keletas įdomių statistinių faktų po Majamyje pasibaigusių GP lenktynių...

Charlesas Leclercas laimėjo kvalifikaciją Majamyje, iškovodamas trečiąją „pole“ šiame sezone ir 12-tą karjeroje. Lygiai tiek pat „pole“ turi Gerhardas Bergeris ir Davidas Coulthardas.

Carlosas Sainzas antrą kartą karjeroje (po Rusijos'21) kvalifikavosi antras. Pirmą kartą nuo Meksikos'19 „Ferrari“ lenktynininkai užėmė pirmą starto juostą. Tai pirmoji „pole“ „Ferrari“ sportininkams JAV teritorijoje vykusiose lenktynėse po 2006 m., kai kvalifikaciją Indianapolyje laimėjo Michaelis Schumacheris.

Maxas Verstappenas pirmą kartą šiame sezone kvalifikacijoje buvo trečias. Sergio Perezas parodė ketvirtą laiką, pratęsdamas sėkmingą seriją – visose šio sezono lenktynėse jis startavo pirmame ketvertuke.

Penktoji Valtteri Botto vieta – geriausias rezultatas „Alfa Romeo“ komandai po Vokietijos'19, kur tokį patį rezultatą parodė Kimis Raikkonenas.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi šeštas – tai blogiausias jo rezultatas amerikietiškose trasose.

O štai Pierre'ui Gasly septinta vieta – geriausias rezultatas „AlphaTauri“ šiame sezone.

Yuki Tsunoda (9-tas) ir Lance'as Strollas (10-tas) pirmą kartą šiame sezone pateko į kvalifikacijos finalinę dalį.

Po penkių GP etapų trijose komandose rezultatas yra 5:0 vieno sportininko naudai. Tokiu rezultatu Leclercas laimi prieš C.Sainzą, L. Norrisas prieš D. Ricciardo „McLaren“ ir Valtteri Bottas prieš Guanyu Zhou „Alfa Romeo“.

Maxas Verstappenas laimėjo lenktynes Majamyje, iškovodamas trečią pergalę sezone ir 23-čią karjeroje. Tiek pat pergalių turėjo Nelsonas Piquet'as ir Nico Rosbergas. Maxui tai buvo 63-čias podiumas – pagal šį rodiklį jis aplenkė Davidą Coulthardą, kitas tikslas – V. Bottas, turintis 67 podiumo vietas.

Charlesas Leclercas finišavo antras ir 17-tą kartą užlipo ant podiumo. Tiek podiumų turėjo Alberto Ascari, Keke Rosbergas ir Sergio Perezas. Leclercui tai buvo 16-tas finišas paeiliui – tai pati ilgiausia jo serija be pasitraukimų monakiečio karjeroje.

Carlosas Sainzas finišavo trečias ir devintą kartą užlipo ant podiumo. Tiek pat podiumų, pavyzdžiui, turėjo šaunusis „Sky Sports“ komentatorius Martinas Brundle'as.

George'as Russellas finišavo penktas, pratęsdamas savo sėkmingą seriją – jis lieka vieninteliu lenktynininku, užbaigusiu visas penkias šio sezono lenktynes pirmame penketuke. Majamio GP tapo britui dešimtu etapu, kuriuose jis uždirbo taškus.

Užbaigęs varžybas šeštas, Lewisas Hamiltonas pirmą kartą JAV finišavo už geriausiųjų ketvertuko ribų.

Finišavęs aštuntas, Estebanas Oconas penktą kartą sezone, kaip ir praėjusiuose keturiuose etapuose, aplenkė Fernando Alonso.

Lando Norrisas pirma laiko iškrito iš kovos susidūręs su Pierre'u Gasly ir tuo nutrūko sėkminga Lando serija iš 15-kos etapų paeiliui be pasitraukimų iš varžybų.