Majamio GP: įdomioji statistika

Majamio GP: įdomioji statistika
logo 2023 Gegužės 09 d. 19:29, Alfa Romeo / Florent Gooden / DPPI

Keletas įdomių statistinių faktų po Majamyje pasibaigusio GP etapo...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Majamyje, Sergio Perezas iškovojo tik trečią „pole“ karjeroje, antrą šiame sezone ir pirmąją ne Džedos trasoje.

Antroji Fernando Alonso vieta – geriausias jo rezultatas nuo Kanados'22, bet šiame sezone ispanas jau startavo iš pirmos eilės – Džedoje jis kvalifikavosi trečias ir pakilo viena vieta aukšÄiau dėl varžovo baudos.

Carlosas Sainzas kvalifikacijoje buvo trečias, pirmą kartą šiame sezone patekdamas į geriausiųjų trejetą.

Kevinas Magnussenas kvalifikacijoje buvo ketvirtas ir pirmą kartą „Haas“ komandos istorijoje startavo tarp keturių geriausiųjų. Pernai Kevinas startavo iš „pole“ Brazilijos sprinte ir pirmame ketvertuke sprinte Imoloje. Pirmą kartą šiais metais Magnussenas aplenkė komandos partnerį ir pirmą kartą pateko į kvalifikacijos finalinę dalį.

Penktoji Pierre'o Gasly vieta – geriausias jo rezultatas šiame sezone.

Maxas Verstappenas kvalifikacijoje buvo tik devintas. Po starto iš devintos vietos niekas nėra laimėjęs lenktynių nuo Niki Laudos laikų, kai jis laimėjo PrancÅ«zijoje'84.

Dešimta Valtteri Botto vieta – geriausias jo sezono rezultatas ir pirmasis „Alfa Romeo“ komandos patekimas šiemet į kvalifikacijos finalą.

Kvalifikavęsis 13-tas, Lewisas Hamiltonas pirmą kartą po pernai metų Emilijos-Romanijos nesugebėjo patekti į kvalifikacijos finalą. Tai blogiausias jo kvalifikacinis rezultatas visose JAV teritorijoje vykusiose lenktynėse.

Pirmą kartą nuo Brazilijos'18 abi „McLaren“ mašinos nepateko į antrą kvalifikacijos dalį.

Lenktynės

Laimėjęs Majamio GP etapą, Maxas Verstappenas iškovo trečią pergalę sezone ir 38-tą karjeroje, susilygindamas su Sebastianu Vetteliu pagal pergalių skaičių už „Red Bull“ komandą. Kitas reitinge pagal pergalių skaičių – Ayrtonas Senna, turintis 41 pergalę.

Pagal podiumų skaičių per karjerą Maxas jau aplenkė Senną - brazilas jų turėjo 80, o Maxas jau ant podiumo lipo 82 kartus. Kitas šiame reitinge – Fernando Alonso su 101 podiumu.

Verstappenas tapo penktu pilotu „Formulės-1“ istorijoje, kuris laimėjo lenktynes po starto iš 9 pozicijos – prieš tai tai buvo padaryta 1955, 1967, 1977 ir 1984 metais.
Finišavęs antras, Sergio Perezas 30-tą kartą karjeroje pakilo ant podiumo. Tai trečias meksikiečio podiumas šiemet ir 20-tas „Red Bull“ komandos sudėtyje.

Majamyje „Red Bull“ iškovojo 26-tą pergalingą dublį komandos istorijoje. Artimiausias varžovas šiame reitinge - „Williams“ su 33 dubliais. Labai tikėtina, kad šis rekordas gali bÅ«ti pagerintas dar šiais metais. „Williams“ tam prireikė 23 metų, „Red Bull“ - 14 metų.

Trečioji Fernando Alonso vieta – pati dažniausia jo pozicija šiame sezone. Ketvirtą kartą sezone ir 102 kartą karjeroje Alonso finišavo geriausiųjų trejetuke. Buvęs orientyras reitinge – Kimis Raikkonenas su 103 podiumais.

Ketvirta George'o Russello vieta – jo geriausio rezultato pakartojimas šiame sezone – jis ketvirtas taip pat buvo Džedoje.

Carlosas Sainzas finišavo penktas, pakartodamas lenktynių Baku rezultatą. Tai buvo 107-tosios lenktynės, kuriose ispanas uždirbo taškus. Artimiausias varžovas Verstappenas turi 134 rezultatyvias lenktynes, bet pasivyti Sainzui olandą artimiausiu metu bus gana sunku.

Antrame etape paeiliui Lewisas Hamiltonas finišavo šeštas, pakartodamas savo blogiausią rezultatą sezone. Tai prasčiausio Hamiltono rezultato pakartojimas JAV teritorijoje vykusiose lenktynėse po šeštos vietos pernai Majamyje.

Finišavęs septintas, Charlesas Leclercas viršijo uždirbtų 900 taškų ribą.

Aštunta Pierre'o Gasly vieta – geriausiais jo rezultatas šiais metais.

Finišavęs devintas, Estebanas Oconas uždirbo taškus 70-tyje GP etapų per visą karjerą.

Dešimta Kevino Magnusseno vieta – geriausio jo rezultato pakartojimas šiemet.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0