Meksikos GP: įdomioji statistika

logo 2017 Spalio 31 d. 06:07, Pixabay

Keletas įdomių statistinių faktų po Meksikoje pasibaigusių lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Meksikoje, Sebastianas Vettelis iškovojo 50-tą „pole“ poziciją karjeroje ir tapo ketvirtuoju pilotu „Formulės-1“ istorijoje, peržengusiu šią ribą – po Ayrtono Sennos, Michaelio Schumacherio ir Lewiso Hamiltono.

Vettelis 13-tą kartą šiame sezone leido „Ferrari“ komandai startuoti iš pirmosios eilės, pakartojęs geriausią Schumacherio rezultatą 2001 ir 2003 metų sezonuose, bet tada sezonas būdavo trumpesnis – 16 ir 17 lenktynių atitinkamai.

Brolių Rodrigezų vardo autodromas tapo 22 trasa, kurioje Vetelis iškovojo „pole“ – lygiai tiek pat turi ir Alainas Prostas. Rekordas priklauso Hamiltonui – britas startavo iš „pole“ 26 skirtingose trasose.

„Red Bull“ dabar turi „pole“ 24 skirtingose trasose. Iš dabar kalendoriuje esančių etapų ji nestartavo iš „pole“ tik Baku ir savo namų trasoje Austrijoje.

Brolių Rodrigezų autodromas – 25 trasa, kurioje Vettelis startavo iš pirmosios eilės.

Spalis – labai nesėkmingas mėnuo „Ferrari“ komandai. Vettelio „pole“ Meksikoje tapo pirmąja spalio mėnesį per pastaruosius dešimt metų. Paskutinį „pole“ spalio mėnesį buvo iškovojęs Felipe Massa 2007 metais Brazilijoje.

Parodęs antrą laiką kvalifikacijoje, Maxas Verstappenas uždirbo 110 pirmą starto eilę „Red Bull“ komandai. Iš jų – tik 13 startų iš pirmosios eilės hibridinių jėgainių eroje ir tik 8 ne gatvių trasose.

Tik septintą kartą hibridinių jėgainių eroje pirmoje starto eilėje nebuvo „Mercedes“ pilotų.

Kvalifikavęsis penktas, Kimis Raikkonenas sumušė rekordą pagal startus iš penktosios vietos – 35, aplenkęs Fernando Alonso, kuris 34 kartus startavo penktas.

Maxas Verstappenas iškovojo trečiąją pergalę karjeroje, antrą šiais metais ir pirmąją po starto iš pirmosios eilės.
Laimėjęs lenktynes Meksikoje, Verstappenas uždirbo 110 podiumą „Red Bull“ komandai.

Verstappenas laimėjo tris GP, bet kol kas nelaimėjo kvalifikacijos. „Formulės-1“ istorijoje tik dviese laimėjo lenktynes, neiškovoję „pole“ pozicijų – Eddy Irvinas ir Bruce McLarenas – po keturias pergales.

Brolių Rodrigezų autodromas – 23 trasa, kurioje laimėjo „Red Bull“ pilotai.

Finišavęs antras, Valtteri Bottas 20 kartą karjeroje užlipo ant podiumo.

Finišavęs trečias, Kimis Raikkonenas 90 kartą karjeroje užlipo ant podiumo.
Septintus metus paeiliui „Ferrari“ nepavyksta laimėti nė vienų lenktynių spalio mėnesį. Paskutinę pergalę spalį iškovojo Alonso 2010 metais Korėjoje.

Antrą kartą karjeroje Nico Hulkenbergas nesugebėjo uždirbti taškų šešeriose lenktynėse paeiliui. Praėjusį kartą vokietis tokią seriją turėjo savo debiutiniame sezone – nuo Kinijos iki Valensijos etapų 2010 metais.

Praėjo lygiai dvidešimt metų ir 360 lenktynių po to, kai „Williams“ pilotas pirmavo pasaulio čempionate. Praėjusį kartą tai buvo 1997 m. spalio 26 dieną, kuomet Jaquesas Villeneuve tapo pasaulio čempionu Jereze.

Titulas

Iškovojęs ketvirtą pasaulio čempiono titulą, Lewisas Hamiltonas pagal šį rodiklį susilygino su Alainu Prostu ir Sebastianu Vetteliu. Daugiau titulų turi tik Michaelis Schumacheris (7) ir Juanas Manuelis Fangio (5).

Meksikos GP etapas tapo 70-uoju Hamiltonui kaip pasaulio čempionato lyderiui. Daugiau lenktynių lyderio vaidmenyje važiavo Schumacheris (121 GP) ir Prostas (79 GP).

21 kartą istorijoje „Ferrari“ pilotas pirmavo sezono eigoje, bet čempiono titulas atiteko kitos komandos pilotui.

Dešimtus metus paeiliui pasaulio čempionas – vokietis arba britas. Per šiuos metus čempionais tapo Hamiltonas, Buttonas, Vettelis ir Rosbergas.