„Mercedes“: E. Ocono situacija parodė, kad pasielgėme teisingai

„Mercedes“: E. Ocono situacija parodė, kad pasielgėme teisingai
logo 2021 Spalio 11 d. 22:28, Daimler AG

Mercedes“ komanda mano, kad pasielgė teisingai neleisdama Lewisui Hamiltonui įveikti visos lenktynių distancijos taip ir neatlikus nė vieno sustojimo.

Britas buvo nepatenkintas ekipos sprendimu, kai pastaroji pakvietė jį vieninteliam sustojimui iki finišo likus vos 8 ratams. Sportininkas tuo metu važiavo trečias, bet grįžęs į trasą finišavo penktas.

Vienintelis sportininkas, kuris taip ir neatliko nė vieno sustojimo buvo ratu nuo nugalėtojo atsilikęs Estebanas Oconas, kurio teigimu, jo padangos būtų sprogusios, jei būtų reikėję įveikti dar bent vieną ratą.

Vieno iš „Mercedes“ inžinierių Andrew Shovlino teigimu, E. Ocono stipriai kritęs tempas paskutiniuose ratuose tik parodė, kad komanda priėmė teisingą sprendimą pakviesdama L. Hamiltoną sustojimui.

„Jei prisiminsite Estebano situaciją, iki finišo likus penkiems ar šešiems ratams jį aplenkė Lance‘as. Estebanas finišavo nuo jo atsilikęs 17 sek. Štai koks buvo stiprus tempo kritimas“, - pasakojo specialistas.

Sustojimą atlikęs L. Hamiltonas prarado pozicijas Charlesui Leclercui ir Sergio Perezui. „Mercedes“ baiminosi, jog britas galėjo prarasti daugiau pozicijų varžovams.

„Tokios mintys sukosi mūsų galvose. Estebanas per gana trumpą laiką prarado dvi sekundes. Lewisas kovojo su Sergio ir kai jis pasuko į techninio aptarnavimo zoną, kilo klausimas, ar mums tikrai reikės dar vieno tarpinių padangų komplekto? Tuo metu nusprendėme, kad reikia palaukti ir pažiūrėti kaip toliau viskas klostysis. Jei trasa būtų išdžiūvusi, Lewisas būtų galėjęs kovoti dėl pergalės. Bet neatlikus sustojimo, nebuvome tikri, jog jam pavyks finišuoti trečioje vietoje.“

„Tad buvo tokie du scenarijai - kovoti dėl pergalės trasos dangai išdžiūvus arba finišuoti trečioje vietoje neatlikus sustojimo. Bet vėliau pamatėme kaip greitai krito Charleso tempas. Tuo metu matėme, kad po truputi krito ir Lewiso tempas. Mes žinojome, kad atlikę sustojimą prarasime pozicijas Charlesui ir Sergio. Bet jei tempas būtų kritęs dar labiau, galėjome prarasti daugiau. Tad nenorėjome būti per daug godūs, todėl stengėmės tiesiog sumažinti galimus nuotolius.“

A. Shovlinas mano, kad geriausia taktika lenktynėse buvo anksčiau atlikti sustojimą ir į trasą grįžti su naujomis tarpinėmis padangomis.

„Tam, kad tarpinių padangų būklė būtų gera lenktynių pabaigoje, reikėjo sustojimą atlikti anksčiau. Tad visi, kurie buvo stiprūs varžybų pabaigoje, jau buvo įveikę apie 20 ratų su nauju padangų komplektu. Tiesą sakant, manau, kad mums būtų reikėję priimti sprendimą dar anksčiau, maždaug tuo metu, kai vyko Lewiso kova su Perezu.“

Mercedes-AMG Petronas Formula One Team
Komanda: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team 2024 sezono taškai: 0
Variklis: Mercedes Važiuoklė: W13
Plačiau
Lewisas Hamiltonas
Pilotas: Lewisas Hamiltonas 2024 sezono taškai: 26
Komanda: Mercedes Amžius: 39 m.
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0