„Minardi“ prieš „Bridgestone“ (38)

logo 2003 Sausio 31 d. 13:06
„Minardi“ vadovas Paulas Stoddartas įskundė FIA „Bridgestone“ padangų kompaniją, teigdamas, kad ji pažeidė „Formulės-1“ sportinį reglamentą, nepateikusi padangų šiai komandai.
„Mes neturime kitos išeities, išskyrus oficialiai pasiskųsti FIA, kadangi mes manome, jog „Bridgestone“ pažeidė 2003 m. FIA „Formulės-1“ sportinį reglamentą. Po trijų su puse mėnesių bandymų susitarti, viską puikiai iliustruoja faktas, kad per visą šį laiką aš neturėjau progos susitikti ir pasikalbėti su šios kompanijos motosporto direktoriumi Hiroshi Yasukawa. Aš tiesiog negaliu patikėti, kad tokia kompanija, kaip „Bridgestone“, galėtų tokių būdu elgtis su savo klientais“, – aiškino savo elgesio motyvus P.Stoddartas.
FIA padangų tiekimą „Formulės-1“ varžyboms reglamentuoja labai paprastai – bet kuris padangų tiekėjas turi būti pasiruošęs normaliomis komercinėmis sąlygomis aprūpinti savo produkcija 60% čempionate dalyvaujančių komandų.
„Bridgestone“ padangas šį sezoną planavo tiekti tik keturioms komandoms: „Ferrari“, „Sauber“, „Jordan“ ir BAR. „Minardi“ būtų buvusi tik penktoji, tuo tarpu pagal FIA parengtas taisykles, kompanija turėtų būti pasiruošusi tiekti savo produkciją šešioms iš dešimties F-1 ekipų.
P.Stoddartas teigia, kad pasiūlymą iš „Bridgestone“ gavo tik prieš dvi dienas. Japonų kompanija iš jo už padangas pareikalavo septynženklės sumos. „Minardi“ vadovas teigia, kad tai nėra normalios komercinės salygos, nes kitoms F-1 ekipoms „Bridgestone“ padangas tiekia gerokai pigiau.
„Minardi“ dėl šio incidento praktiškai prarado dvi bandymų dienas, nes jų metu tegalėjo naudoti seną PS01 bolidą su F-3000 lenktynėms skirtomis „Avon“ firmos „slick“ tipo padangomis.
Jei FIA pripažins „Bridgestone“ kalta, japonų kompanijai gali grėsti sankcijos: nuo paprasčiausios baudos iki visiško pašalinimo iš „Formulės-1“ čempionato. Visgi, pastaroji bausmė yra labai mažai tikėtina.

Komentarai (38)
shumaz2003
| 02/06 21:37 Atsakyti
Nu man Michelin tai kaip firma tai rimtai atrodo ir ji tikslo sieka kryptingai t.y. vis tobuleja, bet kolkas nelabai pavyko sukurt konkurencingu padangu as nesakau kad ju padangos su***tos bet jos kolkas nelabai gali pasipriesint tiltakmeninems
Jacques
| 02/05 18:48 Atsakyti
shumi19> kodel tu taip manai,kad Michelin yra luzeriu padangos,Bridgestone naudoja tik 4 komandos ir is ju tik viena lydere Ferrari.
schumis19
| 02/04 13:14 Atsakyti
pasvajokit ir prais apie pasalinima. BRIDGESTONE yra ir bus kaip geriauses padangu gamintojas f-1.O Minardi gali gali pradeti naudoti luzeriu padangas (Michelin). Bet geriau kad taip nenutiktu nes isvis atsiliks.
mNx
| 02/04 12:41 Atsakyti
but geras jej pasalintu visiskai. tai ferrari praktiskai nedaug lenktu kitas komandas nes viena is pagrindiniu ferrari dominavimo priezasciu prajtam sezone - pujkios padangos
Jacques
| 02/03 21:36 Atsakyti
As dar galeciau pasakyti:tikslas pateisina priezastis.
shumaz2003
| 02/03 20:34 Atsakyti
Man tai ju negaila bet tik idomu ko jie tiek ilgai lauke? PS per daug isijaute i biznio reikalus ir tik stengiasi nuo ko nors nulupt keleta limonu.....bet kaip sakoma tikslas pateisina priemones
Giedriukas
| 02/03 14:11 Atsakyti
Nu nesiseka tai MINARDI ekipai.... Gaila man ju....
JV_cool
| 02/03 09:21 Atsakyti
Ir dar kyla abejoniu, ar kitos komandos tikrai maziau moka.
JV_cool
| 02/03 09:20 Atsakyti
NMan tas Stodartas kazkoks priplaukes atrodo. Tik skustis, padavinet i teismus ir t.t. Grasino is Toyotos prisiteist nerealias sumas uz G.Bruneri, dabar cia su padangom. Idomu kodel Michelin nutrauke/nepratese sutarties. Nors galima suprast abu tiekejus: amzinai gale besivelkantys bolidai per daug nepareklamuos firmos vardo. Todel ir praso 6-zenkles sumos.
speedy
| 02/02 17:38 Atsakyti
vargsai tie minardaziai, kai nesiseka tai nesiseka...nu bet gal dar atsigriebs...tikekimes...o BRIDGESTONE'ai pasisiukslino...
×

TOP naujienos