Monake „pole“ poziciją iškovojo K. Raikkonenas, L. Hamiltonas tik 14-as

logo 2017 Gegužės 27 d. 16:04, Ferrari

Monake geriausią rezultatą tarp visų dalyvių užfiksavo „Ferrari“ lenktynininkas Kimi Raikkonenas. Suomiui tai pirmoji „pole“ pozicija nuo 2008 metų.

Antroje vietoje liko kitas italų ekipos lenktynininkas Sebastianas Vettelis. Trečias - Valtteri Bottas. Pirmas tris pozicijas iškovusius sportininkus skyrė vos 0,045 sek.

Ketvirtadienį ir šiandien vykusiose treniruotėse geriausią rezultatą Monake buvo užfiksavęs S. Vettelis. Bet kvalifikacijoje visus greičiu pranoko vokiečio komandos draugas K. Raikkonenas. Suomis paskutinėje kvalifikacijos dalyje vokietį pranoko vos 0,043 sek. Dar mažiau, 0,002 sekundės, nuo S. Vettelio atsiliko trečią startinę poziciją iškovojęs V. Bottas.

Lewisui Hamiltonui sunkiai sekėsi tiek pirmoje, tiek antroje kvalifikacijos dalyje. Britas bandė prasibrauti į paskutinę kvalifikacijos dalį, bet važiavimų pabaigoje bolidą sudaužė „McLaren“ pilotas Stoffelis Vandoorne‘as, taip sutrukdydamas „Mercedes“ pilotui pagerinti rezultatą. L. Hamiltonas liko keturioliktas. Pritaikius baudą Jensonui Buttonui, britas rytojaus lenktynes pradės tik tryliktas.

Komandos draugą Danielį Ricciardo įveikęs Maxas Verstappenas Monake vykusioje kvalifikacijoje liko ketvirtas.

Kvalifikacijos pabaigoje savo rezultatą pagerinęs Carlosas Sainzas iškovojo šeštą startinę poziciją. Ispanas aplenkė septintoje ir aštuntoje vietose likusius Sergio Perezą ir Romainą Grosjeaną.

Vienerioms lenktynėms į F-1 sugrįžęs Jensonas Buttonas kvalifikacijoje iškovojo devintą startinę poziciją. Bet dėl jėgainės komponentų keitimo prieš paskutinę treniruotę britui bus pritaikyta 15 starto pozicijų bauda.

J. Buttono komandos draugas S. Vandoorne‘as užfiksavo dešimtą rezultatą. Bet belgas patyrė avariją ir nedalyvavo paskutinėje kvalifikacijos dalyje, kurioje dėl pozicijų varžėsi 10 greičiausių sportininkų. Sportininkui bus pritaikyta 3 starto pozicijų bauda už susidūrimą su Felipe Massa Ispanijoje vykusių lenktynių metu.