Monako GP: įdomioji statistika

logo 2022 Birželio 01 d. 19:40, Pixabay

Keletas įdomių statistikos faktų po Monake pasibaigusių GP lenktynių...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Monake, Charlesas Leclercas iškovojo 14-tą „pole“ karjeroje ir penktą šiame sezone. Jis pagal „pole“ skaičių susilygino su Alberto Ascari, Jamesu Huntu. Rubensu Barrichello, Rony Petersonu ir Maxu Verstappenu.

Septintose lenktynėse paeiliui C. Leclercas startavo iš pirmos eilės – tai pati ilgiausia tokia jo serija karjeroje. Septintą kartą sezone Charlesas aplenkė savo komandos partnerį.

Carlosas Sainzas kvalifikacijoje buvo antras. „Ferrari“ antrą kartą šiais metais ir 82-tą kartą istorijoje užėmė visą pirmą starto eilę, pagal šį rodiklį susilygindama su „Mercedes“.

Sergio Perezas kvalifikacijoje buvo trečias, antrą kartą šiame sezone aplenkė komandos draugą. Anksčiau Perezas Monake niekada nebuvo kvalifikavęsis aukščiau šeštosios vietos.

Maxas Verstappenas parodė tik ketvirtą laiką, pakartodamas blogiausią savo rezultatą šiais metais, parodytą Saudo Arabijoje.

George'as Russellas kvalifikacijoje buvo šeštas ir kovoje su ekipos partneriu išsiveržė į priekį - „Mercedes“ komandoje dabar rezultatas yra 4:3. Lewisas Hamiltonas antrą kartą paeiliui Monake startavo už pirmojo šešetuko ribų.

Lenktynės

Laimėjęs Monako GP etapą, Sergio Perezas iškovojo pirmąją pergalę sezone ir trečią karjeroje. Jis laimėjo Sakhire'20 su „Racing Point“, Azerbaidžane'21 ir Monake'22.

Praėjusį savaitgalį S. Perezas antrą kartą šiame sezone aplenkė Maxą Verstappeną pagal uždirbtų taškų skaičių, bet pirmą kartą jo partneris pasitraukė iš distancijos.

Perezas tapo pačiu sėkmingiausiu meksikiečiu „Formulėje-1“, pagal pergalių skaičių aplenkęs Piedro Rodrigezą. Sergio yra pirmas meksikietis, laimėjęs Monake.

Laimėjęs Monako GP etapą, Sergio viršijo tūkstančio taškų kraitį per karjerą.

Carlosas Sainzas finišavo antras Monake ir dešimtą kartą karjeroje užlipo ant podiumo.

Maxas Verstappenas 16-tą kartą karjeroje finišavo trečias.

Charlesas Leclercas lenktynes baigė ketvirtas, pirmą kartą per karjerą „Formulėje-1“ pasiekęs finišą namų etape. Charlesas pirmavo 17-ka ratų – ir dabar per karjerą jis turi 500 pirmavimo lenktynėse ratų.

George'as Russellas baigė varžybas penktas, pratęsdamas dvi sėkmingas serijas – finišai pirmame penketuke visose šio sezono lenktynėse. Britas – vienintelis lenktynininkas, nuvažiavęs visą 100 proc. distanciją praėjusiuose GP etapuose.

Septintoji Fernando Alonso vieta tapo geriausiu sezono rezultatu ispanui. Pirmą kartą po 2016 metų jis uždirbo taškus Monake.

Pirmą kartą Monake šiame sezone nesugebėjo finišuoti abu „Haas“ bolidai.