Monako GP: kvalifikacija

logo 2013 Gegužės 25 d. 16:07, Mercedes
Dramatiškoje, besikeičiančiomis oro sąlygomis vykusioje Monako GP kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo „Merecedes“ pilotas Nico Rosbergas.
Vokietis, pirmąją starto vietą lenktynėms iškovojęs trečiame etape iš eilės, 0,091 sek. pranoko komandos draugą Lewisą Hamiltoną, kuris šį kartą liko antras.
„Formulės-1“ čempionato lyderis Sebastianas Vettelis tik per plauką neįsiterpė tarp „Mercedes“ komandos lenktynininkų – trečiąją vietą užėmusiam vokiečiui iki brito pritrūko vos 0,013 sek.
Bukmekerių favoritu čia laikytis Fernando Alonso iš „Ferrari“ kvalifikacijoje liko tik šeštas. Ispanas vos 0,002 sek. nusileido „Lotus“ atstovui Kimi Raikkonenui, o priekyje dar atsidūrė ir antrasis „Red Bull“ pilotas Markas Webberis.
Kitas „Ferrari“ komandos lenktynininkas Felipe Massa, paskutinėse treniruotėse sudaužęs savo bolidą, mechanikams nespėjus sutaisyti automobilio kvalifikacijoje net nevažiavo ir rytoj startuos paskutinis.
Svarbiausi šeštadienio važiavimai vyko besikeičiančiomis oro sąlygomis. Prieš kvalifikacijos startą kilo lengvas lietus, trasa sušlapo tiek, kad pilotai pirmąsias dvi dalis turėjo važiuoti tarpinėmis padangomis. Nors antrojoje dalyje lietus vėl buvo trumpam atsinaujinęs, pabaigoje pilotai jau galėjo pereiti prie sausai dangai skirtų padangų, kuriomis ir užbaigė kvalifikaciją.
Monako GP lenktynių sekmadienį pradžia – 15.00 val. Lietuvos laiku. Sinoptikų teigimu, varžybų metu lyti neturėtų, tačiau kritulių iš pradžių buvo neprognozuojama ir kvalifikacijoje.